Gabinet kanclerski
#6
(25.08.2016, 10:02:38)Tomasz Bagrat-Dostojewski link napisał(a):Przecież należałoby powołać Kolegium Spraw Zagranicznych i Wewnętrznych .

Po co powoływać Kolegium Spraw Zagranicznych skoro Najjaśniejsze Carstwo, co do zasady, polityki zagranicznej nie prowadzi?

(25.08.2016, 08:24:04)Bajtuś link napisał(a):A co z gospodarką ... zawieszamy wypłaty wynagrodzeń za m-c sierpień?

[justify]Rozumiem, że to pytanie odnośnie spisu stanowisk państwowych. Na magnesie przepraszam, że przeniosłem post tutaj, ale chciałbym zachować maksymalny porządek w działach państwowych, unikając dyskusji pod oficjalnymi dokumentami. Ad rem, nie umieściłem Wielmożnego na wzmiankowanej liście, gdyż nie mogłem się doszukać oficjalnych aktów prawnych, powołujących waszą osobę na stanowisko decyzyjne w banku brodryjskim. Zdaję sobie sprawę z faktu, że znajdowało się ono na poprzedniej liście... Mimo to wolałem, by wszystko miało umocowanie prawne. Niemniej jednak, jeśli taki akt prawny gdzieś by się znajdował, to z wielką chęcią umieściłbym Wielmożnego na liście z powrotem (stąd moja prośba, by takie kwestie wyjaśniać via PW). Inna sprawa, że ostatni spis odnosił się do instytucji "Banku Narodowego", którego to istnienia w brodryjskim prawodawstwie takoż nie mogłem się doszukać. Tę funkcję pełni, powołany 28 kwietnia ubiegłego roku, Bank Brodryjski. Inna sprawa, że przydałoby się uaktualnienie jego kompetencji, które nie przystają w całości do aktualnego prawodawstwa. Funkcję jego prezesa pełni z urzędu Car bądź minister właściwy do spraw gospodarczych. Tutaj oczywiście rodzi się pokusa, by powołać Wielmożnego, jeśli wyrazi taką chęć, na stanowisko Prezesa Banku Brodryjskiego w randze ministra, jeśli już dokonamy odpowiednich zmian w prawie, o których wspominałem. Skoro zaś zaczęliśmy już temat gospodarki, to przejdę do meritum. Obecnie gospodarkę Najjasneijszego Carstwa Brodryjskiego regulują trzy akty prawne, ADB 04/2015 ws. gospodarki Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego oraz ADB 02/2016 ws. wynagrodzeń i podatków tudzież DC 10/2015 ws. powołania Banku Brodryjskiego. Te akty prawne wymagają, by nad całym systemem gospodarczym pieczę sprawowała jedna osoba w randze ministra (czy to spraw wewnętrznych czy to gospodarki, jak w dekrecie carskim), do obowiązków, po zebraniu wszystkich obowiązków z trzech aktów prawnych, której należałoby: prowadzenie spisu majątków ziemskich, budowli oraz zamieszkujących wsie dusz, wypłacanie czynszów właścicielom majątków ziemskich, pobieranie opłat, wypłacanie wynagrodzeń, udzielanie pożyczek, pobieranie podatków, wykonywanie zeznań podatkowych za opieszałych obywateli, utrzymywanie ogólnej pieczy nad skarbem. Jak widać obowiązków jest raczej sporo, a wyrobić musimy się do końca sierpnia. Jeśli Wielmożny zgodziłby się podjąć tej pracy, to byłbym gotów zaoferować swoją pomoc, zwłaszcza, jeśli chodzi o zbieranie danych odnośnie posiadanej ziemi oraz odnośnie posiadanych dusz chłopskich, bo to może być najbardziej uciążliwe.[/justify]
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep


Wiadomości w tym wątkuUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości