Zapytanie
Wysoki Sądzie!
Czy po ogłoszeniu swojej wirtualnej śmierci, w Republice Bialeńskiej można założyć nowe konta bez groźby posądzenia o kloning.
Z wyrazami szacunku.

P.S. Nie zamierzam umierać, pytam nie w swojej sprawie. Wink
N.N
Trybunał najwyższy przyjży się sprawie i odpowie w przeciągu 3 dób, czyli do piątkowego wieczoru.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Dziękuję bardzo za szybkie działania.
N.N
Czy mogę się spytać o ustalenia NT w tej sprawie?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Nie odpowie, bo jeden z sędziów na wakacjach.  Wink
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
No więc, co nie jest zakazane, to jest dozwolone. :v
N.N
To bardzo liberalne podejście.

Moim zdaniem aby zapobiec ewentualnemu posądzeniu o kloning trzeba by wnosić do admina o usunięcie uśmierconego konta, a dopiero potem założyć kolejne.
(17.08.2014, 11:45:19)Raisa Komorowska link napisał(a): To bardzo liberalne podejście.

Moim zdaniem aby zapobiec ewentualnemu posądzeniu o kloning trzeba by wnosić do admina o usunięcie uśmierconego konta, a dopiero potem założyć kolejne.
Kont nie usuwamy. Aczkolwiek rozsądnym byłaby zmiana hasła przez administratora, na nieznane "zmarłemu".
N.N
Po co kombinować, skoro jest to jasne ujęte w ustawie o zmarłych?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Przepraszam za brak odpowiedzi, ale jak szłusznei zauwazył KJM jeden z sędziów, kontetnie KJM jest na wakacajch i ciagle nie wyraził swojej opinii na sprawę a opinia dwóch pozostałych sędziów jest sobie przeciwwstawna.
[i]Maria von Primisz
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Andrzej... Twoje podejście jest dość ryzykowne - dopuszczanie kloningu zmarłych może prowadzić do:
- malwersacji finansowych (testamenty na nowe konta),
- unikania odpowiedzialności za naruszenia prawa,
- wątpliwości natury moralnej (śmierć i klon osoby skompromitowanej).

Moim skromnym zdaniem, trzeba to po prostu ubrać w prawo... na razie ustawa o zmarłych nie przewiduje niczego innego jak dostęp do PW. Fakt zmiany konta niczego nie zmienia, bo prawo odnosi się do osoby, a nie nicku czy konta - dopóki można stwierdzić, że zmarły i klon to ta sama osoba (jak w przypadku tego niesławnego Grutinia) to nie widzę opcji aby mieć nowe konto obywatelskie na klona. Ale można w sumie dać takie prawo, ale po dłuższym czasie od śmierci... np. jak się ktoś po 6 miesiącach rozmyśli i chce wrócić do v-świata. Ale nie na takiej zasadzie jak chcesz tego klona Grutina dopuścić... czyli, nie dość, że klon powstaje w chwili śmierci i przemawia na własnym pogrzebie, to jeszcze tutaj trollił i oszukiwał nas kolejnym klonem jeszcze "za życia". Ale i tak wymaga to zmiany w prawie...

PS. przepraszam za styl i błędy... z telefonu w podróży.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Cytat: oszukiwał nas kolejnym klonem jeszcze "za życia".
Tego Sąd nie potwierdził. Sam Grutin/Chruszczenko wciąż trzyma się swojej wersji, nawet w prywatnych, luźnych rozmowach.
N.N
Andrzej... potwierdził to nasz Admin. To kwestia techniczna i guzik mnie obchodzi co bredzi Grutin, bo oczywiście ten "misiek" od Kolburgii, to też nie Grutin... tylko kolega z tego samego kompa. Wybacz, ale to śmieszne i oświadczenia tego całego Grutina nie mają znaczenia... Sądu mi nie trza - Admin pokazał dowód IP i mnie to wystarcza, czyli to troll-Grutin  i to jest jasne. Sąd może wydawać wyroki na temat łamania prawa i konsekwencji - ale kwestia, że to multikonta Grutina to fakt stwierdzony, a Grutin nie żyje czyli u nas nie ma co szukać poza dopuszczalnym prawem PW. To trup, a w naszym prawie trup to osoba, a nie konto czy nick.

Edycja: W ogóle nie wiem po co tutaj sąd jest potrzebny... ustawa o zmarłych i cmentarzach stanowi jasno... mówiąc o osobach, a nie o kontach czy nickach. Osobą jest założyciel konta, a nie samo konto. Wskazówką jest stwierdzenie o rzeczywistej śmierci... konto umrzeć nie może, tylko osoba, założyciel konta może rzeczywiście umrzeć.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Mogę zdradzić że osobiście mam podobne poglądy do Krzysztofa ale niestety częśc komitetu uważa inaczej i dlatego mamy pat.
[i]Maria von Primisz
(17.08.2014, 20:36:10)MvP link napisał(a): Mogę zdradzić że osobiście mam podobne poglądy do Krzysztofa ale niestety częśc komitetu uważa inaczej i dlatego mamy pat.
Ale wniosek nie dotyczył poglądów składu sędziowskiego, a interpretacji prawa...
N.N
To może podpowiem co się może dziać jeśli uzna się, że śmierć dotyczy konta, a nie osoby - celowo przejaskrawiam, ale chodzi o pokazanie możliwości...

1. Narobię bajzlu i zasłużę na ban (karę śmierci), ale co mi tam umrę na szafocie, ale zaraz założę sobie nowe konto i będę dalej trollić ile wlezie. Przy takiej interpretacji nie ma możliwości usunięcia (skazania na śmierć) nikogo, bo zawsze po śmierci mam prawo do kolejnego konta. Na "bezczela" to wystarczy, że zmienię tylko jedną literę w nicku i guzik mi zrobicie. Mogę po śmierci być Razorblade I (pierwszy), II, (drugi) itd. Ale będą jaja...

2. Jestem w stanie kompletnie położyć gospodarkę - bo systemem umierania i przepisywania sobie testamentem na kolejne konta, mogę uzyskać dowolną ilość środków finansowych. Zawszę mogę się jeszcze z kimś dogadać i nawet nie będzie problemu z dwoma kontami na raz. Ja umrę i przepiszę wszystko np. na Michaela Redwitza (znamy się z reala), potem on umrze i zrobi testament na moje nowe konto. I tak można za pomocą dwóch trolli zniszczyć cały system - rozrabiam, umieram, otwieram nowe konto.

3. Mogę się wygłupiać i umierać wielokrotnie, dla zabawy, dla trollingu... nawet codziennie, bo przecież prawo jeżeli zostanie zinterpretowane, że umiera tylko konto niczego nie ogranicza - mogę zrobić z RB pośmiewisko i guzik mi zrobicie, nawet jak mnie na śmierć skażecie, to przecież otworzę nowe konto.

4. Mogę zrobić dowolną "oborę" i umrzeć... Powstać martwych i niszczyć system od wewnątrz dalej.

To tylko to co mi przyszło go głowy w tej chwili, ale trolle mają różne debilne pomysły, na jakie mogłem nie wpaść. Przypisując śmierć do konta, a nie osoby otwieramy im ogromne możliwości. Zresztą sprowadzając interpretację do osoba = konto (a nie jego posiadacz)... otwieramy inne możliwości, nie tylko w kwestii śmierci.

Jeśli ustawa o zmarłych i cmentarzach ma mieć jakieś wyjątki dopuszczające powrót z martwych, to uważam - że trzeba w sposób przemyślany je wpisać do tej ustawy. Samo uznanie, że umiera konto, a nie osoba, która może założyć kolejne - prowadzi do możliwości zrobienie totalnego burdelu... Weźmiecie to na siebie Panowie Sędziowie?

Cytat:2. Jestem w stanie kompletnie położyć gospodarkę - bo systemem umierania i przepisywania sobie testamentem na kolejne konta, mogę uzyskać dowolną ilość środków finansowych. Zawszę mogę się jeszcze z kimś dogadać i nawet nie będzie problemu z dwoma kontami na raz. Ja umrę i przepiszę wszystko np. na Michaela Redwitza (znamy się z reala), potem on umrze i zrobi testament na moje nowe konto. I tak można za pomocą dwóch trolli zniszczyć cały system - rozrabiam, umieram, otwieram nowe konto.
Nieprawda - obowiązuje limit 10000 BLN, jak Prezes BIW zauważy te praktyki to nie przyzna po prostu prawa do jego przekroczenia.
(17.08.2014, 21:09:57)Maciej Kamiński link napisał(a): Nieprawda - obowiązuje limit 10000 BLN, jak Prezes BIW zauważy te praktyki to nie przyzna po prostu prawa do jego przekroczenia.
Ale tylko jeśli chodzi o środki (bialeny) na koncie - środki mogę sobie rozparcelować po kontach firmowych, a firmy przecież też przepisywać testamentem. Kilka śmierci i moje firmy będą miały kupę kasy - bo te 5000BLN musisz dać kolejnemu wcieleniu. Zresztą przed śmiercią mogę środki użyć do czegoś i to coś przepisać testamentem. Mogę ci zafundować w BIW i gospodarce taki cyrk, że uczynię ją jednym wielkim absurdem.

Wystarczy tylko uznać, że śmierć to nie "śmierć" osoby, posiadającej konto, a tylko śmierć konta, a dana osoba może założyć kolejne i kolejne... i trochę złej woli.

(17.08.2014, 21:17:12)Krzysztof Razorblade link napisał(a): [quote author=Maciej Kamiński link=topic=1477.msg14221#msg14221 date=1408302597]
Nieprawda - obowiązuje limit 10000 BLN, jak Prezes BIW zauważy te praktyki to nie przyzna po prostu prawa do jego przekroczenia.
Ale tylko jeśli chodzi o środki (bialeny) na koncie - środki mogę sobie rozparcelować po kontach firmowych, a firmy przecież też przepisywać testamentem. Kilka śmierci i moje firmy będą miały kupę kasy - bo te 5000BLN musisz dać kolejnemu wcieleniu. Zresztą przed śmiercią mogę środki użyć do czegoś i to coś przepisać testamentem. Mogę ci zafundować w BIW i gospodarce taki cyrk, że uczynię ją jednym wielkim absurdem.

Wystarczy tylko uznać, że śmierć to nie "śmierć" osoby, posiadającej konto, a tylko śmierć konta, a dana osoba może założyć kolejne i kolejne... i trochę złej woli.
[/quote]
Najwyżej żadna następna firma nie dostanie koncesji. I zgromadzisz max 16000 BLN.
(17.08.2014, 21:27:34)Maciej Kamiński link napisał(a): Najwyżej żadna następna firma nie dostanie koncesji. I zgromadzisz max 16000 BLN.
A na jakiej podstawie? Przecież mogę wymyślać różne działalności, w tym niepotrzebne i niezarabiające (przecież takie firmy u nas są), ale nie będą się one pokrywały z istniejącymi i nie masz podstawy odmówić koncesji. Nie możesz się powołać na kombinację ze śmiercią... bo przy interpretacji, że śmierć dotyczy konta, a nie osoby - to nie będzie zarzut.

Będziesz się użerał z trupami, że ho ho...

A tak po przemyśleniach...

Jeśli Andrzeju tak Tobie zależy na "polityce resetu" i wpuszczeniu tutaj ponownie Grutina to mam lepsze rozwiązanie, bo jak "reset" to w obie strony.

Grutin oświadcza publicznie, że swoją śmierć sfingował, a w rzeczywistości żyje... Przyznaje, że wszystkich okłamał i "wali skruchę". Wtedy procedura pozwala na przywrócenie go do żyjących. I po sprawie... proste, jasne i uczciwe - błędy i winy można wszak wybaczać, tak jak puściłeś w niepamięć inne kwestie związane z Brodrią. Co stoi na przeszkodzie?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości