Przyszłość BZW
#12
Cytat:Rotria byłaby cennym sojusznikiem, ale nie znam pojęcia sojuszu za wszelką cenę. Tak samo jak nie będziemy się podporządkowywać Sarmacji, tak i nie będziemy się podporządkowywać Rotrii.
Każdy ma prawo być u nas masonem, tak samo jak każdy ma prawo być u nas rotriokatolikiem. I to się nie zmieni bez względu na poglądy którychkolwiek z nich.


No i oto nas potępiła, zresztą bez powodu:

Cytat:Stolica Apostolska, w naszej osobie, wyraża niezadowolenie oraz niepokój, że w granicach niektórych krajów kręgu chrześcijańskiego zagościła formacja masonerii, która swą doktryną godzi w godność Świętej Matki Kościoła oraz wszystkich monarchii. Dlatego też zapowiadamy, że nie będzie zgody ani przyzwolenia, by państwa wyznające tę doktrynę stały się współpracownikami Państwa Kościelnego.

Tak się broniłem przeciw kolejnej (która to już z rzędu?) nagonce na forum Brodrii:

Jak najbardziej jestem rotrio-katolikiem, a naszą organizacją, ani nie godzimy w monarchię, ani w Kościół. Taka "doktryna" jest bardzo popularna w pewnej monarchii, którą bardzo lubi Rotria - Rzeczpospolita Obojga Narodów (tam bardzo przychylnie wyrażał się o niej król). No i ta masoneria, jest masonerią de facto z nazwy, bo nie godzimy w na przykład nie istnienie Boga, ani nie używamy pentagramów, jedynie węgielnice i cyrkiel. Tak więc podsumowując, nie dążymy, na przykład do świeckości państwa, ani nigdzie się nie wyrażaliśmy przeciw kościołowi.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przyszłość BZW - przez Kristian Arped - 15.06.2014, 16:07:31Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości