Adamiec - kulturowa stolica południa [WYDZIELONO Z POMORZA]
#1
Obok Nowego Ab'Dorstu właśnie, mamy Adamiec. Jest to miasto stosunkowo duże, ale mniejsze od 3 milionowej stolicy południa, ponieważ ma pół milona mieszkańców, przez co można go porównać do dużego Źelaźna. Przepływa przez nie rzeka, nie ujęta jednak na mapie, gdyż jest stosunkowo mała do ogromnej Auttery, której jest dopływem. Miasto to jest piękne i zachowało swój klimat, gdyż nie ma tu tak naprawdę ani jednego wieżowca, a wciąż buduje się i przebudowuje kamienice.


[Obrazek: OZWJAwh.jpg]
[align=center:3pi8brbg]Panorama Adamca[/align:3pi8brbg]

Tutaj widzimy tą właśnie rzekę - Pojedną i most na niej zbudowany, nazwany imieniem Jana XIII Dzbanowicza, podczas panowania którego, stolicą Księstwa Ajszaburgii i Nowej Oceanii był Adamiec. W oddali widzimy pałac książęcy i Katedrę pod wezwaniem św. Pawła. Kamienice są bardzo urokliwe. Podczas gdy Nowy Ab'Dorst był pod okupacją w XIX wieku, na masową skalę przybywano właśnie do Adamca. Tam właśnie stworzono mnóstwo kamienic secesyjnych. Tam królowała architektura Joachima Haudiego, wielką popularnością cieszyły się tkz. "Ogrody Haudiego", wśród tych wszystkich ogrodów, najczęściej odwiedzanym miejscem jest jednak Park Huell, od nazwiska sponsora, Izydora Huell.


[Obrazek: jkIoCb8.jpg]
[align=center:3pi8brbg]Park Huell[/align:3pi8brbg]

Ostatnią częścią mojej dzisiejszej wędrówki jest pałac burmistrza. W przeciwieństwie do ratusza, gdzie zazwyczaj urzędują całe władze miejskie, to tu burmistrz cieszy się niezwykłym poważaniem, więc został po rewolucji roku '53 przeznaczony mu dawny pałac oligarchów przemysłowych zabitych przez władzę komunistyczną, potem siedzibę miejscowego KC BZPR.

[Obrazek: pfDa8k3.jpg]


Oto druga część mojej wędrówki po R. N. o.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
#2
Muszę się koniecznie niebawem wybrać do Parku Huell. :wink: :wink::wink:
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#3
Dzień dobry.

Nie przesadzasz przypadkiem z liczbą mieszkańców? Bialenia to łącznie 44 miliony ludzi.

A, w kwestii historii miasta już kiedyś pisałem tu: <!-- l viewtopic.php?f=17&t=748#p6567<!-- l
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#4
Ładnie tu. ;D
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości