Ogród zoologiczny w Puchowie [WYDZIELONO Z DB]
W Puchowie, leżącym w północnej części Prowincji Zachodniej, znajduje się największe i najbardziej znane ZOO w Bialenii. Założone zostało przez Klemensa von Apfelbauma (z zachodniej gałęzi rodu) w 1854 roku. Cel był dość prosty - Klemens chciał czymś się wyróżnić na tle olbrzymiego rodu, ponieważ jego linia należała do najbiedniejszych. W tym celu nabył od kupców kilka egzotycznych stworzeń - żyrafy, zebry, antylopy oraz jeżozwierza. Ten ostatni, noszący imię Kolczuga, stał się nieoczekiwanie główną atrakcją ZOO. Dzięki niemu Apfelbaumowie z zachodniego wybrzeża zaczęli być obecni w świadomości społeczeństwa bialeńskiego. Jeżozwierz stał się na tyle kojarzony z linią Klemensa, że ten zdecydował się umieścić go w swoim herbie (od tej pory znanym jako herb Kolczuga). Ogród zaczął przynosić krociowe zyski, jako że gawiedź chętnie oglądała nieznane stworzenia. Wkrótce zwierzyniec znacznie się zwiększył - obok zwierząt z tropików pojawiły się też lepiej znane Bialeńczykom stepowe (np. pumy czy bizony), pustynne (wielbłądy, fenki, skorpiony, żmije) czy zupełnie im nieznane polarne (białe niedźwiedzie, pingwiny, foki, morsy). Obecnie ZOO nadal należy do potomków Klemensa - obecny właściciel, Damian von Apfelbaum przejął go 7 lat temu od ojca, Józefa - który to prowadził znany w Bialenii program telewizyjny "Puchowe kamery". - To były najpiękniejsze chwile mojego życia. - mówi dziś pan Józef. - Pół wieku z tymi pchlarzami spędziłem. Narobiłem się tak, że hoho. Ale dziś wiem, że było warto się męczyć. To dzięki temu wysiłkowi Puchowo ma swoje miejsce na mapie Bialenii. Dziś dobiegam do dziewięćdziesiątki i nie mam już sił. Ale wierzę w Damiana - ten chłopak sobie poradzi.

Zdjęcia:
[Obrazek: 516ec63b1fa65_p.jpg]
[Obrazek: cfc8c762a902e9072b7741f40a78edc8,641,0,0,0.jpg]
[Obrazek: Oliwa_zoo_pingwiny.JPG]
[Obrazek: kangur_zoo_oliwa01.jpg]
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Ogród zoologiczny w Puchowie [WYDZIELONO Z DB] - przez Maciej Kamiński - 09.03.2014, 17:27:59

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości