Nowy prezydent chce zmieniać konstytucje!
Cytat:Jakiś czas temu na naszej krajowej uczelni podjęto temat potrzeby przebadania systemu prawnego Republiki. Jest on nadzwyczaj zawiły i taki postulat jest oczywiście słuszny. Moim zdaniem same badania z zakresu nauki o prawie to jedno, ale prawdziwa odnowa polityczna wiedzie przez faktyczną reformę obowiązujących przepisów, przez ich uproszczenie. Przestudiowałem też dokładnie plan Krasnodębskiego, ale mimo to zdecydowałem się wystąpić z innym pomysłem. Moja propozycja może wydać się radykalna, ale będzie oczywiście przedmiotem dyskusji w ciągu najbliższych tygodni i mam nadzieję, że mimo wszystko wyda Wam się sensowna. Mianowicie zamierzam dążyć do zastąpienia obecnej konstytucji nową, przywracającą być może nazwę Dżamahirijji i wprowadzającą nowy system rządów oparty na Powszechnym Kongresie Narodowym, składającym się z obywateli z określonym stażem, i powoływanym przez niego Sekretariacie.

O nie, @"Ametyst Faradobus" chce zmieniać nową konstytucję!

Zawiążmy więc konfederacją wolnogradzką! Brońmy nowej konstytucji!

A tak serio, skoro ciągle ją zmieniamy, to może znieśmy konstytucję jako jeden dokument i rozbijmy to na kilka ustaw wyższego rzędu? Niech pełnię władzy w tym zakresie ma JEDNOIZBOWY Parlament, a te wszystkie referenda wyrzućmy na kosz. Po co utrudniać życie, skoro dopiero co ustalone, i tak zaraz zostanie zmienione?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Nowy prezydent chce zmieniać konstytucje! - przez Hewret von Thorn - 21.04.2017, 20:03:40

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości