Uczta międzynarodowa na cześć liderów Konfederacji
Szanowny Prezydencie,

Uczta doprawdy jest... hmmm... oryginalna, ale na pewno bardzo dobra i obfita. W końcu będziemy mogli wypocząć po długim pobycie na lotniku.  Smile)

Przechodząc do konkretów - dziękujemy za propozycje ponownego stowarzyszenia, aczkolwiek na razie nie będziemy zainteresowani tak radykalnymi decyzjami. Według mnie powinniśmy stopniowo odbudowywać swoje relacje.

Przede wszystkim chciałbym spytać - ja wygląda sytuacja związana z nadaniem "persona non grata" naszemu Ambasadorowi Ekscelencji Markowi Bajtusiowi. Dopóki status ten nie zostanie cofnięty nie będziemy przesyłać nowego ambasadora. Ponadto liczymy na wyjaśniania w sprawie próby zerwania z nami traktatu. Z czego to wynikało i jak obecnie wygląda sytuacja? Dopiero kiedy wszystko się wyjaśni będziemy zainteresowani wysłanie swojego ambasadora do Bialenii, co według mnie jest ważne.

Po drugie chciałbym zaproponować organizację wspólnego wydarzenia. Moja propozycja jest taka, abyśmy w gronie trzech państw - Bialenia, Sarmacja, Hasseland zorganizowali "Dni kultury i nauki" (nazwa robocza). Proponuję aby odbyły się one w Angemont w dogodnym dla wszystkich terminie. W skład wydarzenia mogłoby wejść debaty naszych uniwersytetów, długo wspominana konferencja historyczna oraz założenie izb kultury i pamięci, w których prezentowalibyśmy nasze kraje i ich historię. Oczywiście szczegóły wydarzenia moglibyśmy jeszcze dokładniej ustalić.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Wiadomości w tym wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości