Putin- wprowadź wojsko?
#61
(22.07.2014, 12:34:41)Feliks Spirkin link napisał(a): Wytłumacz mi dlaczego Boeing, który spadł z 10 tyś metrów wygląda lepiej od Tupoleva, który spadł z 15 metrów? Wink
Ale który Boeing bo trochę ich w historii spadło?

Natomiast ten rzeczony Tupolew nie "spadł z 15m" tylko uderzył w ziemię ze stosunkowo sporą prędkością postępową i to jeszcze z obrotem o 180 stopni w osi podłużnej samolotu - doznając przy tym bardzo dużych przeciążeń niszczących. Wyglądał dokładnie tak jak powinien wyglądać samolot, który zaliczył "dzwona".

Osobiście co prawda widziałem taki efekt tylko raz - w 2001 roku zabezpieczałem miejsce katastrofy Iskry i miałem wątpliwą przyjemność zbierania tego co z pilotów zostało (jakoś miałem opory wysłać do tej roboty swoich podwładnych), ale wystarczy przyjrzeć się zdjęciom z różnych katastrof - uderzenia z dużą prędkością postępową w ziemię tak się kończą.

Natomiast jeśli chcesz porównywać te szczątki Boeinga z Ukrainy czy np. tego znad Lockerbie - to w obu przypadkach maszyna rozpadła się w powietrzu na skutek wybuchu. Spadała w elementach, a zasady fizyki powodują, że opadające szczątki nie przyspieszają w nieskończoność - prędkość upadania ustala się na pewną wartość na skutek oporu powietrza (nie działa przecież już ciąg silników) w efekcie szczątki samolotu opadające z 10 tys. metrów wcale nie uderzają z większą prędkością niż samolot z pracującymi silnikami uderzający z w ziemię ze stosunkowo niewielkiej wysokości. Wcale nie wystąpią większe przeciążenia.

Oczywiście prędkość opadania szczątków zależy od kształtu i masy (czyli masy i oporu powietrza elementu), ale dla przykładu prędkość opadania człowieka ustala się na jakieś 200km/h lub nieco powyżej... czasem mniej jak cało jest odpowiednio ułożone. Na tym właśnie polegają te wszystkie "cudowne ocalenia" osób, które wyskoczyły czy wypadły z samolotu bez spadochronu - mogą mieć szczęście po prędkość opadającego swobodnie obiektu nie rośnie, a ustala się na pewnej wartości.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#62
[Obrazek: 10550973_1481038162135096_707328297807368287_n.jpg]
N.N
Odpowiedz
#63
W takim razie masowe samobójstwa osób związanych ze Smoleńskiem, wywiadem i nie tylko to czysty przypadek? Smile
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#64
Co jak co, ale wywiadu to my od 2006 nie mamy. Big Grin
N.N
Odpowiedz
#65
WSI to nie wiadomo komu służyło do tej pory. Tongue
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#66
Śmiem twierdzić, że wywiadu się tak po prostu nie likwiduje. Hitler korzystał z usług weimarskich i przedwojennych agentów, podobnie jak i Lenin korzystał z usług agentów carskich. A w porównaniu do zmian, które zaszły w tamtych krajach, to u nas po okrągłym stole aż tak dużo się nie zmieniło.
N.N
Odpowiedz
#67
W sumie można by poruszyć wątek Kuklińskiego, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Big Grin
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#68
(22.07.2014, 16:20:50)Andrzej Swarzewski link napisał(a): Hitler korzystał z usług agentów carskich.

Co proszę?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#69
(22.07.2014, 16:25:12)Jerzy Lwie Serce link napisał(a): [quote author=Andrzej Swarzewski link=topic=1329.msg11812#msg11812 date=1406038850]
Hitler korzystał z usług agentów carskich.

Co proszę?
[/quote]
Tak to jest, jak się za szybko pisze. Big Grin

(22.07.2014, 16:22:15)Feliks Spirkin link napisał(a): W sumie można by poruszyć wątek Kuklińskiego, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Big Grin
Jedno słowo pozytywnie na jego temat i się spotkamy w realu. Big Grin
N.N
Odpowiedz
#70
Cytat:Jedno słowo pozytywnie na jego temat i się spotkamy w realu. Big Grin
Jako, że nie cierpię komunizmu, to mam go za bohatera. Tongue Na tych czerwonych pająków przydałoby się zesłać kilka ton atomówek.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#71
Jeżeli w Polsce był kiedykolwiek komunizm, to ja mam jakieś braki w historii.
Ja rozumiem, że w środowiskach Ruchu Narodowego wszystko, co nie odpowiada, jest od razu komunizmem, ale jednak...

N.N
Odpowiedz
#72
Polska była pod zaborem komunistycznym. Wink Ale nawet gdyby wybuchła IIIWŚ, to połowa oficerów by się zbuntowała i nikt by nie umierał za KPZR. Komunizm był w Polsce do śmierci Stalina, a potem Polską rządziły sługusy Moskwy, którzy w tyłku mieli Polskę i Polaków. Dlatego pamięć o wszystkich czerwonych łącznie z wielkim Piłsudskim trzeba zakopać. Choć w obecnych czasach trzeba współpracować nawet z komunistami, aby zlikwidować imperializm USA. Przykro mi, ale socjalizm (komunizm, liberalizm jeden pies) się nie sprawdził i dlatego jesteśmy 100 lat za murzynami.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#73
(22.07.2014, 16:05:42)Feliks Spirkin link napisał(a): W takim razie masowe samobójstwa osób związanych ze Smoleńskiem, wywiadem i nie tylko to czysty przypadek? Smile
Bzdurna propaganda nawiedzonych (a raczej cwanych) polityków podchwytywana przez rządne sensacji media (i odwrotnie) - które przecież żyją z różnych afer, sensacji, spisków i tragedii (taki już chleb "popularnego dziennikarstwa). Na tej zasadzie jak dopasowywano samobójstwa, przypisując rzekomy związek z katastrofa samolotu w Smoleńsku - że w sumie jakbym się uparł to mógłbym dopasować to w zasadzie do jakiegokolwiek wydarzenia.

Wystarczy spojrzeć na statystyki samobójstw, które zresztą rosną w Polsce ostatnio od około 4000 w 2010 do 6000 w 2013 (choć w latach 90-tych były w okolicy 5500) - żeby zobaczyć jak popularne jest odbieranie sobie życia. Co ciekawe więcej osób ginie w przypadkach samobójstw niż w wypadkach drogowych (a śmiertelność w wypadkach mamy na tle Europy duża). W praktycznie około połowy przypadków nie udaje się ustalić przyczyny samobójstwa - wcale nie dotykają one ludzi biednych, a większość tych rzekomo "tajemniczych samobójców" to byli ludzie ze statystycznej grupy "podwyższonego ryzyka".

No ale co "lepiej" brzmi - zwykłe samobójstwo spowodowane różnymi możliwymi czynnikami życiowymi (i to wcale nie drastycznymi) czy "tajemnicze samobójstwo" z niewypowiedzianą sugestią że "ktoś w tym pomógł"? Co się lepiej sprzeda w brukowcu, co się lepiej sprzeda w telewizorze - a na dodatek co mogą wykorzystać politycy, którzy jak ognia unikają konkretów i trudnych pytań. Czym najlepiej dołożyć politycznym przeciwnikom i na czym najlepiej zyskać poklask gawiedzi - skoro ludzie spiski kochają, a do tego żeby bredzić o spiskach nie trzeba się na niczym znać... nie musi ani polityk, ani odbiorca.

No i potem jesteś na każdym kroku atakowany tą "sieczką" - która za pomocą różnych zabiegów ma Cię przekonać jaki to "dziwny jest ten świat", która z każdego wypadku robi narodową tragedię, z byle bandyty tworzy wielkiego gangstera, a byle przekrętu wielką aferę, a z każdej rzeczy gdzie jest choć cień niewyjaśnionego w 100% robi zaraz teorię spisku. Cała kupa ludzi doskonale z tego żyje, a kolejni robią na tym kariery, choćby 5-minutowe. Lud kocha takie spiskowe "igrzyska" - mogą potem siedzieć i spekulować przy piwie do woli, nie trzeba się na niczym znać, nie trzeba wysilać umysłu - wystarczy snuć niestworzone teorie zasłyszane na X stronach w Internecie, wyczytane na stronach Y brukowców czy zasłyszane na Z programach "informacyjnych". Jedna wielka sieczka trafiająca na podatny grunt coraz bardziej zdebilałego społeczeństwa.

Radzę sobie wyrobić na to odporność... bo stopień tej medialnej papki osiąga już niespotykane wyżyny - ale ludzie są łatwo sterowalni i naiwni do bólu, to i to się rozwija.  W każdej sprawie jak się nie jest wśród tego coraz większego procenta zdebilałego do cna społeczeństwa, które zatraciło zdolność logicznego myślenia (o czytaniu ze zrozumieniem nawet nie wspominam) - to warto w interesującej sprawie sięgnąć trochę po wiedzę fachową, a nie po tą wszechobecną i zalewającą wszystko ogłupiającą papkę. Świat wyda się zupełnie innym miejscem - niestety bardzo prozaicznym i przegrywającym "atrakcyjnością" ze spiskami i aferami.

A do tego jest coś strasznie prozaicznego... większość chce by taka katastrofa lotnicza okazała się zamachem lub co najmniej jakimś wielkim przekrętem - bo to ciekawe, znacznie ciekawsze od prozaicznego wypadku spowodowanego jak to zwykle bywa arogancją wobec przepisów, nieudolnością maskowaną mądrą miną oraz zwyczajnym "kozactwem" i chęcią pokazania "co to nie ja".
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#74
Chyba żartujesz, że śmierć kilkudziesięciu osób związanych ze Smoleńskiego wciągu paru miesięcy to przypadek? Big Grin Ja tam osobiście się wielce nie podniecam Smoleńskiem, ale śmierć tylu osób nie może być przypadkowa. http://www.sadistic.pl/ofiary-seryjnego-...148278.htm
Nie chce mi się tutaj tego całego wklejać, ale nie wierzę, że osoby co miały wątpliwości ws. Smoleńska przypadkowo zostały zabite lub się same zabiły. Zresztą w tym linku jest tylko jakieś 40% tych tajemniczych śmierci. Gdyby zginęły 3 osoby, to bym to wypuścił drugim uchem, ale jak ginie ponad 20 to coś już jest na rzeczy.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#75
(22.07.2014, 16:45:50)Feliks Spirkin link napisał(a): Chyba żartujesz, że śmierć kilkudziesięciu osób związanych ze Smoleńskiego wciągu paru miesięcy to przypadek? Big Grin
Jakich kilkudziesięciu?

Przecież to co wkleiłeś (swoją drogą samo źródło to już raczej śmiech na sali - ale to jest powielane i kombinowane, swego czasu nie raz to już widziałem w różnych wydaniach) to jest właśnie najlepszy przykład dopasowywania nieboszczyka do danego tematu...

Wiesz do ilu kwestii można by takie samobójstwa dopasowywać? Do całej kupy - wystarczy tylko trochę chęci (i jakiś zysk) dla tego co takie brednie tworzy...

Feliks naprawdę zejdź na ziemię... możemy podywagować w sposób poważny i opierając się na poważnej wiedzy czy źródłach fachowej wiedzy, ale na czymś takim - bez jaj. To może już jakiś dział humoru na to założyć?
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#76
A co ma do tego źródło? Jak chcesz to mogę ci podać z innej strony.  :Smile Czepianie się o źródło jest niczym zganianie winy z afery taśmowej na osoby, które te taśmy nagrywały. ;D Tych tajemniczych śmierci jest spokojnie ponad 20 i we wszystkich dało się znaleźć wspólne cechy. Tongue Ale nie będę się rozpisywał osobie, której wgl. tu nic nie jest podejrzane. Wink

Zmieniając temat:
http://xportal.pl/?p=15333
Czyżby była powtórka z przeszłości? Mógłby powstać sojusz z Egiptem...w końcu ma teraz Abramsy. Wink
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#77
(22.07.2014, 17:00:11)Feliks Spirkin link napisał(a): Tych tajemniczych śmierci jest spokojnie ponad 20 i we wszystkich dało się znaleźć wspólne cechy. Tongue
No właśnie... "dał się znaleźć", jak się bardzo chce to się wszystko do wszystkiego dopasuje byle było "sensacyjniej" - bo przecież to zwykłe życie jest takie nudne i prozaiczne...

(22.07.2014, 17:00:11)Feliks Spirkin link napisał(a): Ale nie będę się rozpisywał osobie, której wgl. tu nic nie jest podejrzane. Wink
Masz rację... dla mnie ta katastrofa nie jest podejrzana w żadnym stopniu - jest to prosty, aż do bólu obrazek tego - co się w końcu stanie jak się permanentnie olewa przepisy lotnicze (no bo przecież lata się z VIP-ami i kto nas ruszy...), ma się głęboko w 4 literach szkolenie (bo zawsze można sztukę zrobić - a papier przyjmie wszystko), a do tego zwykle nadzorują to wszystko tępi karierowicze.

Ale do tego może trzeba przez 20-parę lat ten bajzel od środka oglądać i przynajmniej od kilku przed tą katastrofą słyszeć od fachowców obeznanych z tematyka bezpieczeństwa lotów (zresztą mając okazję to i wiele obserwować samemu), że kiedyś w końcu w tym 36 pułku coś spadnie "z dużym hukiem" i ktoś tej bajzel wreszcie wtedy skończy. I w końcu spadło...

A zresztą wystarczyła analiza tego jak do tego doszło, by nie oglądając się na spiski wytypować na długo przed komisją badania wypadków lotniczych rzeczywistą przyczynę wypadku - to było widoczne od początku jak na dłoni. Dla każdego kto nie słuchał medialnej papki, tylko starał się zapoznać z wiedzą fachową w tej dziedzinie... no tak ale łatwiej ma ktoś, kto ma ku temu odpowiednią "podbudowę". Laikom idzie wstawić każdy kit - szczególnie, że oni bardzo chcą aby "prawda" była właśnie sensacyjna, aferalna i spiskowa. No to łykają jak pelikany... szczególnie, że znacznie "ciekawiej" się słucha "spiskowców" niż nudnych fachowców.

I zobaczysz za jakiś czas - tak samo będzie z tym Boeingiem na Ukrainie... gdy miną emocje i propaganda to okaże się to zwyczajnym, prozaicznym błędem identyfikacji celu operatora wyrzutni rakiet.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#78
[Obrazek: 10ngx02.png]

A taka tam moja propozycja loga. Tongue
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#79
Co do tego linku z Xportalu, to jest to interesujące, aczkolwiek nie można zapominać, że Iran jest niezależną potęgą, której bardzo na rękę był upadek m.in. Kaddafiego.
N.N
Odpowiedz
#80
http://rebelya.pl/post/593/dugin-juz-nie...-zmierza-k
N.N
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości