Powszechny synod WBZWC
Wydaje mi się, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, powinniśmy zacząć synod WBZWC. Zadaniem synodu będzie wyłonienie prymasa Bialenii, przyjęcie wyznania wiary, zmiana nazwy Kościoła i wysłuchanie pana Macieja Kamińskiego, który chce przedstawić "rys dotychczasowych ustaleń w sprawie Kościoła narodowego". W sprawie pierwszej zgłaszam swoją kandydaturę. W sprawie drugiej przedstawiam znów moją propozycję wyznania wiary: Wierzę w Chrystusa triumfującego, zwycięzcę Śmierci, Grzechu i Szatana; Chrystusa - Króla Wszechświata, Pana Zastępów, który poprzez swoją zwycięską Mękę uświęcił Krzyż, aby się stał chwalebnym Sztandarem naszej wiary. On jest bowiem Zbawcą zesłanym przez Stwórcę na potępienie nieprawych i na osądzenie wszystkich ludzi w Dniu Ostatecznym, a nim Dzień nadejdzie - na umocnienie tych, co walczą o cześć Boskiego Imienia. Gdy zaś Dzień nadejdzie, przyjdzie z Nim Królestwo oraz panowanie Chrystusa. Amen. W sprawie trzeciej uważam, że kościół powinien się nazywać Wojującym Kościołem Chrystusa Króla.
szer. Morgan van Bone
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Powszechny synod WBZWC - przez Morgan van Bone - 08.11.2014, 13:29:53

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości