Uczta międzynarodowa na cześć liderów Konfederacji
#1
W Pałacu Prezydenckim rozpoczął się program drugiego dnia wizyty przywódców Konfederacji Amicitia. Jego głównym punktem jest uczta połączona z dyskusją nad przyszłością naszych organizmów mikronacyjnych. Do udziału w niej, oprócz Dostojnych Gości, zaproszeni zostali liczni prominentni (czyt. wszyscy aktywni) obywatele zarówno państw Amicitii, jak i Bialenii. Przy stole dominują żarty w stylu bankietów na Kremlu z lat czterdziestych ("A to jest nasz Himmler", "Do Mandżurii"). Czas gościom umilają występy zespołów dziecięcych. Przyszedł jednak czas na sprawy poważne.

[Obrazek: AL.021315.theinterview.jpg]

Wielce Dostojni Goście,

raduje się serce moje, prześwietni Panowie, iż przy jednym stole siedzimy, jak przystało na dobrych mikronautów. Chcemy Was podjąć, jako sąsiadów i przyjaciół, a na wrogów mamy dwa wypróbowane sposoby - wieża pełna złota tam na górze i stal, którą... no nieważne. W każdym razie witam Was wszystkich serdecznie w imieniu własnym i całego Narodu Bialeńskiego.

Nasze narody łączy głęboka więź. Przez dłuższy czas byliśmy związani węzłem stowarzyszeniowym. Powstały wtedy relacje nie tylko na poziomie państwa, ale też po prostu nawiązały się kontakty towarzyskie, gospodarcze, społeczne. Pewne niesnaski i spory sprawiły, że jakiś czas temu nasza wspólna przygoda zakończyła się. Ubolewam, że stało się to w tak przykrych okolicznościach, kiedy weszliśmy na grunt antypatii i bolesnych rozczarowań. Wybaczamy i prosimy o wybaczenie.

Dziś obserwujemy z bólem serc naszych kłopoty, z jakimi spotyka się wasza nowo powstała Konfederacja. Wy również przypatrujecie się problemom spotykającym naszą Republikę. W takiej sytuacji dalsze utrzymywanie napięcia, podnoszenie temperatury jest zdolne do zbudowania niczego pozytywnego. Odnowienie dobrych stosunków może być natomiast czynnikiem wspomagającym odrodzenie żywotnej działalności wszystkich naszych krajów. Za wejściem na tę ścieżkę przemawiają chociażby takie kwestie, jak sprawa podziału Brodrii. Dlatego też tym bardziej cieszę się z dzisiejszego zgromadzenia i zapraszam do debaty na temat naszych przyszłych stosunków.

Republika Bialeńska jest otwarta na daleko idącą kooperację. Podstawą powinno być zapomnienie o przeszłości i spokojne załagodzenie napięcia powstałego jakiś czas temu, co przecież już się dzieje. Zaznaczam, iż jesteśmy gotowi nawet na radykalne przedsięwzięcia. Jako Prezydent chcę, by zmiany prawa konstytucyjnego w Bialenii pociągnęły za sobą uporządkowanie roli państw stowarzyszonych i zapewniły im lepsze warunki do funkcjonowania. Nie jest to oczywiście otwarta propozycja, a sugestia na wypadek czasu kryzysu, bo mój rząd pozostawia tu otwarte drzwi.

Zachęcam raz jeszcze naszych Gości, a także innych zainteresowanych do wypowiedzenia się na ten temat, podzielenia się swoimi refleksjami i poglądami. Budujmy lepsze jutro na bazie dialogu. Dziękuję za to, że jesteście dziś z nami.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]


Wiadomości w tym wątku
Uczta międzynarodowa na cześć liderów Konfederacji - przez Ametyst Faradobus - 27.04.2017, 10:15:39Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości