Zelus domus tue comedit me
#1
Cytat:
[Obrazek: 2wvaw.png]

Drodzy Bracia i Siostry!


Psalm 69

6 Boże, Ty znasz moją głupotę 
i występki moje nie są zakryte przed Tobą. 
7 Niech przeze mnie nie wstydzą się ci, co Tobie ufają, 
Panie, Boże Zastępów. 
Niech przeze mnie się nie rumienią ci, którzy Ciebie szukają, 
Boże Izraela! 
8 Dla Ciebie bowiem znoszę urąganie 
i hańba twarz mi okrywa. 
9 Dla braci moich stałem się obcym 
i cudzoziemcem dla synów mej matki. 
10 Bo gorliwość o dom Twój mnie pożera 
i spadły na mnie obelgi uwłaczających Tobie. 


Gorliwość o czystość wiary i dobro Kościoła Rotryjskiego pożera mnie, pochłania i powoduje, że czasem zapominam się w zaciekłości w walce o jego chwałę. Znacie wszyscy moją impulsywność. Wczorajsza wypowiedź nie była nacechowana miłosierdziem, jest to fakt, któremu nie mogę zaprzeczyć. Nie można jednak zapominać, że czasem potrzeba wstrząsu, aby otworzyć innym oczy na pewne wydarzenia.

Oto syn, sługa Kościoła Rotryjskiego, któremu tak wiele razy (niczym mnie) dawano szansę na odkupienie poprzez pracę swoich win, znowu odwrócił się od swojej Matki i zaczął ją atakować. Jak mogłem, Bracia i Siostry, jako Wielki Inkwizytor zachować spokój? Dictatus Patriarchae Jego Świątobliwości Piusa VI potwierdził, że Kościół Rotryjski został założony przez mikronautów, ażeby chwalić Boga w mikroświecie. To dlatego przygotowujemy uroczystości, prezentujemy kazania duchownych, oswajamy wszystkich z religią, liturgią itp. Kto nie ma w sercu Kościoła, ten nie może mieć i w nim Boga. Zwłaszcza, jeżeli opowiada się przeciwko Kościołowi z taką złością, zaciekłością. Nie będziemy tolerować takich zachowań. Nie ma miejsca na kłamstwo i chorą nienawiść. Nie pozwolimy kąsać ręki, która karmi.

Jeżeli jednak uraziłem Was swoją zaciekłością w obronie rotryzmu - wybaczcie. Jeżeli zbytnio naruszyłem świeckość Waszego państwa - proszę o zrozumienie.

+ Z  błogosławieństwem 


[Obrazek: 2wCEE.png]

Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości