Ważne
[center:nza11mjo][Obrazek: 132px-200px-God%C5%82o_Brodrii.png][/center:nza11mjo]
[center:nza11mjo]OŚWIADCZENIE MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH FEDERACJI BRODRYJSKIEJ[/center:nza11mjo]

Czytaliśmy wywiad pana Kaniewskiego w Telewizji Kalrykańskiej i wyrażamy oburzenie co do niektórych kwestii. Doniesienia o tym, że Republika Bialeńska próbowała wpływać na Federację Brodryjską w jakikolwiek sposób nie pozostawia nam żadnych złudzeń co do antybrodryjskich zamiarów Bialenii wobec naszej ojczyzny. Zapewniam, że jeszcze dzisiaj będę rozmawiał w tej sprawie z panią premier oraz z panem prezydentem. Nie możemy pozwolić na to, żeby ktokolwiek choćby próbował wpłynąć na suwerenność Federacji Brodryjskiej. Będziemy podejmować kroki, które stanowczo uniemożliwią dostęp do wszelkich instytucji dla niektórych bialeńskich obywateli i niezalogowanych użytkowników. Osobiście będę starał się wyjaśnić sytuację i wnosić o ograniczenie Traktatu Uznaniowego pomiędzy Federacją Brodryjską a Republiką Bialeńską jedynie do uznania za podmioty prawa międzynarodowego. Zapewniamy wszystkich obywateli brodryjskich, że nie dopuścimy do sytuacji takiej, by ktokolwiek próbował zagrozić państwowości brodryjskiej. I ostrzegamy, że ktokolwiek waży się podnieść rękę na wolność Federacji Brodryjskiej, temu ta ręka zostanie odrąbana.

Dziękuję,

(-) Ӣваң Фӗдоров
Вєлӣќӣҋ Ќңяҙь Мросќовсќӣҋ

Odpowiedz
Pan Kaniewski udzielił Wam wywiadu w chwili gdy parę dni wcześniej zrezygnował z obywatelstwa Republiki Bialeńskiej i to odchodząc w sposób pozwalający przypuszczać, że generalnie chodzi o jego urażone ambicje.

Na Waszym miejscu zastanowiłbym się jaka jest wiarygodność takiego człowieka, który wypowiada się na temat państwa, które opuścił - jednocześnie krytyką maskując swoje niepowodzenia i urażone ambicje. Człowieka, który już dawno stracił na znaczeniu w RB i wyraźnie nie mógł się z tym pogodzić.... a próba odbudowania pozycji jakoś mu się nie udawała, bo wymagałaby wysiłku i dania czegoś od siebie, a nie ciągłej krytyki wszystkiego i wszystkich.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Cytat:Doniesienia o tym, że Republika Bialeńska próbowała wpływać na Federację Brodryjską w jakikolwiek sposób nie pozostawia nam żadnych złudzeń co do antybrodryjskich zamiarów Bialenii wobec naszej ojczyzny.
Skoro niby chcieliśmy Was kontrolować, to dlaczego unieważniliśmy dzień przyjaźni?

Cytat:Będziemy podejmować kroki, które stanowczo uniemożliwią dostęp do wszelkich instytucji dla niektórych bialeńskich obywateli i niezalogowanych użytkowników.
Czyli innymi słowy po słowach jednej osoby postanowiliście rozmontować wolność w Waszym kraju? Ciekawe... tak jakby kwietniowa afera nie stanowiła nauczki w tej kwestii...

Cytat:Osobiście będę starał się wyjaśnić sytuację i wnosić o ograniczenie Traktatu Uznaniowego pomiędzy Federacją Brodryjską a Republiką Bialeńską jedynie do uznania za podmioty prawa międzynarodowego.
Spoko. Skoro znowu wystarcza Wam jeden niczym niepotwierdzony głos...

Cytat:I ostrzegamy, że ktokolwiek waży się podnieść rękę na wolność Federacji Brodryjskiej, temu ta ręka zostanie odrąbana.
Tak z ciekawości, jakimi środkami?

EDYCJA: O, więc odrąbujecie nam rękę minusując wypowiedzi. Tongue TongueTongue
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
No cóż, pewne rzeczy nei są nawet godne komentowania innego niż zwyczajowe
[center:1v4ivrhx][Obrazek: post-12442-1381152826,7266.jpg][/center:1v4ivrhx]
Pan Grutin jak i inne elity już-nie-bratniego narodu Brodyjskiego wielokrotnei pokazwyali na jakim są poziomie i choć nie byłem zwolenniekiem likwidowania dnia przyjaźni to po tym co widze to jednak cieszę się ze ta ustawa przeszła.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Jestem na urlopie, więc wypowiem się nieoficjalnie. Proszę Was o zaprzestanie kompromitowania i destabilizowania Nordaty. Chcecie sobie coś ucinac, to sobie ucinajcie. Ale nie mieszajcie nas do tego.
N.N
Odpowiedz
Mógłby minister Grutin odpowiedzieć? Nie bawmy się w kryzys kwietniowy. Niech JE odpowie rzeczowo i konstruktywnie.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Cytat:Mógłby minister Grutin odpowiedzieć? Nie bawmy się w kryzys kwietniowy. Niech JE odpowie rzeczowo i konstruktywnie.
Nie karm trolla. I tak wiesz, że jedyną możliwą reakcją są jakieś śmieszne sankcje, pretensje do nie wiadomo kogo, próżne poszukiwanie kogoś chętnego do tej gierki lub w najgorszym wypadku dalsze minusowanie naszych postów w tym temacie.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Nie karm trolla. I tak wiesz, że jedyną możliwą reakcją są jakieś śmieszne sankcje, pretensje do nie wiadomo kogo, próżne poszukiwanie kogoś chętnego do tej gierki lub w najgorszym wypadku dalsze minusowanie naszych postów w tym temacie.

Ciekawy sposób prowadzenia dyplomacji. Mimo znacznej surowości "kar" nazywanie akredytowanego przedstawiciela innego państwa, a także ministra właściwego do spraw dyplomacji trollem (do tej pory nie wiem dlaczego mieszkańcy tego pięknego kraju nazywają trollami wszystkich, którzy odnieśli się do niego tudzież do jego obywateli w sposób krytyczny) jest przynajmniej dziwne. Nie bacząc nawet na racjonalność tych zarzutów rząd Bialenii winie wystosować oficjalną odpowiedź, jak do tej pory dało się słyszeć jeno głosy obywateli oraz hasło: "Nie karmmy trolla".
Ze swojej strony mógłby zaproponować konferencję, na której obie strony będą dążyć do porozumienia (przywrócenia dawnych stosunków lub przynajmniej dojścia do status quo), ale od dłuższego czasu nie mogę się doczłapać do stanowisk w kraju odpowiedzialnych za dyplomację.

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Teraz czekam na komentarze i "minusy" od obywateli. Pobawię się w ciekawą grę. Postaram się przewidzieć co powie dany mieszkaniec kraju.
Krzysztof Razorblade - "minusik", nie chcemy już mieszać się do "syfu" FB. Nie odpowiadajcie - troll. A i nie zapominajcie, że Kaniewski też był trollem i dobrze, że odszedł z Bialenii.
Maciej Kamiński - nie będziemy odpowiadać, bo Grutin to troll
JKMichalski, dobra żartuję KJMichalski - pamiętajcie, że ja jestem na urlopie, ale się wypowiem, skoro Brodria nie chciała pannordatyzmu to my też nie chcemy przyjaźni z nią, dla przykładu "minusik"
Andrzej Swarzewski - no, ja też jestem na urlopie, więc powiem nieoficjalnie, że my chcemy tylko pokoju i stabilizacji na Nordacie
Marcin von Primisz - "minus" nie karmmy trolla!
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Cytat:[quote author="Lehrabia"]Nie karm trolla. I tak wiesz, że jedyną możliwą reakcją są jakieś śmieszne sankcje, pretensje do nie wiadomo kogo, próżne poszukiwanie kogoś chętnego do tej gierki lub w najgorszym wypadku dalsze minusowanie naszych postów w tym temacie.

Ciekawy sposób prowadzenia dyplomacji. Mimo znacznej surowości "kar" nazywanie akredytowanego przedstawiciela innego państwa, a także ministra właściwego do spraw dyplomacji trollem (do tej pory nie wiem dlaczego mieszkańcy tego pięknego kraju nazywają trollami wszystkich, którzy odnieśli się do niego tudzież do jego obywateli w sposób krytyczny) jest przynajmniej dziwne. Nie bacząc nawet na racjonalność tych zarzutów rząd Bialenii winie wystosować oficjalną odpowiedź, jak do tej pory dało się słyszeć jeno głosy obywateli oraz hasło: "Nie karmmy trolla".
Ze swojej strony mógłby zaproponować konferencję, na której obie strony będą dążyć do porozumienia (przywrócenia dawnych stosunków lub przynajmniej dojścia do status quo), ale od dłuższego czasu nie mogę się doczłapać do stanowisk w kraju odpowiedzialnych za dyplomację.

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Teraz czekam na komentarze i "minusy" od obywateli. Pobawię się w ciekawą grę. Postaram się przewidzieć co powie dany mieszkaniec kraju.
Krzysztof Razorblade - "minusik", nie chcemy już mieszać się do "syfu" FB. Nie odpowiadajcie - troll. A i nie zapominajcie, że Kaniewski też był trollem i dobrze, że odszedł z Bialenii.
Maciej Kamiński - nie będziemy odpowiadać, bo Grutin to troll
JKMichalski, dobra żartuję KJMichalski - pamiętajcie, że ja jestem na urlopie, ale się wypowiem, skoro Brodria nie chciała pannordatyzmu to my też nie chcemy przyjaźni z nią, dla przykładu "minusik"
Andrzej Swarzewski - no, ja też jestem na urlopie, więc powiem nieoficjalnie, że my chcemy tylko pokoju i stabilizacji na Nordacie
Marcin von Primisz - "minus" nie karmmy trolla![/quote]

Wszystko już w FB wyjaśniłem - Kaniewski chciał rozwalić gospodarkę FB i do tego wpływać na Grutina i Panią Tyroszenko, bez zgody ogółu i co najważniejsze - robił to prywatnie, co rozwiązuje opublikowanie przeze mnie tej rozmowy. Opuścił RB i próbuje zdyskredytować RB w FB, bo uznał że jego była partia nie spełniła obietnic, a do tego wymyśleliśmy inną gospodarkę, co według niego było złe i okropne.
Odpowiedz
Niniejszym oświadczam, że dla mnie skończyły się już marzenia o przyjaźni z Brodria. Polityk powinien mieć realne marzenia, a to nie jest realne w najbliższym czasie. Niestety wina leży też po stronie bialenskiej dyplomacji, nie tylko Brodria jest winna. Niestety, najpierw miałem ciężki koniec roku szkolnego, potem tydzień mnie nie było, następnie doszły pewne kłopoty osobiste, a teraz jestem na wakacjach. Nie byłem w stanie wszystkiego dopilnować i każdy zaczął ciągnąć w swoją stronę, co ma tragiczne skutki dla Bialenii i całej Nordaty. W piątek wracam, spróbuje odbudować pozycję i kraj. Jeśli nie uda mi się to do końca bieżącej kadencji, to zrobię sobie urlop od polityki centralnej.
N.N
Odpowiedz
Kwestia właśnie teraz została rozwiązana...
Odpowiedz
Cytat:Krzysztof Razorblade - "minusik", nie chcemy już mieszać się do "syfu" FB.
W jednym masz rację... od dłuższego czasu się nie "mieszam", a zacząłem swego czasu (o czym proponuję pamiętać) akurat tylko na Waszą wyraźną prośbę, a przestałem na skutek Waszego zachowania wobec mojej osoby i to niczym nie sprowokowanego z mojej strony. Tak więc możesz sobie przydzielić swój "minusik" - ja mam to od dawna gdzieś... Tak dla jasności. A więc proszę mnie w żadne aspekty polityki na linii Bialenia-Brodria już nie mieszać, bo przestało mnie to interesować już dawno.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Panie Razorblade,
Przeszliśmy na ty? Może i się czepiam, ale irytuje mnie kiedy ktoś podczas pierwszej rozmowy tytułuje mnie familarnie, bez potrzebnego w takich sytuacjach dystansu.

Cytat:Tak więc możesz sobie przydzielić swój "minusik" - ja mam to od dawna gdzieś... Tak dla jasności

Widocznie nie zrozumiał Pan intencji mojego postu, spodziewałem się, że ten "minusik" to Pan przydzieli mnie :wink: :wink::wink: .
Co do Pańskiej aktywności w Brodrii, to nie moje czasy :lol: :lol::lol: , ale zgadzam się z Panem nie zostało to załatwione honorowo.
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
Cytat:Ciekawy sposób prowadzenia dyplomacji. Mimo znacznej surowości "kar" nazywanie akredytowanego przedstawiciela innego państwa, a także ministra właściwego do spraw dyplomacji trollem (do tej pory nie wiem dlaczego mieszkańcy tego pięknego kraju nazywają trollami wszystkich, którzy odnieśli się do niego tudzież do jego obywateli w sposób krytyczny) jest przynajmniej dziwne.
Już w kwietniu straciłem pewność co do powagi Grutina (możecie słać pozwy za ten zwrot). A teraz to się tylko potwierdza - znowu to samo się dzieje. Btw, ja nie od dyplomacji, tylko od porządku - i jego też pilnując, używam zwrotu moderatorskiego - nie karmić trolla, to będzie spokój.

PS. Odpowiedź została już dawno przesłana przez naszego MSZ.
Odpowiedz
Cytat:Panie Razorblade,
Przeszliśmy na ty? Może i się czepiam, ale irytuje mnie kiedy ktoś podczas pierwszej rozmowy tytułuje mnie familarnie, bez potrzebnego w takich sytuacjach dystansu.
Proponuję się zapoznać z powszechnie znanymi i stosowanymi od lat zasadami tzw. Netykiety, w zakresie dotyczącym for internetowych. Forma zwracania się "per Ty" jest formą powszechną, akceptowalną nawet na forach akademickich, wśród ludzi w różnym wieku (nawet w przypadku znaczących różnic) i o różnym statusie zawodowo-społecznym. Nie zamierzam stosować w sytuacjach pozaoficjalnych (czyli tutaj - formy przemówień, dokumentów itd.) sztucznych form grzecznościowych, które zresztą nie są przyjętymi formami w dyskusjach na forach internetowych (a jakoś tak się składa, że mam dobre 10 lat doświadczeń w tym zakresie).

EDYCJA
Powyższa sprawa powiedzmy prywatna z Fiodorem Dostojewskim została wyjaśniona na PW - czyli sprawy nie ma...

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości