Obwieszczenie Marszałka Parlamentu ws. wyników referendum
#1
Cytat:
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA PARLAMENTU W SPRAWIE WYNIKÓW REFERENDÓW

z dnia 8 maja 2016 r.

Artykuł 1.

Niniejsze obwieszczenie ogłasza i potwierdza wyniki referendum przeprowadzonego w dniach 6 maja 2016 r. - 8 maja 2016 r.

Artykuł 2.

1. Frekwencja po zakończeniu referendum wyniosła 50%, co znaczy, że głosowało 15 spośród 30 uprawnionych obywateli.

2. Zgodnie z par. 4 art. 15 Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 roku, wynik referendum uznaje się za wiążący.

Artykuł 3.

Przedmiotem referendum było: "Czy jesteś za przyjęciem ustawy o zmianie Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 1 maja 2016 r.?" (wzmiankowana ustawa znajduje się w załączniku).

a) Odpowiedzi pozytywnej "TAK" na poparcie przedmiotu referendum oddało 14 uprawnionych do głosowania, czyli 93,3% wszystkich uprawnionych.

b) Odpowiedzi negatywnej "NIE" na brak poparcia przedmiotu referendum oddał 1 uprawniony do głosowania, czyli 6,7% wszystkich uprawnionych.

Artykuł 4.

Na podstawie par. 1 art. 29 Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 roku uznaje się przedmiot referendum za przegłosowany, co oznacza zatwierdzenie zmiany w Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 roku przez wymaganą liczbę obywateli. Zmiana wejdzie w życie zgodnie z przedstawioną w załączniku ustawą.

Artykuł 5.

Obwieszczenie wyników referendum jest skuteczne z chwilą ogłoszenia.

(-) Maciej Kamiński

ZAŁĄCZNIK:
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

USTAWA O ZMIANIE KONSTYTUCJI REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ Z DNIA 24 STYCZNIA 2016 R.

z dnia 1 maja 2016 r.

Artykuł 1.

Niniejsza ustawa służy rozpisaniu referendum modyfikującego treść Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 r.

Artykuł 2.

1. Art. 10 ust. 4 Konstytucji Republiki Bialeńskiej zyskuje brzmienie:

Cytat:4. Parlament uchwala ustawy i uchwały w równym i jawnym głosowaniu, trwającym nie krócej niż 48 godzin bądź do momentu oddania wszystkich głosów.

2. Art. 27 ust. 2 Konstytucji Republiki Bialeńskiej zyskuje brzmienie:

Cytat:2. Po zakończeniu okresu szczególnego, wydane przez Prezydenta rozporządzenia z mocą ustawy są poddawane pod głosowanie Parlamentu i w przypadku ich przyjęcia, stają się ustawą, a w przypadku ich nieprzyjęcia, przestają obowiązywać.

Artykuł 3.

Ustawa wchodzi z życie po 24 godzinach od chwili uznania za wiążące referendum w sprawie zmiany Konstytucji, w zgodzie z art. 3 ust. 1 ustawy o Biuletynie Ustaw z dnia 26 lutego 2016 roku oraz art. 29 ust. 1 Konstytucji Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 roku.

(-) Alberto Carlos de Médici y Zep
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.


Wiadomości w tym wątku
Obwieszczenie Marszałka Parlamentu ws. wyników referendum - przez Maciej Kamiński - 08.05.2016, 20:31:56Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości