Uroczyste powołanie gabinetu Mardreda von Salvepol-Nova Vita
<Do sali wchodzi kilku urzędników, a za nimi pewnym krokiem idzie prezydent. Podchodzi do mikrofonu stojącego na przeciwko zgromadzonych i zaczyna przemowę.>

[official2]
[Obrazek: uid_a48f785040df9f0e583f51e3170d69851513...4_gs_0.jpg]

Panie Wiceprezydencie, Szanowni Ministrowie!

Kiedy patrzę na Was jestem dumny. Jestem dumny i pełen nadziei, że hasło "Razem zbudujmy Wielką Bialenię!" naprawdę ma szansę się ziścić. Już przez te dwa dni formowania gabinetu, zauważyłem ile w Was zapału, chęci i drzemiącego potencjału. Jestem zaszczycony móc Was powitać w Pałacu Prezydenckim i oficjalnie wręczyć nominacje.

Drodzy Bialeńczycy!

Pragnę zacząć od mojego najbliższego współpracownika. Współkandydata na urząd, którego każe mi powołać nadal niedoskonały system prawny Państwa. Myślę, że nie muszę już przedstawiać szerzej, piastującego od niedzieli urząd Wiceprezydenta @"Michael Wolferine". Zapraszam!

[Obrazek: avatar_378.jpg?dateline=1521290883]

Następna osoba, mimo niewielkiego doświadczenia, ma chyba najtrudniejsze zadanie przed sobą. Najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze, ponieważ będzie wspierać mnie w aktywizacji naszego trochę ospałego społeczeństwa. Zapraszam do siebie wieloletnią uczestniczkę i mistrzynię gier forumowych, a od dzisiaj także Ministra Oświecenia @"Elżbieta Kaczmarek"! Brawo!

[Obrazek: avatar_394.png?dateline=1518982449]

Prezydent Bialenii poza chwałą, splendorem i realizacją wielkich projektów jest też obarczony wieloma małymi sprawami obywatelskimi. Tym większy szacunek mam do swojego poprzednika, który u schyłku kadencji został z tymi obowiązkami praktycznie sam. Jestem niezmiernie dumny, że właśnie on będzie mnie w nich wspierał. Zapraszam do siebie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji @"Antoni Kacper Burbon-Conti"!

[Obrazek: avatar_334.jpeg?dateline=1517352650]

Wspomniałem już, że prawo bialeńskie bywa niedoskonałe, dziurawe, wymaga dużo pracy. Dlatego w moim gabinecie znalazło się dodatkowe Ministerstwo Sprawiedliwości, które z jednej strony będzie zajmowało się kwestiami sądowymi i karnymi, ale z drugiej strony będzie wspierać rząd od strony legislacyjnej, a Parlament w wyszukiwaniu tych niuansów, które wszyscy widzimy. Powołanie takiego ministerstwa wymaga jednak odpowiedniej osoby ministra i jest mi niezmiernie miło poinformować, że taką osobę znalazłem. Zaszczytem jest móc ogłosić, że powołuję @"Tadeusz Krasnodębski" na Ministra Sprawiedliwości.

[Obrazek: avatar_225.jpg?dateline=1518185588]

I wreszcie kończąc... Nie będę ukrywał, że mam pokaźne doświadczenie dyplomatyczne czemu dałem wyraz publikując obszerny program wyborczy w tym zakresie. Doświadczenie jednak to nie wszystko co cechuje dobrego gracza na arenie politycznej Pollinu. W stosunkach zewnętrznych trzeba być ciągle na bieżąco. Moje braki w tym zakresie wyrówna, mam nadzieję graniczącą z pewnością, Minister Spraw Zagranicznych @"Hewret von Thorn"! Zapraszam po odbiór nominacji!

[Obrazek: avatar_24.jpg?dateline=1526124135]

Tym samym powołuję Gabinet 23. Prezydenta Republiki Bialeńskiej i zapraszam wszystkich na inauguracyjny bankiet![/official2]
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Uroczyste powołanie gabinetu Mardreda von Salvepol-Nova Vita - przez Mardred von Salvepol-Nova Vita - 15.05.2018, 21:00:05

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości