Głos Bialenii
#5
Cytat:
[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._04_08.png]

Dzień 18 lutego stał się kryształowym dniem chwały dla wszystkich Bialeńczyków, którzy pod rządami nowego Konduktora Antoniego Burbon-Contiego tworzą świat nowy. Tego dnia wszystkie siły mas naszego Zielonego Narodu, podążającego niezłomnie i ściśle za wskazaniami Zielonej Książki, skupione były na wspólnej pracy dla dobra Zielonej Ojczyzny. Za ich sprawą dzień ów stał się Dniem Czynu Ogólnobialeńskiego, Dniem Pracy Prawdziwie Socjalistycznej, w czasie którego napisano łącznie ponad 600 wiadomości przepełnionych patriotycznym duchem. 

Dnia 18 lutego w Uniwersytecie Bialeńskim odbywały się liczne odczyty i seminaria, przyczyniające się aktywnie do wzbogacenia dorobku bialeńskiej nauki. Minister Oświecenia dr Ametyst Faradobus wygłosił wykład poświęcony bialeńskiemu, republikańskiemu systemowi tytułów szlacheckich, po którym nastąpił czas na pytania. Uczestnicy wykładu przyznali, że dzięki niemu mogli jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Republiki i bialeńskiego społeczeństwa, a także dokonać głębokiej refleksji.

Prezydent Republiki objął osobiście najwyższe dowództwo nad Siłami Zbrojnymi RB. Wraz z nim do szeregów armii przystąpili A. Faradobus, R. Zimmermann, M. Wolferine oraz inni politycy i działacze społeczni. W czasie narady omówiono kwestię fabularyzacji działalności Sił Zbrojnych RB tak, aby stały się one barwnym młotem na wrogów naszej Republiki, gotowym zmiażdżyć żerujących na jej dobrobyt krzykaczy i imperialistycznych agresorów oraz innych barbarzyńców. W ramach działań postanowiono utworzyć Korpus Reprezentacyjny Sił Zbrojnych RB, a w jego ramach między innymi kompanie honorowe oraz orkiestrę, a także zespół pieśni i tańca.


[Obrazek: pap_brezniew_virtuti_militari_635.jpeg]

Na zakończenie niezwykłego dnia, jakim stał się dzień 18 lutego, Prezydent Burbon-Conti wręczył obywatelom folwarki lenne. Dary te zostały przyjęte przez nagrodzonych z wdzięcznością na ustach i zobowiązaniem do dalszej, wytężonej pracy.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Głos Bialenii - przez Ametyst Faradobus - 28.11.2017, 17:34:44Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości