Obce Programy Kosmiczne.
#1
Cytat:
Raport pt. "Obce Programy Kosmiczne"

Przede wszystkim, muszę przedstawić podstawowe dane, jakże potrzebne do Programu Kosmicznego,

ok. 40.000 tysięcy km obwodu na równiku, przy czym, zakładamy że mapa przedstawia jedynie "jasną" stronę Pollinu, czyli tą którą znamy.
Atmosfera ma około 100 kilometrów.

To są podstawy ogólnie zresztą uznawane i nie podważalne. Teraz należy przedstawić dokonania innych mikronacji.

Teutoński program kosmiczny [SAR] - budowa stacji kosmicznej na orbicie, posiada zaawansowane wachadłowce (bardzo silne silniki, wielokrotnego użytku i mogą wznosić części do stacji kosmicznej z lotniska)
Program NOBEK [SAR] Nic nie osiągnęli poza samym założeniem Programu, pewnie bez kosmodromu

Al-Rajński Program Kosmiczny [ALR] - dysputa nt. zasadności budowy kosmodromu

Program Kosmiczny Apaczów-NUPIA [APA] - podejrzanie duże odkrycia, nikt nie widział ich wahadłowców ani rakiet - pewnie bajanie

Wandejski Program Kosmiczny [WAN] - dawno zapomniany, nikt go nie ruszał, pewne odcięcie się od jego odkryć

Dreamlandzki Program Kosmiczny [DRE] - nieudane loty, za mała prędkość do orbitowania - zaprzepaszczony po emigracji jego założyciela

To w zasadzie wszystkie warte uwagi programy kosmiczne, jakie znamy i jako tako da się z ich autorami skontaktować. Nie chce tu mówić o starych dziejach - np. z Stołockiem, bo z tamtąd bardzo trudno będzie coś wygrzebać. Tak więc to pierwszy raport. Wink
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
#2
(08.09.2014, 17:16:05)Konstanty Jerzy Michalski link napisał(a): ok. 40.000 tysięcy km obwodu na równiku, przy czym, zakładamy że mapa przedstawia jedynie "jasną" stronę Pollinu, czyli tą którą znamy.
Atmosfera ma około 100 kilometrów.
Czyli tak jak się spodziewałem - modelem Pollinu jest realowa Ziemia... i bardzo dobrze.

Co z Księżycem czy księżycami? W Wikipedii coś pisze o dwóch...

Cytat:Teutoński program kosmiczny [SAR] - budowa stacji kosmicznej na orbicie, posiada zaawansowane wachadłowce (bardzo silne silniki, wielokrotnego użytku i mogą wznosić części do stacji kosmicznej z lotniska)
Warte kontaktu w chwili gdy będziemy mieli własne wahadłowce i będziemy budowali własną stację kosmiczną.

Cytat:Program Kosmiczny Apaczów-NUPIA [APA] - podejrzanie duże odkrycia, nikt nie widział ich wahadłowców ani rakiet - pewnie bajanie
Warto się wypytać o te odkrycia - można rozwinąć lub uściślić lub zweryfikować.

Cytat:Wandejski Program Kosmiczny [WAN] - dawno zapomniany, nikt go nie ruszał, pewne odcięcie się od jego odkryć
Tutaj interesuje mnie kwestia "Czerwonej Planety"... dasz radę nawiązać kontakt i wypytać się co oni tam ustalili. Podobnie jak w przypadku Apaczowa/NUPIA - można rozwinąć, uściślić lub zweryfikować naszymi badaniami.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#3
Jak można pominąć wspaniały i świetlisty program SWEK?

http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index.php?board=76.0

http://hirshbergiaweerland.cba.pl/index....1332;image
Odpowiedz
#4
(08.09.2014, 20:07:30)Bartosz Derikor link napisał(a): Jak można pominąć wspaniały i świetlisty program SWEK?
Przyznam się się, że ja Waszego Forum nie ogarniam... nie moja bajka. Mamy chyba nieco inne poczucie humoru.

Ale jeżeli Wasz program przyniósł jakieś konkretne efekty w postaci badania i opisania przestrzeni kosmicznej mikroświata, naszego wirtualnego układu planetarnego itd.  to chętnie się zapoznam z wynikami - zapraszam więc do zreferowania.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#5
Program niczym realny radziecki program kosmiczny ma cel propagandowo-militarno-technologiczny. Stworzyliśmy trzy doskonałe silniki na paliwo ciekłe i dwa modele dopalaczy na paliwo stałe. Wiemy jak to jest w ambitnych krajach trzeciego świata. Marzenia i idee są, lecz brakuje tzw. hardłoru i sofłoru, który możemy wam sprzedać.
Odpowiedz
#6
(08.09.2014, 20:22:52)Bartosz Derikor link napisał(a): Wiemy jak to jest w ambitnych krajach trzeciego świata. Marzenia i idee są, lecz brakuje tzw. hardłoru i sofłoru, który możemy wam sprzedać.
No cóż... z epoki "trzeciego świata" wyszliśmy już parę miesięcy temu (realowych - wiadomo, że czas w wirtualu płynie nieco szybciej), tak więc nie brakuje nam w tej materii niczego, czego nie potrafimy stworzyć.

Przyzwoite rakiety nośne mamy już od dość dawna:
- Start 25 marca (w temacie nasza agencja kosmiczna i kosmodrom) - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=441.0
- Start 1 września (i prezentacja części projektów w trakcie realizacji) - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...g15605#new

Prace były prowadzone dość intensywnie (wiadomo jak to jest niektórych rzeczy się nie rozgłasza ze względu na "szpiegostwo przemysłowe" Wink i są dość zaawansowane. Tak więc za propozycję handlową dziękujemy, ale damy sobie radę... Wkrótce kolejne starty - w zasadzie program (BPK) i nasza agencja kosmiczna (BAK) czekała na rozwiązanie problemów finansowania, a te zostały rozwiązane.

Natomiast dalej interesuje mnie co "odkryliście" i co opisaliście z naszego v-kosmosu. Ideą powstałego programu kosmicznego jest badanie v-kosmosu, ale nie "pod prąd" - jeżeli natrafiamy na uznane w mikronacjach odkrycia to się do tego mamy zamiar dostosować, choć oczywiście w miarę możliwości bo zgodności w v-świecie nie ma za bardzo. W pierwszej fazie będziemy się starali ewentualnie rozwijać i uszczegóławiać to co już opisali inni oraz rozwijać to naszymi badaniami. Dlatego interesuje nas co "odkryliście" Wy.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#7
Czy coś się zmieniło przez ten czas?
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości