Poradnik gospodarczy
#1
Information 
Ponieważ zachodzące zmiany gospodarcze zaczynają być odczuwalne, postanowiłem o stworzeniu poradnika. Tutaj będę (starał się) szczegółowo omawiać zachodzące zmiany, akty prawne i wynikające z tego wymagania od WKNF do przedsiębiorców, obywateli oraz mieszkańców Bialenii. Ten wątek jest również odpowiednim do zadawania pytań, gdyby cokolwiek było niejasne. 

Pozwolę sobie oznaczyć obecnych przedsiębiorców, bo to do Was kieruję obecnie ten poradnik: @"Maciej Kamiński" @"Frederick Hufflepuff" @"Bajtuś" @"Eddard Noqtern" @"Mikołaj Patryk Dostojewski" 

Na pierwszy ogień idzie opublikowane dzisiaj rozporządzenie Komisji o sposobie prowadzenia księgowości
Wszystkie przedsiębiorstwa muszą posiadać swój dział w dziale forum "Przedsiębiorstwa". Jeżeli takiego działu nie posiadają, proszę się zwrócić do członków KRI, którzy z pewnością chętnie to zrobią (ja niestety nie mam uprawnień). Możecie to zrobić TUTAJ. W dziale musi znajdować się wątek z nazwą "Księgowość". Jako pierwszy post w tym wątku dołączamy załącznik nr 1 do rozporządzenia:

Cytat:Księgowość przedsiębiorstwa "(podać nazwę)"

Własność: prywatna

Przedstawiciel: (podać tylko w przypadku spółki)

Właściciel/e: 
  1. (podać dane oraz procentową ilość udziałów)
  2. (podać dane oraz procentową ilość udziałów)
  3. (podać dane oraz procentową ilość udziałów)
Rodzaj działalności: (czym się przedsiębiorstwo zajmuje - tak jak podczas rejestracji)

Data rejestracji: 

Początkowy kapitał: (ilość wpłaconych początkowych środków w przypadku spółki decyduje o procencie udziałów)

Konto bankowe: (podać aktywny link)

Wydaje mi się, że wyjaśnieniu podlegają jedynie dwa ostatnie punkty: początkowy kapitał i konto bankowe. 
Obecnie przedsiębiorstwa nie posiadają własnych kont bankowych, ale w tym momencie należy je założyć. Założenie konta: należy zarejestrować konto z nazwą firmy na własny e-mail, następnie logujemy się na swoje osobiste konto --> panel użytkownika --> konta bankowe (na samym dole) --> wpisujemy w "przypisywanie" nazwę zarejestrowanego przed chwilą konta oraz podajemy hasło --> właśnie dopisaliście konto do swojego. Aby móc korzystać z konta należy wejść na pasek na górze forum, (obok "Finanse") znajduje się "Konta bankowe", klikamy i możemy przełączyć się na konto bankowe swojej firmy. Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami należy zgłosić zarejestrowanie konta w Kancelarii WKNF (art. 28 KG) oraz z tych kont nie wolno tworzyć treści na forum (art. 27 KG) i konto takie powinno być ukryte, tj. Panel użytkownika --> Edytuj opcje --> Prywatność (ale należy to robić z konta firmy). 
Na założone konto należy wpłacić początkowy kapitał (z własnych środków), jeżeli chcesz stworzyć z kimś spółkę, ilość wpłaconych środków zdecyduje o procencie udziałów. 
Po wykonaniu tych kilku kroków jesteście już w stanie w pełni wypełnić powyższy załącznik. Przykład prawidłowo wypełnionego załącznika: TUTAJ.
Czytając dalej rozporządzenie, możemy znaleźć fragment o sprawozdaniach finansowych, ale o nich napiszę następnym razem, ponieważ na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby.
Jeżeli gdzieś w sprawach technicznych się pomyliłem, proszę mnie poprawić. Gdyby były jakieś pytania, proszę śmiało pytać.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Poradnik gospodarczy - przez Antoni Kacper Burbon-Conti - 27.12.2017, 18:44:57Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości