Film siedmiogrodzkich bojowników z ZSKHiW
#1
Na oficjalnej stronie internetowej Rady Autonomii RLS oraz stronach wszystkich ruchów niepodległościowych i komunistycznych pojawił się zamieszczony niedawno filmik. Widać na nim bojownika z zasłoniętą twarzą i uzbrojonego po zęby, identyfikującego się jako Zielony, jednakże nie podaje swojej tożsamości. Filmik został wysłany spod miasta Neu Zondau w Weer-Hirshbergii, separatystycznym regionie ZSKHiW. Treść filmiku brzmi:

[Obrazek: ay0lXFM.jpg]

Towarzysze Siedmiogrodzianie! Towarzysze Bialeńczycy, Towarzysze Komuniści!
Mija czas rozliczeń dla czasów pokoju. Obserwując cierpienie ludu pracującego w Jahołdajewszczyźnie wzbiera w nas siła, która jest gotowa pokonać każdą tyranię. Z niecierpliwością oczekujemy niepodległości Republiki Ludowej Siedmiogrodu, która jest niezbędnie potrzebna do tego, abyśmy my, dzielni bojownicy Weer-Hirshbergii* mogli powrócić do swobody. W Hirshbergii i Weerlandzie czasy pokoju się skończyły - toczy się zażarta walka o stołki, wszechobecna batalia rozgrywa się na niegdyś spokojnych dworkach Ludu Szlacheckiego, sąsiad przeciw sąsiadowi, brat przeciw bratu, ojciec przeciw synowi - my, siedmiogrodzcy bojownicy z Ludowego Ruchu Czerwonej Gwiazdy ( http://micropedia.wikia.com/wiki/Ludowy ... ej_Gwiazdy ) mamy zaszczyt walczyć o wolność wieloetnicznego i wielokulturowego ludu Weer-Hirshbergii, który uciemiężony faszyzującymi generałami podległymi pod FOCH musi wyswobodzić się, my pomagamy temu ludowi. Obserwując sytuację w Jahołdajewszczyźnie oraz (tu podkreślił) pogromy komunistycznych działaczy i bojowników o wolność oraz ludności cywilnej jesteśmy gotowi wspomóc wojsko oraz niezorganizowaną ludność cywilną przed czetnickimi oddziałami grasującymi w tym zacnym regionie. Nasze przegrzane od ciągłej walki w ZSKHiW karabinki są gotowe na każdą ewentualność. Jesteśmy gotowi walczyć za wolność naszą i waszą, za wolność każdego uciemiężonego ludu. Oczywiście, mord wyzwoleńców w Jahołdzie miał miejsce szmat czasu temu, jednakże uczucia pozostają takie same - wrogie dla kontrrewolucji... Z niecierpliwością oczekujemy również niepodle...

Wtem w tle słychać jeden odgłos, po którym rozpoczyna się wymiana ognia krótkimi seriami. Filmik kończy się.


Przypomnijmy, iż w ZSKHiW za wolność ludu walczy ponad 7000 bojowników pochodzenia siedmiogrodzkiego, którzy pod szyldem Siedmiogrodzkiego Ruchu Ludowo - Wyzwoleńczego (filii LRCG) wspierają Siłę w Proletariacie, lokalną, również podległą pod LRCG ludową bojówkę złożoną z obywateli ZSKHiW, głównie mieszkańców gminy Scheissenheim, która dziś jest uważana za Weer-Hirshbergię. Filmik jest odpowiedzią dla zamieszczonego niedawno filmiku morderców w Jahołdajewszczyźnie.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości