Historia rodu Apfelbaumów
#1
Apfelbaumowie to gigantyczny ród, tytułują się "największą rodziną w Bialenii". Poszczególne gałęzie rodu widoczne są na obszarze całej wyspy, wyraźne są też różnice między nimi.
Geneza rodu wciąż jest dyskusyjna. Wiadomo o nich tyle, że są pochodzenia teutońskiego, i wywodzą się z całą pewnością z teutońskich osad rybackich na zachodnim wybrzeżu. Najnowsze badania lokalizują ich gniazdo w Saczynie w Regionie Nadoceanicznym. Ich nazwisko (Jabłońscy - takiej wersji używało kilka wymarłych już linii rodu) wskazuje na chłopskie korzenie. Jednakże już w starożytności pieczętowali się nazwiskiem szlacheckim (von Apfelbaum). Najdawniejszy odnotowany Apfelbaum to Rydygier (zm. ok. 570 r. p.n.e.), założyciel Burzyna na Pomorzu.
Wedle legendy rodowej, Apfelbaumowie wywodzą się od Aderyka, który opłynął cały świat w 10000 r. p.n.e. (taka wyprawa rzeczywiście się odbyła, ale nic nie wiadomo o jej uczestnikach), po czym osiadł nad Cieśniną Bialeńską. Tam po dziś dzień znajduje się główna siedziba rodu (choć była nieraz przenoszona), w samym centrum Sudyna.

Ciąg dalszy nastąpi.

Będą tu sukcesywnie dopisywał historię poszczególnych gałęzi, najczęściej w układzie post-dana linia rodu.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Historia rodu Apfelbaumów - przez Maciej Kamiński - 20.04.2014, 21:47:52
Odp: Historia rodu Apfelbaumów - przez Maciej Kamiński - 02.07.2016, 21:21:41
Odp: Historia rodu Apfelbaumów - przez Jan von Maikowski - 02.07.2016, 21:24:19
Odp: Historia rodu Apfelbaumów - przez Maciej Kamiński - 02.07.2016, 21:28:11Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości