Deinflacja
(06.01.2015, 01:35:09)Jan Kaniewski link napisał(a): Dobra mówicie, ja mam swoje doradztwo promocyjne, które może także pełnić funkcję pomocy BIW w obsłudze kont.
No jak na razie nie paliłeś się do pomocy Maciejowi w tych sprawach... Ta Twoja firma to na razie tez jakoś tak niezbyt aktywna była. Zresztą akurat taka działalność średnio wnosi do obrotu gospodarczego, bo aby "ruszył bialen" to ważna jest działalność firm produkcyjnych, komunikacyjnych i tych od "infrastruktury", bo to ich działania powodują przepływ bialenów w gospodarce. A tutaj mamy stagnację (poza budowlanką i zbrojeniówką) i to jest problem do rozwiązania - to "doradztwo" to się będzie sprawdzać już wtedy gdy będzie ruch "w interesie". I to te firmy odpowiedzialne za obrót bialena trzeba ruszyć... może być się skusił na energetykę? Kasa tam sama płynie tylko trzeba to rozliczać, a wtedy i inni z tego dostaną i u innych będzie ruch.

Deklarujesz pomoc w "obsłudze"... to pomóż, a najlepsza forma pomocy to byłoby ruszenie firmy energetycznej i paliwowej, bo dzięki temu ruszy kolej i transport morski itd.

(06.01.2015, 01:35:09)Jan Kaniewski link napisał(a): Przecież nie jest tak, że tych bialenów nie da się aktywować. Nie wspomniałem o punkcie czwartym, tak też naturalnym jak rynkowe podnoszenie cen. Ale jako przedsiębiorca, pragnę aby "wielki regulator" także stwarzał takie warunki. Weźmy nawet ten program dotowania nie przez państwo, ale moją firmę. Udzialanie nielichwiarskich kredytów na rozwój, to wszystko czego oczekuję od państwa.
Owszem da się aktywować, jeżeli będę chętni do wspólnej zabawy... to powinien być punkt pierwszy, drugi i trzeci jakichkolwiek rozważań w materii gospodarki.

Dotowanie - nie ma sprawy ja tam widzę miejsce i dla "bezzwrotnych pożyczek" dawanych przez państwo na założenie działalności i tak jak piszesz dla działalności kredytowej.

Na razie bym spróbował tej formy banku, który podejrzałem w NUPIA - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...556.0.html - uprości to parę kwestii i może spowoduje więcej chęci do działań gospodarczych? Bo będzie mniej klepania nudnych "księgowych postów".
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Deinflacja - przez Jan Kaniewski - 05.01.2015, 13:30:50

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości