Mowa końcowa 23. Prezydenta Republiki Bialeńskiej
#1
[official]Drodzy Bialeńczycy!

Niech Wam Mancalaga wybaczy błąd jakiście uczynili 13 maja.
Nie podołałem. Nie jestem tym zaskoczony. Od początku mówiłem, że nie jest to szczęśliwy pomysł. Odkąd zresztą pojawiłem się w Bialenii stroniłem od polityki i stanowisk mając zupełnie inną wizję swojej obecności. Niemniej, w obliczu kryzysu postanowiłem podjąć się tej misji wobec zapewnień wsparcia od wszystkich Bialeńczyków.

Nie podołałem jednak. Nie podołałem i dzisiaj, za namową mojego Gabinetu reprezentującego bądź co bądź lwią część społeczeństwa - ustępuję. Zostawiam miejsce młodszym, prężniejszym, którzy potrafią sami dźwigać ciężar prezydentury i aktywności Republiki.

Jednocześnie składam najlepsze życzenia Prezydentowi-Elektowi @"Michael Wolferine". Zawsze w Ciebie wierzyłem, wystarczy, że sam w siebie uwierzysz, a będziesz na pewno lepszym Prezydentem niż ja mógłbym kiedykolwiek być. Oczywiście nic nie zmienia się z naszych ustaleń przed wyborami - nadal pozostaję do Twojej dyspozycji i będę Cię wspierał jak tylko mogę.

Gabinetu nie dymisjonuję. Proszę jednak ministrów o wyrozumiałość dla decyzji nowego Prezydenta. Naprawdę uważam, że ten skład ma potężny potencjał, więc pozostawiam go do dyspozycji Michaelowi. Dalsze decyzje podejmie on sam.

Tym samym dziękuję za te kilkanaście dni. Na do widzenia nadałem jeszcze skromne kilka folwarków, w celu wyróżnienia tych, którzy podczas mojej króciutkiej Prezydentury wykazali się szczególnie w naszej coraz mniejszej społeczności. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe.

Sam zaś kończę pakować walizki i wracam do mojego pubu w Temeszgradzie, gdzie jak zwykle zapraszam wszystkich spragnionych zapomnienia, odprężenia i posłuchania ramolenia starego barmana.

Niech trawa znowu będzie zieleńsza![/official]
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Mowa końcowa 23. Prezydenta Republiki Bialeńskiej - przez Mardred von Salvepol-Nova Vita - 28.05.2018, 21:46:04Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości