Dzień dobry
Witam serdecznie społeczeństwo Bialenii.  " (..) możesz tutaj spotkać wielu ciekawych i wspaniałych ludzi oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy." Ostatecznie te słowa przyciągnęły moją uwagę. Szczerze powiedziawszy wczoraj odkryłam Republikę Bialeńską. Miałam już do czynienia z mikronacjami, więc pewne doświadczenie posiadam.Niestety do dzisiaj byłam w mocnej stagnacji.  Jestem miłą osobą, zatem często nie będę stwarzać problemów. Rozmawiać mogę godzinami. Troszeczkę już się rozejrzałam, ale potrzebuję jeszcze czasu aby zwiedzić kilka zakamarków republiki. Mogę na wstępie powiedzieć, że kilka rzeczy już mnie urzekło, m.in kucyki Pony, Szpital Psychiatryczny im. Ofiar Realiozy .
Przy okazji zapytam się jakie etaty może mi zaoferować, lub jakie potrzebuje Republika Bialeńska.
Interesują się kulturą i sztuką. Umiejętności w tym zakresie posiadam.  Wink
[Obrazek: kwlogo.png][Obrazek: 2ilo755.png]
Odpowiedz
Witam na pokładzie.
Odpowiedz
Witaj!
Za dużo tych nowych, to na pewno spisek.
Zawsze miło powitać nową osobę w Bialenii. Zwłaszcza płci pięknej. ^^
W jaki mikornacjach już byłaś?
Cieszy mnie, że urzekły panią kuce. Big Grin
Etaty na pewno jakieś się znają choć większość po uzyskaniu obywatelstwa. Ewentualnie można czegoś poszukać tu: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=370.0
Jest jeszcze jedna ważna zasada. Proszę pilnować poprawności językowej po nasze gestapo będzie panią ścigać.
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
Witamy w miejscu, gdzie trawa jest zieleńsza.

Cytat:Interesują się kulturą i sztuką. Umiejętności w tym zakresie posiadam.
W takim razie zapraszam do przeczytania epopei narodowej:
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?topic=32.0
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=272.0
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=736.0
Ta szczytna inicjatywa padła i mimo prób na razie nie udało się jej wznowić.

Cytat:Jest jeszcze jedna ważna zasada. Proszę pilnować poprawności językowej po nasze gestapo będzie panią ścigać.
Jak na razie jest znakomicie, kropki przed emotikonami obecne.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Witam, bardzo cieszy mnie każdy nowy mieszkaniec i mam nadzieje że się pani tu odnajdzie, w razie jakichkolwiek pytań zapraszam na pw, chętnie pomogę.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Raz jeszcze witam.  Smile
Dziękuję za przywitanie oraz za zaproponowaną pomoc. Ja także mam nadzieję, że się tu odnajdę.
Musi ktoś się czuje zagrożony. Dlatego wysyła swoich by od środka wywołać sabotaż.
Takie tam małe, mizerne mikronacje. Nazw nie pamiętam. Poza tym bardzo lubiłam podróżować po v-świecie.
A kuce, chyba nie są powszechne w mikronacjach. Dla mnie nowość. Za pewnie bogata wyobraźnia.

Cytat:W takim razie zapraszam do przeczytania epopei narodowej:
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?topic=32.0
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=272.0
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=736.0
Ta szczytna inicjatywa padła i mimo prób na razie nie udało się jej wznowić.
Troszeczkę zerknęłam. Jestem i tak pełna podziwu, z tego co powstało. Jeśli społeczeństwo Bielanii jest takie jak sądzę, będzie miło się współpracowało. Staracie się budować swoją tożsamość. Fajnie.

Ano! co jeszcze zauważyłam i od razu mi się spodobało. Mowa o tym Gestapie. Jestem mile zaskoczona z tej inicjatywy. Od razu wspomnę, że zdarza mi się pisać tak szybko, że niedołężna klawiatura nie domaga i zdarza mi się popełniać błędy. Z góry przepraszam.
Mam kilka pytań.
Czy Bialenia bierze udział w nadchodzącej edycji Our Sound w Nordii ?
Często przebywacie na IRC ?

Odpowiedz
Cytat:Ano! co jeszcze zauważyłam i od razu mi się spodobało. Mowa o tym Gestapie. Jestem mile zaskoczona z tej inicjatywy. Od razu wspomnę, że zdarza mi się pisać tak szybko, że niedołężna klawiatura nie domaga i zdarza mi się popełniać błędy. Z góry przepraszam.
Cóż, wyszło po prostu tak, że osobnik wybrany na Prezesa Policji ma takie a nie inne nawyki.
Ale spokojnie, jeśli komuś nie zdarza się to notorycznie to nic się nie stanie.

Cytat:Czy Bialenia bierze udział w nadchodzącej edycji Our Sound w Nordii ?
Owszem, bierzemy udział.

Cytat:Często przebywacie na IRC ?
Tu nie odpowiem, bo sam za często tam nie wchodzę.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Witam serdecznie. Wink

Cytat:Czy Bialenia bierze udział w nadchodzącej edycji Our Sound w Nordii ?
Tak, wybraliśmy ten piękny utwór - https://www.youtube.com/watch?v=1HK7EvgU...2dTSdRVtfQ
Cytat:Często przebywacie na IRC ?
Nie, wolimy sie wyzywać od zdrajców na SB lub bezpośrednio na forum. ;D

Zachęcam odwiedzić jedyny sensowny region w tym kraju czyli Jahołdajewszczyzne.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
Jeżeli była Pani w Sarmacji, to tak 3/4 to kuce. Tylko się kryją.

Witam na pokładzie. Jakie masz poglądy?

Były Minister Spraw Wewnętrznych
Odpowiedz
Dziękuję za szybkie, wyczerpujące odpowiedzi.
Wysłuchałam Wasz utwór. Zacny, gdyż w realu, ten klimat jest mi bardzo bliski.
Życzę, oczywiście powodzenia. Aby zdobyć jak najwyższe notowania.

Widzę, że niektórzy mają doborowy humor. Sympatycznie.  Smile
Pomału zerkam na regiony. Gdzieś na pewno się osiedlę.
..a już myślałam , że wieczorami na IRC odbywają się "skromne" przyjęcia . Dobrze wiedzieć, że nie bardzo korzystacie. Bo siedzę tam - brak konwersacji.

Oj, w Sarmacji byłam bardzo dawno. Chyba w 2012 r. Niezbyt zdobyli moją sympatię. Czyli 1/4 to niezidentyfikowane osobniki.

WE Michnik pyta się o poglądy. Mowa o polityczne czy o inne ? Od skrajności w skrajność.
Odpowiedz
Cytat:..a już myślałam , że wieczorami na IRC odbywają się "skromne" przyjęcia . Dobrze wiedzieć, że nie bardzo korzystacie. Bo siedzę tam - brak konwersacji.
Najwyższa pora to zmienić. Wink Proponuję zrobić komunikat na forum w stylu "Spotkajmy się na IRC-u codziennie o 20".
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
Bardzo chętnie bo w sumie wczoraj siedziałem na czacie Nordii bo załozyłem że nasz i tak bezie pusty.
[i]Maria von Primisz
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
(19.08.2014, 15:23:28)Antonina Haubicka link napisał(a): Dziękuję za szybkie, wyczerpujące odpowiedzi.
Wysłuchałam Wasz utwór. Zacny, gdyż w realu, ten klimat jest mi bardzo bliski.
Życzę, oczywiście powodzenia. Aby zdobyć jak najwyższe notowania.

Widzę, że niektórzy mają doborowy humor. Sympatycznie.  Smile
Pomału zerkam na regiony. Gdzieś na pewno się osiedlę.
..a już myślałam , że wieczorami na IRC odbywają się "skromne" przyjęcia . Dobrze wiedzieć, że nie bardzo korzystacie. Bo siedzę tam - brak konwersacji.

Oj, w Sarmacji byłam bardzo dawno. Chyba w 2012 r. Niezbyt zdobyli moją sympatię. Czyli 1/4 to niezidentyfikowane osobniki.

WE Michnik pyta się o poglądy. Mowa o polityczne czy o inne ? Od skrajności w skrajność.

Polityczne. Smile

Były Minister Spraw Wewnętrznych
Odpowiedz
Czas na zmiany. Czat czasem bardzo się przydaje. Przede wszystkim można się rozluźnić. Najlepiej wieczorami się rozmawia.
Ludzie są wtedy bardziej otwarci.  Smile

Poglądy polityczne. WE, staram się nie udzielać się w polityce. Potrafię niezły zamęt wywołać. Konkretnych nie mam.
Wystarczy , że zadawala mnie spojrzenie konserwatywne. Ortodoksyjnie. Choć czasem domieszka czegoś nowego potrafi mnie zachwycić.  Smile
Odpowiedz
Witam w Bialenii. ;D
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Witam w Republice Bialeńskiej!

[attachimg=1]
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Witam serdecznie w kraju! Smile
N.N
Odpowiedz
Witam Heinricha Hewreta, Krzysztofa Razorblade.  Wink
Przy okazji piękny bukiet.
Witam oczywiście Pana prezydenta Andrzeja Swarzewskiego.
Skorzystam z tego, że jest to mój wątek powitalny, zatem zadam kilka pytań.
Rozglądałam się na forum. Czy Republika, ma swoje oficjalne czasopismo na planecie itp.? Widziałam tylko nową TV kucyków.
W jakim stanie jest Muzeum Narodowe ?  Rozumiem , że poza forum, coś się gdzieś buduje ?
Co sądzicie o radiostacjach, programach Tv na Yt dotyczących mikronacji ?
Czy zawód artysta byłby tutaj doceniany, zwłaszcza gdy umieszczałby swoje prywatne dzieła z prawdziwej przestrzeni ?
Czy istnieją jakieś ograniczenia, bariery  w sferze kultury i oświaty ?
Czy wśród mieszkańców Bialenii, są osoby, które mają w powyższej dziedzinie pomysły, inicjatywy, ale potrzebuję pomocy do zrealizowania ?
Odpowiedz
Dosyć ważne - per Pan/Pani mówimy tu tylko do zagranicznych dyplomatów i ewentualnie przy powitaniu.

Cytat:Czy Republika, ma swoje oficjalne czasopismo na planecie itp.? Widziałam tylko nową TV kucyków.
Mamy jedynie kanał na YT, którym zajmuje się Ministerstwo Propagandy.

Cytat:W jakim stanie jest Muzeum Narodowe ?  Rozumiem , że poza forum, coś się gdzieś buduje ?
Coś tam niby kiedyś takiego było, ale od dawna nikt tego nie ruszał.

Cytat:Co sądzicie o radiostacjach, programach Tv na Yt dotyczących mikronacji ?
Jeśli porządnie zrobione, to bardzo się przydają.

Cytat:Czy zawód artysta byłby tutaj doceniany, zwłaszcza gdy umieszczałby swoje prywatne dzieła z prawdziwej przestrzeni ?
Patrząc po reakcjach na microballa Feliksa, mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że tak.

Cytat:Czy istnieją jakieś ograniczenia, bariery  w sferze kultury i oświaty ?
W dziedzinie kultury nie bardzo istnieją ograniczenia, jedynie obowiązki nałożone na MinKul.
W dziedzinie oświaty istnieje pewne ustawowe ograniczenie władzy osób rządzących szkołami, z czym kiedyś pewna osoba nie mogła się tu pogodzić.

Cytat:Czy wśród mieszkańców Bialenii, są osoby, które mają w powyższej dziedzinie pomysły, inicjatywy, ale potrzebuję pomocy do zrealizowania ?
Najbardziej to potrzeba chętnych do udziału w takich inicjatywach.

A, to już 10 postów, zapraszam do złożenia wniosku o obywatelstwo.
Odpowiedz
1. Nie, ale po wyborach jak już nie będę ministrem to zrobię i do redakcji panią zaprosze. Wink
2. Niestety te pomysły były z wczesnych dni republiki, tak więc, może się zbuduje. Wink
3. Mamy, w ministerstwie propagandy jest Bialenia TV.
4. Tak! Chociaż można robić o zabarwieniu mikronacyjnym.
5. Nein. Tylko ustawa o tytułach naukowych i statut uniwersytetu.
6. Ja. Wink Pomoc przy Bialenian Geographic lub przy Kurierze Bialeńskim byłaby bardzo ważna.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości