[WYBORY] Wybór prokonsula
#1
[Obrazek: Forum_Romanum.jpg]

[justify]Od rana na Placu im. Racjana I widoczne jest ogromne poruszenie, ze wszystkich stron Lahazydii przybywają ty szacowni mieszkańcy Pryncypatu. Pośród kłębowiska obywateli, zwierząt i niewolników, słychać donośny tętent końskich kopyt, przerywany przez, wzajemnie przekrzykujących się polityków. Gołym okiem widać, że atomosfera jest dosyć gesta, zaś cały plac staje się kłębowiskiem emocji. Mimo dosyć poważnego charakteru zgromadzenia - mieszkańcy mają zapełnić vacat na urzędzie prokonsula, atmosfera staje się momentami wesołkowata. Co rusz, słychać rubaszne żarciki, rozweselonych winem starszych mężczyzn, a werdowna trupa błaznów, przypadkowo znajdująca się na placu, zarobi dziś niebagatelnie wysoką sumę złota. Koło południa, gdy większość zebranych zdążyła już rozładować emocje, na placu pojawia się sam princeps. Ubrany w złocistą zbroję z pięknym purpurowym płaszczem, podtrzymywanym przez dwóch niewolników, zmierza w kierunku, przygotowanego uprzedni podwyrzeszenia, by uroczyście zainaugurować początek wyborów.

[/justify]
Cytat:
Princeps Popolusque Lahasidius!
[Obrazek: 3770468_5814e2dc76edb875gen.png]
Princeps Lahazydii


Wielmożni!

[justify]Nadszedł czas, by rozpocząć, co prawda nieco spóźnione, wybory prokonsula. Nie czas i miejsce na pompatyczne przemowy. Jedyne, co chcemy powiedzieć, to smutna obserwacja, że Lahazydia powoli stacza się ku upadkowi. Zaangażowanie, aktywnych początkowo i wydawać by się mogło, że nadwyraz chętnych, mieszkańców, powoli się wykańcza. Zaś nasza prowincja z dnia na dzień, zaczyna świecić pustkami. Kwestia dalszego istnenia Lahazydii, to temat na inną dysputę, lecz już teraz możemy ex cathedra zapowiedzieć, że, jako Princpes, będziemy stać na lahazydskim okręcie do końca. Nawet, jeśli mielibyśmy się stać ostatnim członkiem, dumnej niegdyś a licznej, załogi. Temczasem jednak, zachęcamy wszystkich, by zaangażowali się w wybory prokonsula. To mały gest, który jest w stanie pokazać realną (o ile takowa istnieje) siłę naszej społeczności. Zanim podamy oficjalny terminarz, zapowiadamy uroczyście, iż dnia jutrzejszego odbędzie się kolejna uroczystość - losowanie prokonsula, którego oficjalnie dokona Prezydent Republiki Bialeńskiej.
[/justify]
Terminarz zaś będzie prezentował się następująco:

29.02 - 04.03 - zgłaszanie kandydatur w poniższym wątku
04.03 - 05.03 - głosowanie w tajnej komnacie
05.03 - prezentacja wyników przez Pałac Princepsa

(-) Alberto Carlos de Médici y Zep, p.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[WYBORY] Wybór prokonsula - przez Alberto Carlos de Médici y Zep - 29.02.2016, 23:46:38Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości