NASZE IMPERIUM nr 2139 - nowe, ważne informacje
#1
NASZE IMPERIUM

NR 2139

Najstarsza gazeta polskiego Mikroświata.

Jedyna wolna od propagandy i obiektywna gazeta w Republice Bialeńskiej.

WIADOMOŚCI

Cytat:1. Geniusz Imperium - zapowiedź nowych porządków.
Królowa i przyszła Cesarzowa Bialenii ogłosiła swój plan polityczny, który w mgnieniu oka zachwycił cały Naród. Zapowiedzi, objawione przez opromienioną blaskiem słońca Nordaty Carycę, Imperatorkę i Królową odzwierciedlają w sposób idealny założenia jedynej słusznej i godnej wszelkich hołdów idei Aleksandryzmu Oświeconego, której twórcą jest sama Gwiazda Narodów.

2. Cały Naród wspiera swoją Królową.
O jakże wzruszający widok! Naród bialeński zgromadził się wespół wokół swojej Pani, jako te dziatki malutkie, gdy uciekają do swojej matki, która ochroni, wyżywi i pocieszy. Tak, zaiste, to Matka Narodu! Wyrazy swojej sympatii w ciągu ostatnich dni złożyli między innymi:

1) Jan Lubomirski - Dostojewski
2) Baltazar Dostojewski
3) Maciej Kamiński
4) Hewret von Thorn

3. Żałosny spektakl manipulacji.
Frederick H. (znany wcześniej pod skandalicznym nazwiskiem wywodzącym się od nazwy obozu koncentracyjnego w Sztutowie!!) w swoim marnej jakości ''czytadle'' (ciężko nazwać ten periodyk nawet czasopismem) wielokrotnie dopuścił się jawnych manipulacji i stronniczości. Tym razem postanowił jednak przeprowadzić skandaliczny sondaż, za pomocą innej utworzonej przez siebie instytucji, która już została okrzyknięta paszczą manipulacji i propagandy obozu tymczasowego prezydenta. We wspomnianym sondażu, w którym zapytano o poparcia dla Antoniego B.-C. dopuszczono się haniebnej manipulacji odpowiedziami. Tym sposobem osoba głosująca nie ma możliwości by zagłosować tak jak chce, gdyż spektrum odpowiedzi zawężono do tych, które będą stawiać prezydenta w dobrym świetle. Jakbyśmy nie zagłosowali, to każda odpowiedź będzie pod dyktando Stuthoffa, co da mu pole to dalszego tworzenia złudnego obrazu poparcia dla Antoniego B.-C.

4. POWOLNY UPADEK SARMACJI
Wewnętrzne problemy i chaos coraz bardziej osłabiają to państwo trzeciego świata. Niegdyś potężny, zdrowy organizm, sympatyzujący z ideami aleksandryjskimi, dzisiaj staje się chorym człowiekiem Pollinu. Niemoc, która pojawiła się w obozie rządzącym i brak umiejętności by zatrzymać ponaglający się proces upadku, spowodowały iż znaleziono sobie wroga, wroga wyimaginowanego - Jej Wysokość Aleksandrę Izabellę Dostojewską - Swarzewską. Rząd sarmacki rozpoczął akcję antyaleksadryzmu na szeroką skalę. Tymczasem przynosi ona odmienne efekty. Opozycja domaga się bowiem rozwiązania obecnego rządu oraz przekazania władzy książęcej właśnie dla Jaśniejącej Aleksandry Izabelli, która z pewnością przyniesie udręczonemu narodowi ulgę i wytchnienie.

APEL ZWIĄZKU DZIENNIKARZY BIALEŃSKICH DO GAZETY ''wBIALENII''


Cytat:My , dziennikarze działający w Republice Bialeńskiej apelujemy do Redakcji gazety ''wBialenii'' o poszanowanie etosu dziennikarskiego i zaprzestanie działalności. Analizując, przeszło siedemdziesiąt wydanych numerów tegoż ''czytadła'', uderza nas brak rzetelności, wybitnie chamski subiektywizm oraz brak poszanowania dla drugiej osoby.
Artykuły zamieszane w owym  periodyku są niestaranne, a szata graficzna pozostawia wiele do życzenia.

APEUJEMY!

ZWIĄZEK DZIENNIKARZY BIALEŃSKICH
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
NASZE IMPERIUM nr 2139 - nowe, ważne informacje - przez Aleksandra Dostojewska - 26.02.2018, 22:34:09Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości