Ankieta: Czy uważasz, że Bialenia jest wirtualnym mocarstwem?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
45.45%
10 45.45%
Nie
36.36%
8 36.36%
Nie wiem / Trudno powiedzieć
18.18%
4 18.18%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

WYDANIE NR 77
#49
Cytat:Czy nadmiar prawa powoduje ofiary śmiertelne w społeczeństwie?
Przypuszczam, że można tak powiedzieć, w końcu nie ma tu ofiar śmiertelnych bez jego używania, a czym więcej paragrafów, tym większa szansa, że ktoś je złamie.

Cytat:Przejawem może być coraz trudniejsze dostosowanie się do obecnych standardów życia w kraju. Konsekwencją - odpływ obywateli, nawarstwiające się problemy, których jakby wcześniej nie było.
Każdy wyznacza jakieś standardy życia w kraju. Wyjąwszy może Ałustrię.
Ale tak szczerze, jaki odpływ obywateli? Od początku czerwca zeszłego roku liczba obywateli nie spadła poniżej 20. A nawet Ci, którzy odpływają, regularnie powracają, choć nie zawsze na długo i nie zawsze z chęcią odzyskania papierka.

Cytat:To współczuje tak poważnego podejścia do "zabawy" w wirtualne państwa.
Ale to wszystko bzdury były. Za długo w mikroświecie przebywasz, że takie coś głosisz. Mam po kolei wymieniać, co w czym nie jest prawdziwe?

Cytat:Wiadomo, że to jest ta właściwa organizacja odpowiedzialna za porządek. A nie teoretyczna bajka.
Em, nie. Nie, nie wiadomo. Przeciętnemu internaucie coś nazwanego "Narodowa Administracja" się skojarzy z grupą kolesi, którzy spełniają prośby informatyczne.

Cytat:Czym się różni koncept państwa w stylu Winktown od konceptu typowego dla państw takich jak Bialenia?
Podejściem.

Cytat:Bo na nieszczęście tego kraju to akurat się dopiero zaczyna. Właściwa fala uderzeniowa za jakiś czas się pojawi. Duże państwo akurat zawsze będzie miało stabilny przypływ świeżej krwi i odpływ nie jest/nie będzie aż tak widoczny. W takim wypadku wszystko naturalnie rozciąga się w czasie.
Tia... Dopiero się zaczyna. Po dwóch latach usunięto Policji możliwość zabijania ludzi ot tak, ale problem z gestapo dopiero się zaczyna.
A poza wszystkim, to jest ta okolica mapy, gdzie stabilność osiąga się albo latami (Bialenia), albo ludnością w całości napływową (Kugaria), albo prawem rozpoczynającym się w praktyce od opinii panującego (Abachazja).

Cytat:Podawałem wiele przykładów związanych z Policją, które mogą się pojawić, ale zostało to skwitowane "pobożnymi życzeniami". Czyli państwo przeładowane prawnie zawsze działa doskonale i bez problemów, a ewentualnie komplikacje po prostu w tak doskonałym społeczeństwie nie występują, więc nie wiem o co chodzi. W takim razie pyta Pan o niemożliwe.
Bo te wszystkie przykłady oparte były na mylnym postrzeganiu rzeczywistości.

Cytat:Kto właściwie daje takie przywileje na właśnie takie filozofowanie na temat mikronacji działającej w v-świecie już tyle lat?
Trizondalczykom wolno filozofować o Bialenii, ale w drugą stronę to już nie działa?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
WYDANIE NR 77 - przez Frederick Hufflepuff - 03.08.2016, 12:00:12Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości