Najnowsza historia Bialenii
Szanowni bialeńscy historycy!
Co sądzicie o spisaniu jakiejś najnowszej historii Bialenii (no powiedzmy XXI wiek). Czy według Was ma to sens? Warto dodać, że spisywalibyśmy czas w którym np. Dreamland, Scholandia i Sarmacja istniały już na przestrzeni wirtualnej.

Z drugiej połowy XX wieku to wiemy, że w latach '58-'68 prezydentem był Mikołaj Kapczyński, który później był kilkukrotnie MSZ i ambasadorem. Tak więc, po '68 wiemy tylko, że Republika Bialeńska dalej istniała i to demokratycznie, ale nic więcej o niej nie wiemy. Chyba, że coś pominąłem. Pamięć bywa zawodna, więc proszę o zwrócenie mi uwagi, jeśli opisane są jeszcze jakieś wydarzenia z tamtego okresu.

Nie wiem jak połączyć narrację, iż jesteśmy całkowicie cywilizowanym i stabilnym państwem z faktami z historii wirtualnej, iż na naszym terenach znajdowało się Cesarstwo Valhalli i Dżamahirija...
Bo np. na tej Anatolii to mamy wyjaśnione, że tam były wojny domowe i stąd zacofanie na tej wyspie oraz ta skomplikowana historia z Nową Sclavinią itp.

Macie jakiś pomysł na to i czy w ogóle widzicie sens spisywania tego? Dla przykładu Historiae Sarmaticae kończy się w '69 słowami "4 lutego 1969 Sarmacka Republika Socjalistyczna została anektowana do Księstwa. Rozpoczął się nowy etap historii wyspy...".

Zachęcam do dyskusji. Smile
N.N
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Najnowsza historia Bialenii - przez AndrzejSwarzewski - 14.08.2014, 14:27:48

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości