Co wiemy o naszym układzie plantarnym Mikroświata?
#1
W zasadzie wiemy niewiele... Na początek to co można znaleźć w Miropedii:

I. Gwiazda układu planetarnego

- Nazywana jest jak w realu Słońcem.
- Choć Miropedia nie podaje szczegółów to należy przyjąć, że skoro planeta, na której żyjemy wirtualnym życiem jest identyczna warunkami do Ziemi to gwiazda jest podobna (prawie identyczna) do realnego Słońca.

II. Planety i ich księżyce.

1. Pierwsza planeta od Słońca:
- brak nazwy własnej,
- planeta skalista,
- nic nie wiadomo czy ma księżyce.

2. Druga planeta od Słońca:
- Pollin
- planeta skalista, typu ziemskiego i o identycznej do realnej Ziemi atmosferze,
- dwa księżyce.

3. Trzecia planeta od Słońca:
- Czerwona Planeta (Mars),
- planeta skalista, brak szczegółów (ponoć jakieś znają w Wandystanie),
- Podobno ma dwa księżyce (czyżby takie jakie ma realny Mars?).

4. Czwarta planeta od Słońca:
- Cindaris,
- planeta skalista, jakieś szczegóły znane były w Apaczowie (czyli może w NUPIA będą coś wiedzieli?),
- jeden księżyc zwany Alexis IV

5. Piąta planeta od Słońca:
- Belgraida,
- planeta gazowa (podobno szczegóły znane w Apaczowie - czyli jak wyżej),
- nie wiadomo ile Księżyców - ponoć wiele.

Ta planeta rokuje nadzieje - może jest to gazowy gigant emitujący ciepło na tyle by powstały księżyce z atmosferą i warunkami innymi niż skała czy lód?

6. Szósta planeta od Słońca:
- brak nazwy,
- planeta gazowa (podobno szczegóły znane w Apaczowie - czyli jak wyżej),
- podobno 46 księżyców (pewnie większość to niewielkie skały - te bardziej oddalone).

Tutaj też się mogą trafić duże i ciekawe księżyce...

Dalej nic... pomijam Pollin2 - bo innymi wymiarami się nie zajmuję w BPK. Pewnie są dalsze tylko nie odkryte i nieopisane?

Pozostaje jeszcze Micra (w innym układzie planetarnym) - ale czy to sama planeta czy inny układ planetarny nie wiem? Ponoć tam po angielsku gadają? Trzeba będzie z czasem zbudować statek międzygwiezdny i tam polecieć.


No i teraz czekamy na zreferowanie zdobytej wiedzy przez naszego nowego Wicedyrektora ds. Kontaktów Zagranicznych. Obiecuje, że w tygodniu nam to zreferuje... zaczekamy.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#2
Dobrze, raport pojawi się już niedługo, ale nie wierzmy w 100% badaniom z NUPIA, bo to mogą być bzdury. Wink Co do Pollinu, co do indentycznej atmosfery bym polemizował - mniejsze wymiary planety - niższa bariera atmosfera-kosmos - pewnie koło 70 tysięcy kilometrów. A sam Pollin ma obwód na równiku pomiędzy Marsem a Wenus, tak więc logiczna jest mniejsza bariera atmosfery z kosmosem.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
#3
(07.09.2014, 21:10:40)Konstanty Jerzy Michalski link napisał(a): Dobrze, raport pojawi się już niedługo, ale nie wierzmy w 100% badaniom z NUPIA, bo to mogą być bzdury. Wink
Nie będziemy wierzyć na 100% żadnym badaniom... po to robimy nasz program kosmiczny, aby badać samemu lub przy współpracy. Ale potrzebny jest pewien punkt wyjścia... Potem będziemy ten układ badać, uściślać, prostować "błędy" itd.

Po prostu nie będziemy lecieli "w nieznane", a w kierunku czegoś co już jest, co z grubsza ustalono czy opisano - a jak to wygląda na prawdę... zobaczymy w toku naszych badań kosmosu.

(07.09.2014, 21:10:40)Konstanty Jerzy Michalski link napisał(a): Co do Pollinu, co do indentycznej atmosfery bym polemizował - mniejsze wymiary planety - niższa bariera atmosfera-kosmos - pewnie koło 70 tysięcy kilometrów. A sam Pollin ma obwód na równiku pomiędzy Marsem a Wenus, tak więc logiczna jest mniejsza bariera atmosfery z kosmosem.

No z obwodem Pollinu jako mniejszym bym się nie rozpędzał... patrząc na mapę v-świata (lądu i odległości) to nawet wydaje się nieco od Ziemi większy. Jednak skoro wszystko co się dzieje na naszej planecie - odpowiada Ziemi w realu (tyle, że z innymi lądami) to tutaj bym przyjął warunki Ziemi jako punkt wyjścia. Tak zresztą będzie najwygodniej z punktu  widzenia pracy nad programem... Kwestie orbitalne i atmosferyczne Ziemi są po prostu najlepiej opracowane.

Oczywiście Pollin jak czytam ma dwa księżyce... to nie problem, dodam (już testowo to zrobiłem) drugi.

To tak testowo... drugi księżyc Pollinu jest na dalszej orbicie niż przypominający ziemski księżyc 1 v-księżyc Pollinu. Niewiele widać, ale to jest umieszczone w przestrzeni w odpowiednich odległościach (Orbiter to sim, w którym można bawić się w science-fiction, nawet rodem z Gwiezdnych Wojen... w sensie statków i planet - ale zachowuje poprawną fizykę przestrzeni i lotów kosmicznych). Pollin jest grany przez Ziemię, v-Księżyc, przez Księżyc, a ten "żółtawy" jest dodatkowy, na dalszej orbicie.

[attachimg=1]

Oczywiście to tylko test, można zmienić i odległość i sam księżyc na wyglądający inaczej.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości