Milicja Siedmiogrodu a Armia Bialeńska.
Dzień dobry. W związku z aneksją Siedmiogrodu, która jest wielkim sukcesem. Big Grin Big GrinBig Grin powstał pewien problem, a mianowicie kwestia milicji tej autonomii. Osobiście proponuję jej fuzję z armią RB. Odbyłaby się ona tylko w razie zgody Siedmiogrodzian. Jedyną alternatywą wydaje mi się całkowite jej rozwiązanie, jednak jestem temu przeciwny- po co wywalać z wojska dobrze wyszkolonych żołnierzy?
Odpowiedz
Milicja nie jest wojskiem, przypominam.
[Obrazek: RYOjyN.png]
Odpowiedz
Ale milicja to milicja/policja, a armia to armia. Armia powinna być i będzie scentralizowana oraz ujednolicona organizacyjnie (sprzętowo na razie nie), policje nie muszą takie być. Mogą zachować lokalną odrębność - w takim USA policje są lokalne, niescentralizowane (poza nielicznymi agencjami typu FBI) i sprawdza się to doskonale, dużo lepiej niż niejedna scentralizowana policja krajowa.

Nie widzę problemu w odrębności policji/milicji rdzennej Bialenii od takich sił w Siedmiogrodzie, a nawet można i lokalną policję w Anatolii zrobić. Co najwyżej trzeba będzie stworzyć jedną niewielką komórkę centralną do działań "pomiędzy" - takie nasze FBI, z prawem działania na całym terenie, ale tylko w określonych sprawach dużej wagi (np. terroryzm).

W sumie nawet ciekawiej by było mieć takie trzy lokalne policje - niż jedną...
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
W takim razie po co ten temat? Big Grin Big GrinBig Grin Przecież Siedmiogród nie posiada jako tako armii, Gwardia Czerwona teoretycznie nie istnieje bo nic o niej nie wiadomo.
Odpowiedz
Jak już to Milicję Siedmiogrodzką można zintegrować z Gestapo Ortograficznym (czy tam Policją Krajową).

EDYCJA: Dlaczego nie wyświetliły mi się dopisane posty?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Jest po to, żeby porozmawiać o stosunkach policja/milicja -armia i o samej milicji. Z tego co wiem, milicja siedmiogrodzka liczy 70 żołnierzy. Jak dla mnie to bardzo mało. Proponuję zwiększyć liczbę funkcjonariuszy.
Odpowiedz
Cytat:Jak już to Milicję Siedmiogrodzką można zintegrować z Gestapo Ortograficznym (czy tam Policją Krajową).

EDYCJA: Dlaczego nie wyświetliły mi się dopisane posty?

Milicja i UB (włącznie z LKWD) jest pod nadzorem Rady Autonomii w składzie Ja i Siergiej. Nie ma charakteru militarnego, tylko porządkowy.
Odpowiedz
Cytat:Jest po to, żeby porozmawiać o stosunkach policja/milicja -armia i o samej milicji. Z tego co wiem, milicja siedmiogrodzka liczy 70 żołnierzy. Jak dla mnie to bardzo mało. Proponuję zwiększyć liczbę funkcjonariuszy.

Oczywiście, planujemy w każdym mieście po około 3 komisariaty, jak na razie mamy dwa i to w stolicy, żyjąc w 4 mikronacjach nie jestem w stanie się podzielić (czy inaczej "mieć trzy ręce"). Big Grin
Odpowiedz
Cytat:W takim razie po co ten temat? Big Grin Big GrinBig Grin Przecież Siedmiogród nie posiada jako tako armii, Gwardia Czerwona teoretycznie nie istnieje bo nic o niej nie wiadomo.
No przecież w innym temacie napisałeś, że w zarysach istniała (przecież nie wszyscy rozpracowywali wirtualne armie tak szczegółowo jak RB), określiłeś jakiego "autoramentu" miała sprzęt itd. To uznajmy, że jednak istniała - bo gdybyśmy to rozpatrywali tak szczegółowo jak to jest w RB prawie od początku istnienia to w zasadzie trzeba by uznać, że większość mikronacji armii nie ma.

Nic nie stoi na przeszkodzie by pomimo ujednolicenia struktur (na to jednak nalegam, bo jak robić armię to z sensem), jednostki Siedmiogrodzkiego 4 KA zachowały tradycyjne nazwy, by miały godła nawiązujące do swoich tradycji itd. Tyle, że są częścią SZ RB.

W przypadku policji/milicji nie ma takiego wymogu czy nawet potrzeby - policje mogą być całkowicie lokalne, szczególnie że mówimy przecież o dużych terenach i to odgrodzonych morzami.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Cytat:Oczywiście, planujemy w każdym mieście po około 3 komisariaty, jak na razie mamy dwa i to w stolicy, żyjąc w 4 mikronacjach nie jestem w stanie się podzielić (czy inaczej "mieć trzy ręce") Big Grin Big GrinBig Grin

Dziękuję za informację. Ilu milicjantów będzie przypadało na 1 komisariat? Proszę nie zapominać o liczniku postów.
Odpowiedz
Ortograficzne Gestapo udziela pierwszego czerwonego wpisu na temat niestawiania kropek Tobiaszowi. Przy trzecim takim wpisie OG wlepi grzywnę.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:[quote author="TobiaszVonRichtoffen"]W takim razie po co ten temat? Big Grin Big GrinBig Grin Przecież Siedmiogród nie posiada jako tako armii, Gwardia Czerwona teoretycznie nie istnieje bo nic o niej nie wiadomo.
No przecież w innym temacie napisałeś, że w zarysach istniała (przecież nie wszyscy rozpracowywali wirtualne armie tak szczegółowo jak RB), określiłeś jakiego "autoramentu" miała sprzęt itd. To uznajmy, że jednak istniała - bo gdybyśmy to rozpatrywali tak szczegółowo jak to jest w RB prawie od początku istnienia to w zasadzie trzeba by uznać, że większość mikronacji armii nie ma.

Nic nie stoi na przeszkodzie by pomimo ujednolicenia struktur (na to jednak nalegam, bo jak robić armię to z sensem), jednostki Siedmiogrodzkiego 4 KA zachowały tradycyjne nazwy, by miały godła nawiązujące do swoich tradycji itd. Tle, że są częścią SZ RB.

W przypadku policji/milicji nie ma takiego wymogu czy nawet potrzeby - policje mogą być całkowicie lokalne, szczególnie że mówimy przecież o dużych terenach i to odgrodzonych morzami.[/quote]

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Oczywiście Gwardia istnieje, ale z racji tego że nie jest opisana, to równie dobrze można powiedzieć że nie, my to zmienimy jak już mówiliśmy.

Cytat:[quote author="TobiaszVonRichtoffen"]
Oczywiście, planujemy w każdym mieście po około 3 komisariaty, jak na razie mamy dwa i to w stolicy, żyjąc w 4 mikronacjach nie jestem w stanie się podzielić (czy inaczej "mieć trzy ręce") Big Grin Big GrinBig Grin

Dziękuję za informację. Ilu milicjantów będzie przypadało na 1 komisariat? Proszę nie zapominać o liczniku postów.[/quote]

Widzę że pan nie zaznajomiony. Big Grin Big GrinBig Grin Proszę zobaczyć watki z już istniejącymi.
Odpowiedz
Cytat:Ortograficzne Gestapo udziela pierwszego czerwonego wpisu na temat niestawiania kropek Tobiaszowi. Przy trzecim takim wpisie OG wlepi grzywnę.

Jesteście chorzy. Tylko w Bialenii się z takim czymś spotykam. Big Grin Big GrinBig Grin
Odpowiedz
Wychodzi, że średnio jest ich 35 na posterunek. Czy można by mnie informować o postępie rozbudowy milicji w tym wątku? Jako szef MON muszę być dobrze poinformowany.
Odpowiedz
Cytat:Wychodzi, że średnio jest ich 35 na posterunek. Czy można by mnie informować o postępie rozbudowy milicji w tym wątku? Jako szef MON muszę być dobrze poinformowany.

Oczywiście.
Odpowiedz
Cytat:[quote author="Lehrabia"]Ortograficzne Gestapo udziela pierwszego czerwonego wpisu na temat niestawiania kropek Tobiaszowi. Przy trzecim takim wpisie OG wlepi grzywnę.

Jesteście chorzy. Tylko w Bialenii się z takim czymś spotykam Big Grin Big GrinBig Grin [/quote]
Z artykułu 6 KP, który mówi o zasadach kultury słowa pisanego w praktyce egzekwuję tylko dwa pierwsze punkty, a mógłbym równie dobrze wszystkie sześć (czyli poza znakami przestankowymi na koniec i wielkimi literami na początek zdania oraz pisaniem na temat mogę wymagać także: co najmniej 30 znaków oraz co najmniej dwóch zdań na post, znaków interpunkcyjnych bezpośrednio po słowie, nazw własnych wielką literą i przecinków w odpowiednich miejscach), tak więc nie narzekaj, tylko bierz przykład z Abdullaha - też miał z tym problem, ale koniec końców nauczył się stosować do tych podstaw.
Odpowiedz
Cytat:[quote author="TobiaszVonRichtoffen"][quote author="Lehrabia"]Ortograficzne Gestapo udziela pierwszego czerwonego wpisu na temat niestawiania kropek Tobiaszowi. Przy trzecim takim wpisie OG wlepi grzywnę.

Jesteście chorzy. Tylko w Bialenii się z takim czymś spotykam Big Grin Big GrinBig Grin [/quote]
Z artykułu 6 KP, który mówi o zasadach kultury słowa pisanego w praktyce egzekwuję tylko dwa pierwsze punkty, a mógłbym równie dobrze wszystkie sześć (czyli poza znakami przestankowymi na koniec i wielkimi literami na początek zdania oraz pisaniem na temat mogę wymagać także: co najmniej 30 znaków oraz co najmniej dwóch zdań na post, znaków interpunkcyjnych bezpośrednio po słowie, nazw własnych wielką literą i przecinków w odpowiednich miejscach), tak więc nie narzekaj, tylko bierz przykład z Abdullaha - też miał z tym problem, ale koniec końców nauczył się stosować do tych podstaw.[/quote]

A co jeśli nie zacznę się do tego stosować? Zbanujecie mnie?
Odpowiedz
Cytat:A co jeśli nie zacznę się do tego stosować? Zbanujecie mnie?
Tobiasz... po co te spięcia? Faktem jest, że posty pisane w sposób dbający o poprawność językową i należyty styl wyrażają szacunek dla czytającego. Bez przestrzegania podstawowych zasad szybko doprowadziłbyś to forum do poziomu jakiegoś "Onetu" czy innego forum "różowych króliczków" czyli czegoś dla użytkowników "inteligentnych inaczej" - a to chyba nie byłoby pożądane. Jeden oleje kropki, drugi wielkie litery, trzeci polskie znaki, a czwarty ortografię - w efekcie powstawać będą posty, których nie będzie się chciało czytać, a poziom spadnie na mordę... nikt tutaj tego nie chce.

Błędy robi każdy, życie... pośpiech, czasem zmęczenie itd. Ale nie należy z tego robić zasady. Lehrabia stara się dbać o poziom postów i chwała mu za to - bo nie spotkałem jeszcze forum, któremu brak dbałości o poziom poprawności postów wyszło na dobre.

Odpowiedz
Cytat:[quote author="Lehrabia"][quote author="TobiaszVonRichtoffen"][quote author="Lehrabia"]Ortograficzne Gestapo udziela pierwszego czerwonego wpisu na temat niestawiania kropek Tobiaszowi. Przy trzecim takim wpisie OG wlepi grzywnę.

Z artykułu 6 KP, który mówi o zasadach kultury słowa pisanego w praktyce egzekwuję tylko dwa pierwsze punkty, a mógłbym równie dobrze wszystkie sześć (czyli poza znakami przestankowymi na koniec i wielkimi literami na początek zdania oraz pisaniem na temat mogę wymagać także: co najmniej 30 znaków oraz co najmniej dwóch zdań na post, znaków interpunkcyjnych bezpośrednio po słowie, nazw własnych wielką literą i przecinków w odpowiednich miejscach), tak więc nie narzekaj, tylko bierz przykład z Abdullaha - też miał z tym problem, ale koniec końców nauczył się stosować do tych podstaw.[/quote]

A co jeśli nie zacznę się do tego stosować? Zbanujecie mnie?[/quote]
Czytasz Ty ten Kodeks Porządkowy, jak ja o nim mówię? Smile SmileSmile O karach za niestosowanie się do tych zasad (czyli za popełnianie wykroczeń) mówi artykuł 3:
Karami są:
a) Nagana,
b) Chłosta,
c) Grzywna,
d) Pozbawienie wolności do dni pięciu, w przypadku recydywy.

Czyli tak, mogę zbanować (to może tylko Prezes Policji), na pięć dni maksymalnie.
Ale w tym miejscu jeszcze przypomnę - od każdego działania Policji Krajowej obywatelowi przysługuje prawo do odwołania się do Prezydenta. A Prezydent non stop mówi, że będzie chętnie ułaskawiał - o ile obywatele będą te odwołania składać.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości