Ankieta: Czy popierasz surowe karanie sprawców kloningu na terenie wszystkich państw polskiego mikroświata (jednakowy system kar)?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
63.64%
7 63.64%
Nie
27.27%
3 27.27%
Ani tak, ani nie
9.09%
1 9.09%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
0%
0 0%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 73
#1
GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 73

KRAJ/ŚWIAT: SKANDAL W MUP - W ROLACH GŁÓWNYCH BRODRIA I BIALENIA!


Odkąd Brodryjska Federacja Piłkarska nie poparła w I turze głosowania na siedzibę Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej kandydatury Bialenii - Wolnogradu, odtąd emocje z tym związane nie słabną. Frederick Hufflepuff, Delegat Główny Bialeńskiego Związku Sportowego przy MUP, miał pretensje do przedstawiciela Brodrii w tej organizacji - Tomasza Dostojewskiego i namawiał go usilnie do zmiany decyzji. Dostojewski był jednak nieugięty. Na forum unii zagroził upublicznieniem stawiających Hufflepuffa w niekorzystnym świetle screenów z rozmów z nim, a na forum Bialenii... zażądał jego dymisji z funkcji delegata. Ostatecznie, za sprawą Cara Brodrii Iwana Pietrowa-Dostojewskiego, Panowie pogodzili się, a Bialeńczyk wycofał pozew w Sądzie Ludowym. Prezydent MUP Robert Janusz von Thorn skrytykował za swoją postawę zarówno Hufflepuffa, jak i Dostojewskiego.

W czasie, gdy trwała jeszcze I runda MUP-owskiego głosowania, Delegat Główny BZS wyraził wątpliwość, czy wybór będzie obiektywny, skoro jego odpowiednik w Baridasie - Siergiusz Asketil, przebywając w Trizondalu, nazwał władze tamtejszego związku sportowego "marionetkami", bo nie zagłosowały za kandydaturą Arnovike. Asketil odmówił komentarza w sprawie i zapowiedział zabranie głosu dopiero po zakończeniu procedury w unii.

W południe 21 lipca 2016 r. zakończył się pierwszy etap wyboru siedziby Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej. Arnovike (Baridas) zdobyło 6 głosów, Sosnowiec (Wandystan) 4 głosy, Vienbien (Hasseland) 2 głosy, zaś po jednym wywalczyły miasta: Wolnograd (Bialenia) i Njitica (Slawonia). Do drugiej części zakwalifikowały się Arnovike i Sosnowiec. Frederick Hufflepuff postawił tym razem na Arnovike.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
PRZEDRUK Z "GAZETY HASSELANDZKIEJ": LEPSZY SKANSEN NIŻ POSTMIKRONACJA


Cytat:W wydaniu 72 Gazety wBialenii p. “HDW” określił Hasseland mianem “skansenu”. Nic mnie bardziej nie mogło ucieszyć. Lepszy skansen, niż postmikronacja.

Najpierw powiem, co rozumiem przez “postmikronację”. Ale to wymaga kilku słów wyjaśnienia.

Mikronacja jest próbą wirtualnego odwzorowania państwa ze wszystkimi – o ile to możliwe – jego atrybutami, jak szef państwa, rząd, parlament, aktywność międzynarodowa, armia, ewentualnie też gospodarka. Bywały mikronacje małe i duże, ale wszystkie usiłowały ten schemat utrzymać. Tak na marginesie, OPM wspierać miał jeden z atrybutów v-państwowości, a mianowicie dyplomację (a że niezbyt wyszło, to inna sprawa). Takie mikronacje mają obywateli bardzo przywiązanych do swojej państwowości, nawet, jeśli się między sobą spierających, to zachowujących pewien poziom dyskusji. Prawo – niekoniecznie rozbudowane – jest przestrzegane, a generalnym celem jest rozwój. W sumie – jak w realu.

Brak skutecznej promocji na zewnątrz i cały splot innych czynników spowodował, że świat mikronacji zaczął się kurczyć. Wielu jego uczestników osiągnęło już maksimum z tego, co można było osiągnąć. Kto nie był królem, prezydentem czy premierem, niemal na pewno sprawował urząd ministra albo choć mera czy burmistrza. Jak już raz było się premierem, po co starać się o to jeszcze raz? Po co budować kolejne miasto? Po co w ogóle działać? Do mikronacji wkradła się nuda. A nuda jest czymś fatalnym. Najgorszym!

I tak zaczęły powstawać postmikronacje, czyli twory, które tylko z opakowania przypominają wirtualne państwa. Obywatele, znudzeni premierowaniem czy ministrowaniem, zmieniają nick i avatar i śpieszą do sąsiedniej postmikronacji. Jak są w dobrym humorze, to może zrobią coś pozytywnego. A jak w złym humorze, to może coś rozwalą.

Znudziła się własna postmikronacja? To spróbujmy opanować inną. Tak dla żartu. Albo załóżmy jakąś dziwaczną partię lub może związek wyznaniowy. Albo jeszcze lepiej – powyzywajmy kogoś. Niech się zezłości, zdenerwuje, może coś odpowie, odkrzyknie. A jak samemu się nie chce, to nie ma problemu, jest w postmikronacyjnym świecie kilku takich, co to z chęcią zrobią – trzeba ich tylko napuścić.

Postmikronacja to wyrodek mikronacji. Żart – dobrze, jeśli śmieszny. Może taka jest przyszłość v-świata? Nie wiem, pewno przydałby się jakiś psycholog – socjolog, który by to zbadał.

I jeszcze odniosę się do wspomnianego artykułu, dostępnego tu:

http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index...17.new#new

P. “HDW” radzi mi, żebym przestał wypowiadać się w stylu proroka, który jako jedyny ma monopol na wypowiadanie śmiałych tez. Czytając tekst jego i inne mam wrażenie, że w postmikronacjach jest co najmniej kilku, którzy uważają się za proroków – w tym on sam. Ja się za proroka na pewno nie uważam. Co nie przeszkadza, że piszę to, co myślę. P. “HDW” pisze też, że powinienem zmienić swoje podejście, które byłoby aktualne, ale jakieś 7 czy 8 lat temu, a nie dzisiaj. To znaczy co – powinienem wyluzować, rzucić kilka przekleństw, zmienić avatar na dziwaczny, nick na jeszcze dziwaczniejszy i zacząć rozwalać od środka na przykład Dreamland?

Nie, dziękuję. Wolę skansen.

Piotr de Zaym
KRAJ: NOWE MINISTERSTWO


Prezydent Republiki Bialeńskiej Hewret Faradobus powołał do życia nowe ministerstwo - Ministerstwo Oświecenia, które zastąpiło Ministerstwo Kultury. Na pierwszego szefa tego resortu wyznaczył byłego, kilkukrotnego Prezydenta Andrzeja Swarzewskiego. Do jego zadań będzie należeć m.in. organizowanie konkursów dla obywateli, sprawowanie opieki nad międzymikronacyjnymi wydarzeniami kulturalnymi, działanie na rzecz sfery kulturalnej oraz wspieranie sfery edukacji.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
KRAJ: TRWAJĄ WOJSKOWE ĆWICZENIA


Od 20 lipca 2016 r. trwają pierwsze kompleksowe ćwiczenia Korpusu Kosmicznego Sił Powietrznych RB. Związane są z wcieleniem do służby nowych jednostek i przygotowaniem Korpusu do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. W ćwiczeniach biorą udział wszystkie jednostki i cały sprzęt należący do Korpusu Kosmicznego, w tym oba statki kosmiczne ("Andrzej Swarzewski" i "Maciej Kamiński" – ten drugi oficjalnie przyjęty do służby 20 lipca br.), obie wojskowe stacje kosmiczne (w tym druga nowo wcielona do służby) oraz już skompletowane w pełni eskadry myśliwców kosmicznych oraz uniwersalnych samolotów kosmicznych. Pierwszego dnia ćwiczeń zrealizowano 6 elementów, takich jak operowanie myśliwców i samolotów kosmicznych, natomiast drugiego dnia (21 lipca br.) dwa ważne zagadnienia - działania ratownicze na orbicie oraz trening w opuszczaniu orbity.

Za: ogłoszeniami wojskowymi publikowanymi na stronie głównej Republiki Bialeńskiej, autorstwa Ronona Dexa

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
ŚWIAT: SARMACJA I DREAMLAND PRZECIWKO KLONINGOWI


Na kończącej się Konferencji Almerskiej z udziałem przedstawicieli najwyższych władz Królestwa Dreamlandu i Księstwa Sarmacji - króla Dreamlanda Edwarda II, księcia Sarmacji Tomasza Ivo Hugo, premiera Dreamlandu Daniela von Witta oraz ministra sprawiedliwości Sarmacji Martina Schlesingera-Asketila, strony ustaliły, że będą "wzajemnie szanować dyplomatów i niezwłocznie występować w przypadku trudności związanych z ich działalnością", "dokładać starań, by współpraca dyplomatyczna obu państw była modelowym przykładem (...) stosunków bilateralnych" oraz będą starać się "ustanowić wspólny system karania sprawców kloningu" i "objąć nim cały polski mikroświat". Postanowienia konferencji wywołały dyskusję wśród kilku obywateli Bialenii i państw stowarzyszonych z nią.

Frederick Hufflepuff, redaktor naczelny
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA STRONIE INTERNETOWEJ!
http://ego.bialenia.org.pl/wBialenii/
ZA POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSIOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CZYTAJ O NAS NA MICROPEDII - http://micropedia.wikia.com/wiki/Gazeta_%22wBialenii%22

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Więcej tutaj
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
WYDANIE NR 73 - przez Frederick Hufflepuff - 21.07.2016, 14:16:05Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości