Ostatni bryfyng 19. Prezydenta Republiki
Sala konferencyjna Pałacu Prezydenckiego w Wolnogradzie zgromadziła znaczną ilość przedstawicieli mediów, głównie krajowych. Niespodziewane wydarzenia pod koniec kadencji Ametysta Faradobusa, takie jak dymisja głównodowodzącego Ahmeda Husaina, a także wypadające tego dnia liczne rocznice spowodowały konieczność zwołania tej nagłej i ostatniej w tej kadencji konferencji prasowej. Na początku pojawił się na sali Car Brodrii Iwan Pietrow, który w Kancelarii Prezydenta pełni funkcję jednego z jego rzeczników. 

[Obrazek: 594312.1499071393.b.jpg]

Po serii krótkich rozmów z dziennikarzami Pietrow oznajmił z brodryjskim akcentem:

Szanowni Goście, 19. Prezydent Republiki Bialeńskiej!

W tym momencie na salę wszedł 19. Prezydent Republiki Bialeńskiej.

[Obrazek: big_1354111610_8587421.jpg]

Drodzy Towarzysze,

dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia na ostatnie w tej kadencji moje spotkanie z przedstawicielami środków masowego przekazu. Jak wiadomo od jakiegoś czasu w zbliżających się wyborach również będę ubiegał się o urząd głowy państwa, zatem  na pewno podzielacie moją szczerą nadzieję, że już niebawem zwycięstwo mi zgotuje moja Prawica i będziemy mogli jeszcze wiele razy spotykać się w czasie podobnych wydarzeń. 

Głównym punktem dzisiejszej konferencji będzie wspólne wspomnienie licznych ważnych dla nas rocznic. Mając na względzie osobę mojego pierwszego rzecznika, księcia-prezydenta Alberta Medycejskiego, nie mogę nie uczcić 73 lat od ukazania się w CHEŁMIE POD LUBLINEM Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. Równo osiem lat później uchwalono najtrwalszą i najdoskonalszą z polskich konstytucji, której wielkim obrońcą był nasz Katechon, czcigodny i zawsze godny pamięci Pan Towarzysz Generał Wojciech Jaruzelski. Niedługo później, szczęśliwym trafem również 22 lipca, Warszawa otrzymała Pałac Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina. Z kolei w roku 1982 22 lipca dopełniono wielkiego dzieła wspomnianego już Obrońcy Polaków znosząc stan wojenny, w trakcie którego zatrzymał on anarchię i napad sowiecki. W 1994 w Gambii dokonała się rewolucja lipcowa, w wyniku której do władzy doszedł Jego Ekscelencja Szejk Profesor Alhaji Doktor Yahya Abdul-Aziz Awal Jemus Junkung Jammeh Naasiru Deen Babili Mansa, do dziś jedyny legalny prezydent tego kraju i genialny wynalazca metody leczenia ajdsa i hifał, moje natchnienie o poranku. Wreszcie równo 15 lat temu Rywin przyszedł do Michnika. Jak widać obchodzimy dziś rocznicę wielu ważnych i inspirujących wydarzeń, o których jako wybitny historyk i nauczyciel mas nie mogłem nie nadmienić.

Co się tyczy ostatnich wydarzeń to pytano mnie o dymisję Ahmeda Husaina z funkcji szefa Sił Zbrojnych. Przyznam, że nie do końca rozumiem motywacje kierujące Panem Admirałem i być może nigdy ich nie zrozumiem. Nie wiem też, czy jest sens wyznaczać jego następcę dziś, kilka dni przed wyborami i dlatego też jeszcze nie wydałem oficjalnego rozporządzenia o odwołaniu. Jeżeli Naród ponownie powierzy mi palmę przywództwa na pewno będzie to natomiast jedna z pierwszych decyzji, a dzisiejszy czas wykorzystuję na odnalezienie godnego kandydata. Czy Siły Zbrojne potrzebują zmian? Na pewno należy dokończyć misję porzuconą przez wiceadm. Husaina. Jako, że nie pełnię w bialeńskich Siłach Zbrojnych służby czynnej nie jestem kompetentną osobą, aby decydować o zmianach w strukturze, ale na pewno przydałoby się, jeśli armia będzie żyła, aby była aktywna i nabrała przy okazji warstwy narracyjnej. W łonie naszych wojsk powinna w końcu ukształtować się wojskowa tradycja i tu jak najbardziej widzę rolę Prezydenta Republiki, Zwierzchnika Sił Zbrojnych. 

A, i Hewret najprawdopodobniej będzie moim wice. To by było na tyle. Chętnie odpowiem na nurtujące Was pytania życiowe i polityczne.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]

Wiadomości w tym wątku
Ostatni bryfyng 19. Prezydenta Republiki - przez Ametyst Faradobus - 22.07.2017, 19:04:26

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości