Konferencja z władzami Brodrii Południowej
Zgodnie z tym, co ustaliliśmy przed moim wyjazdem chciałbym niniejszym otworzyć posiedzenie poświęcone kwestii Brodrii Południowej. Już z miejsca muszę powiedzieć, że to, co wydarzyło się w okresie mojej absencji napawa mnie niezrozumieniem i niepokojem. Ruchy podjęte przez JCM Carycę, rzekłbym ruchy dosyć jednostronne, nazwać można radykalnymi. Pojawia się pytanie, czy nie przekroczono granic, których przekroczyć nie wolno. W imię dobra ojczyzny i spokoju naszych domów nie dopuścimy do awantur i warcholstwa.

Chciałbym zapytać wprost o przyczynę i sens dokonanych aneksji terytorialnych, a także o liczbę aktywnych obywateli Carstwa. Obie te sprawy są ze sobą jak najściślej powiązane, gdyż w mojej opinii wątpliwym jest poszerzanie terytorium państwa bez potrzeby zdobywania Lebensraumu. W imieniu władz Republiki żądam klarownych wyjaśnień. W przeciwnym razie dalsze związki naszych państw staną pod znakiem zapytania, zwłaszcza wobec upadku bipolarnego systemu wynikającego z podziału Brodrii i związania się Północy oraz Południa z innym mocarstwem.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]

Wiadomości w tym wątku
Konferencja z władzami Brodrii Południowej - przez Ametyst Faradobus - 02.06.2017, 10:56:41

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości