Sanacja w Rzeszy Bialeńskiej
#1
W siedzibie Lwa Wolnogradu od dłuższego czasu panował nieład. Opustoszałe biura pozostawałby bez zwierzchnika, a nagromadzone tu w krótkotrwałym okresie świetności Rzeszy dobra zostały rozniesione przez urzędników i przebywających tu okazyjnie lenników. Konduktor Ametyst Faradobus od dawna miał się za troskliwego protektora Związku, swojego wielkiego, niedokończonego dzieła. Przez dłuższy czas łudził się, że znajdzie się mąż stanu, który weźmie na siebie brzemię obowiązków głowy Rzeszy. Po długotrwałych debatach postanowił osobiście przejąć ster. 9 sierpnia w godzinach popołudniowych prezydencki samochód przywiózł go do siedziby Lwa Wolnogradu. Szef państwa zarządził wielkie porządkowanie dokumentacji, a następnie przemówił do grupy urzędników zgromadzonych w jednej z sal.

[Obrazek: screen-shot-2017-01-28-at-11-32-32-pm.jpg]

Niedoczekanie moje, by ktoś odpowiedzialny wziął na siebie obowiązku zwierzchnika Rzeszy. Sytuacja narosła wokół tego wszystkiego blokuje naszą działalność i moim, jako Prezydenta Republiki, zadaniem jest zakończyć ten szkodliwy stan rzesz... znaczy się rzeczy. W związku z tym, na podstawie artykułu 3 Konstytucji przejmuję obowiązki Lwa Wolnogradu. Moim głównym zadaniem będzie sanacja, uzdrowienie sytuacji w Kolosalnym Związku poprzez przywrócenie i usprawnienie działalności jego instytucji i dokończenie tego, co zaczęte. 

Niniejszym ogłaszam, iż w dniu jutrzejszym rozpoczną się obrady Sejmu Rzeszy. Wzywam wszystkich lenników i plenipotentów do przybycia na to zgromadzenie. Jednocześnie cały czas pozostaną otwarte zgłoszenia kandydatur na stanowisko Lwa. 
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sanacja w Rzeszy Bialeńskiej - przez Ametyst Faradobus - 09.08.2017, 17:18:23Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości