Szlachecki Dwór- wielki dwór Garbowszyczny [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII]
#1
Szlachecki Dwór to niezwykłe miasto. Centrum miasta wygląda jakby nic nie zmieniło się od setek lat. Obrzeża miasta wyglądają zaś jak jeden wielki folwark wyjęty z innej epoki. Jedynie w Szlacheckim Dworze nie zanikł tradycyjny podział na chłopstwo, mieszczaństwo i szlachtę. Rolę policji pełni tutaj Gwardia Miasta, w strojach niezmiennych od XIX wieku. Chłopi, pomimo uwłaszczenia i otrzymanej pełnej wolności już po wojnie, wciąż płacą dziesięcinę i kłaniają się w pas przed szlachtą. Miasto co kadencję wybiera demokratycznie na Burmistrza osoby z tej samej dynastii, niezmiennej od XI wieku.

[Obrazek: IMG_8379.jpg]
Powyżej widać Gwardię Miejskach w tradycyjnych strojach. Gwardia Miejska składa się w większości z mieszczan, choć z każdej rodziny chłopskiej jeden syn ma prawo dołączenia.

[Obrazek: b162086_niemcy_bayern_bambergia_ratusz.jpg]
Zabytkowy ratusz z XII wieku, będący do facto własnością "dynastii" burmistrzów, czyli dawnej dynastii hrabiów Szlacheckiego Dworu, Matusiewiczów. W ratuszu tym mieszka burmistrz wraz z całą rodziną, a także działa tu urząd miasta i liczne inne, pomniejsze urzędy. Ponadto, dolna część urzędu przeznaczona jest na zwiedzanie.

[Obrazek: palac%20folwark%202_2.jpg]
Typowy wygląd obrzeży Szlacheckiego Dworu. Chłopi często współpracują ze sobą pracując razem na swoich gospodarstwach, jak i odpłatnie na gospodarstwach szlachciców.
N.N
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Szlachecki Dwór- wielki dwór Garbowszyczny [WYDZIELONO ZE STAROBIALENII] - przez AndrzejSwarzewski - 17.03.2014, 13:43:06Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości