Zaprzysiężenie 22. Prezydenta Republiki Bialeńskiej
[Obrazek: ds-beer1.png?w=730]

Szanowny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Obywatele i Obywatelki Republiki Bialeńskiej.

Tom Kirkman z mojego awatara prezydentem Stanów Zjednoczonych został znienacka, popijając piwo. Ja głową państwa bialeńskiego zostałem niespodziewanie podczas rodzinnego obiadu. Ustawiając sobie ten obrazek w profilu nie sądziłem, że kiedykolwiek taka analogia będzie miała miejsce.

Bialenia jest w sytuacji beznadziejnej, bo Naród Bialeński okazał się niepoważny, infantylny i lekceważący powagę demokracji. Tak jak Brutus wbił sztylet w plecy Cezara, tak Bialeńczycy ugodzili Republikę i zostawili na wykrwawienie. Jak grom z jasnego nieba spadła na mnie odpowiedzialność przetransportowania Ojczyzny do szpitala. Pomimo zaawansowanej realiozy, nie mogę pozostać obojętny. Kolejna głowa państwa, kolejny cios byłby zbyt niebezpieczny dla Bialenii. Wobec tego zrzekam się mandatu poselskiego i funkcji marszałkowskiej, obejmując urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej.

[official2]Ślubuję uroczyście, obejmując urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej, wedle najlepszego zrozumienia i zgodnie z sumieniem, rzetelnie pracować dla dobra Narodów Bialenii, praw demokratycznych Republiki święcie przestrzegać, godności Narodów i Państwa strzec niezachwianie, sprawiedliwość względnie wszystkich bez różnicy obywateli za pierwszą mieć sobie cnotę, obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie.[/official2]

Na najwyższym szczeblu trwają obecnie rozmowy, jak ograniczyć negatywne skutki tego niespotykanego dotąd w Bialenii kryzysu władzy. O rezultatach rozmów będą Państwo informowani na bieżąco. Z mojej strony mogę zapewnić, że w najbliższej wolnej chwili skieruję orędzie do Narodu. Tymczasem dziękuję za uwagę i życzę wszystkiego dobrego Wam, Bialeńczykom.

[podpis]Tadeusz Krasnodębski[/podpis]
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Zaprzysiężenie 22. Prezydenta Republiki Bialeńskiej - przez Tadeusz Krasnodębski - 06.05.2018, 16:34:45

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości