Ambasada Republiki Suderlandu
#5
Witam!
Nazywam się Filip Lotnik. Od jakiegoś czasu przebywałem w tym kraju, więc część z was mogła mnie zauważyć. Teraz, oficjalnie zostałem wybrany nowym ambasadorem Republiki Suderlandu w Bialenii. Mam nadzieję że nasza przyjaźń i współpraca będzie się rozwijać!

Cytat: Suderland jest republiką parlamentarną, w której najważniejszym organem jest jednoizbowy parlament (senat). Najwyższym aktem prawnym jest Konstytucja Republiki Suderland z dnia 22 października 2016. W Republice Suderland obowiązuje trójpodział władzy oraz zasada niepołączalności stanowisk łączących uprawnienia władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej z wyjątkiem sprawowania funkcji członka Rządu i mandatu parlamentarzysty.  Do władz wykonawczych należy Prezydent wybierany na 4-miesięczną kadencje i Kierownictwa Resortów. Do władz ustawodawczych należy senat, w którym kadencja trwa 3 miesiące, a do władz sądowniczych, Sąd Najwyższy, w którym sędziowie są wybierani przez senat i prezydenta na 6 miesięczną kadencje.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ambasada Republiki Suderlandu - przez Ozjasz Goldberg - 18.12.2016, 23:00:19Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości