Historia rodu Apfelbaumów
#7
Apfelbaumowie polni

Linia ta wywodzi się od Aderyka von Apfelbaum, podobnie jak stolicznicy. Jej właściwym protoplastą był Rolf von Apfelbaum, młodszy syn Aderyka. Za niewielkie pieniądze nabył on dużą ilość ziemi na wschód od Auterry, gdzie w 517 r. p.n.e. założył miasto Rolfstadt (obecnie Adamiec). Obszary te pokryte zostały siatką latyfundiów, na których pracowali koloni, sprowadzeni z Pomorza. Zapewniało to duże (choć niewytrzymujące porównania z bogactwem gromadzonym przez inne linie) zyski. Rolf z sześcioma kolejnymi małżonkami doczekał się aż siedemnastu synów, co doprowadziło do rozdrobnienia majątku. Powstały wówczas tzw. polne księstwa, o które przez pokolenia toczyły się bratobójcze walki. Potęgował je fakt, że linia ta była bardzo płodna, przez co już istniejące drobne mająteczki dzielono dalej. Podczas największego rozdrobnienia istniało ich aż 117 (najmniejsze miało 30 hektarów). Z powodu niepokojów większość ludności wiejskiej uciekła. Do tego część rodowej ziemi przejęli rywale, ród von Panatów.
Ponowne zjednoczenie ziem Rolfa nastąpiło dopiero w 196 r. p.n.e., po wymarciu większości odgałęzień tej linii. Dokonał tego Rydygier Blondyn, razem ze swoją siostrą Dianą. Część krewniaków wypędził, przeciwko części zainspirował bunty, od niektórych wykupił ziemię, a na sześciu zlecił zamachy. Udanych było pięć - szósta ofiara, Justyn, otrzymała informacje o planach zabójstwa od syna Rydygiera, Bernarda, i uciekła przed faktem. Justyn schronił się w Zielonej Dolinie, gdzie założył nową linię rodu - Apfelbaumów wygnańców. Rydygier, chcąc pokazać, że nikomu nie podaruje zdrady, kazał oślepić syna. Ten jednak został przed tym ostrzeżony przez ciotkę i uciekł daleko na północ, do obecnego Rekinowa. Wściekły Blondyn ponoć własnoręcznie złamał siostrze kark, a pewne jest, że ją uśmiercił.
Apfelbaumowie polni z czasem ponownie zaczęli się rozgałęziać, jednak ziemia nie była już dzielona - zamiast tego ojciec każdorazowo organizował młodszym synom kariery. Tak narodziły się młodsze linie względem polnych: Apfelbaumowie lodowi, Apfelbaumowie rybacy I, Apfelbaumowie znad Czarnej, Apfelbaumowie-Przecięciowie, Jabłońscy herbu Mokra Lipa oraz Apfelbaumowie fjarscy.
Ostatnim Apfelbaumem uważanym za przedstawiciela linii polnej był Adam II (zm. 220), który przemianował pogańsko się kojarzący Rolfstadt na Adamiec i usiłował założyć tam biskupstwo (bezskutecznie).
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Historia rodu Apfelbaumów - przez Maciej Kamiński - 20.04.2014, 21:47:52
Odp: Historia rodu Apfelbaumów - przez Maciej Kamiński - 02.07.2016, 21:21:41
Odp: Historia rodu Apfelbaumów - przez Jan von Maikowski - 02.07.2016, 21:24:19
Odp: Historia rodu Apfelbaumów - przez Maciej Kamiński - 02.07.2016, 21:28:11Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości