Spotkanie pożegnalne
#1
[Obrazek: 197eddf0491f6b2ffd91d79b2c314148,640,0,0,0.jpg]

Elita bialeńska niespodziewanie zebrała się w salach Pałacu Prezydenckiego. Zmierzając w kierunku, który im wskazano dygnitarze widzieli elementy wyposażenia wynoszone do ciężarówek. Nikt nie spodziewał się, że odchodzący Konduktor sprowadził do swojej służbowej rezydencji aż taką ilość rzeczy osobistych, ale przecież przebywał tu aż przez dwie kadencje. W jednym z pomieszczeń reprezentacyjnych przygotowano drobny poczęstunek. Powód wezwania szybko się wyjaśnił, gdy po przybyciu wszystkich w sali pojawił się Prezydent Faradobus.

Drodzy Rodacy,

zebrałem Was dziś tutaj w ostatnich dniach mojego pontyfikatu na urzędzie Konduktora, aby podziękować Wam za możliwość kierowania Republiką przez ostatnie miesiące oraz aby podzielić się z Wami krótką refleksją.

Byłem prezydentem kryzysowym i tak też widziałem i nadal widzę swoją rolę w bialeńskiej historii. Dwukrotnie obejmowałem urząd na wyraźne życzenie Narodu - z Waszym poparciem ale i przy braku sensownej alternatywy. Wiosną tego roku stanąłem przed jasnym zadaniem - przyjąłem brzemię wyprowadzenia Bialenii z ewidentnego kryzysu i dziś uważam, że to się zasadniczo udało.

Można śmiało powiedzieć, że pierwszą kadencję uważam za zdecydowanie większy sukces niż tę, która kończy się w tym momencie. Po raz drugi wchodziłem do Pałacu Prezydenckiego z niemałym lękiem. Miałem świadomość, że szczególnie druga połowa kadencji nie będzie czasem dla mnie pomyślnym, oczywiście ze względów realnych. Mimo to ówczesna sytuacja zwyczajnie wymagała ode mnie kontynuowania misji. Dwukrotnie daliście mi wyrazy poparcia - zarówno w czasie wyborów, jak i późniejszych konsultacji w sprawie ewentualnej dymisji. To poparcie nie może pozostać bez słów podziękowania.

W związku z tym chciałbym przyznać wielu z Was folwarki lenne.

Antoni Kacper Burbon-Conti, za wzorowe pełnienie funkcji publicznych, otrzymuje 15 folwarków.

Taddeo Lorenzo de Medici y Zep, Iwan Pietrow oraz Thomas von Lisendorff, za aktywność na polu politycznym, otrzymują po 10 folwarków.

Maciej Kamiński, Frederick Hufflepuff, Eddard Noqtern, Kamil Maciejewski, Paolo C. de Medici y Zep otrzymują za ogólną aktywność po 7 folwarków.

Piotr Pietrow, Bajtuś, Sheldon Anszlus Lovelace  i Hewret ech... von Thorn otrzymują po 5 folwarków.

Zażalenia przyjmuję, jeśli jeszcze zdążę.

Zgadzam się, że nie byłem konduktorem idealnym. Mam świadomość, że nie zrealizowałem wszystkiego tego, co zapowiadałem, a niektóre dziedziny były przeze mnie zaniedbywane. Być może nie wszystkie z moich metod działania były sprawdzone. Moje dotychczasowe doświadczenie na stanowisku głowy państwa, choć kilkuletnie, nauczyło mnie przede wszystkim panowania, bycia ojcem i obywateli wielu jednoczycielem. Z jednej strony wypada mi dziś przeprosić, ale z drugiej wyrazić nadzieję, że nie tylko nie zapamiętacie mnie źle, ale dokończycie chociaż część z tego, co ja zainaugurowałem.

Kandydatom życzę powodzenia w jutrzejszych wyborach. W czasie trwającej kampanii otrzymałem dwie propozycje zasiadania w gabinecie cieni. To również traktuję jako dowód zaufania do mojej osoby jako do polityka i obywatela. Uważam, że niezależnie od wyniku wyborów konduktorskich obecny stan rzeczy w Bialenii wróży nam pomyślną przyszłość.

Raz jeszcze dziękuję, wybaczam i proszę o wybaczenie, a także po raz ostatni udzielam Wam wszystkim swojego konduktorskiego błogosławieństwa!


/[Obrazek: Deng-1024x656.jpg]
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]


Wiadomości w tym wątku
Spotkanie pożegnalne - przez Ametyst Faradobus - 13.11.2017, 12:51:54Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości