[Archiwizowane 21.11.14] 2. Dywizja Zmechanizowana Lekka
#11
Jednostki dywizyjne

Pułk Artylerii

Pułk artylerii składa się z:
- Dowództwa i baterii dowodzenia
- Dywizjony artylerii (3 baterie samobieżnych armato-haubic 155mm)
- Dywizjonu przeciwlotniczego (3 baterie samobieżnych zestawów przeciwlotniczych 40mm)
- Dywizjonu logistycznego

[attachment=1:1j36mbqn]
Dywizyjna artyleria składa się z armato-haubic 155mm na podwoziach kołowych (co umożliwia szybką reakcję w rejonie działania dywizji i wparcie ogniowe na newralgicznym odcinku). Każda z trzech baterii posiada po 2 plutony ogniowe, z trzema haubicami. Pluton ogniowy składa się z kołowego transportera dowodzenia oraz trzech działonów - każdy działon ma armato-haubicę na opancerzonym podwoziu kołowym oraz czteroosiowy transporter amunicyjny. Łącznie dywizjon posiada 18 armato-haubic 155mm.

[attachment=2:1j36mbqn]
Dywizyjna artyleria przeciwlotnicza składa się z samobieżnych zestawów przeciwlotniczych (2 x 40mm i stacja radarowa) na podwoziach czołgowych. Każda z trzech baterii posiada po 2 plutony ogniowe, z trzema zestawami plot. Pluton ogniowy składa się z gąsienicowego transportera dowodzenia, transportera amunicyjnego oraz trzech działonów zestawów plot. Łącznie dywizjon posiada 18 zestawów plot. 40mm.

Batalion rozpoznawczy

Dywizyjny batalion rozpoznawczy składa się z dwóch kompanii rozpoznawczych, które wykorzystują ciężkie bojowe wozy rozpoznawcze (nadające się do rozpoznania walką) uzbrojone w działka automatyczne 30mm lub armaty 120mm. Każda kompania ma pluton dowodzenia oraz 3 plutony rozpoznawcze.

[attachment=3:1j36mbqn]
Pluton rozpoznawczy ma dwa wozy uzbrojone w działka 30mm oraz dwa uzbrojone w armaty 120mm i liczy 24 żołnierzy - 12 to obsługi wozów bojowych oraz 12 zwiadowców.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątkuUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości