#1
#1
[Obrazek: 23ij6rs.png]


Bitwa o Sączyn!
W Sączynie, mieście na Pomorzu doszło do incydentu pomiędzy armią bialeńską a najeźdźczymi wojskami ZSKHiW. Siły hisbergsko-weerlandzkie zaczęły atak od strony morza, według świadków najeźdźcy dopuścili się zbrodni wojennych na ludności cywilnej. W szybkim czasie zareagowały wojska Bialenii, które rozpoczęły wyswobadzanie miasta od zbombardowania pozycji wroga. Rankiem sytuacja została w pełni opanowana, lecz mimo to mieszkańcy miasta  masowo opuszczają swoje domy. Szacowanie strat trwa, lecz przewidywane straty terrorystów wynoszą 400 osób.

Zero litości dla trollów?
W parlamencie został złożony projekt poprawki do Kodeksu Porządkowego. Głównym celem jest usuwanie trollów, spamerów i innych delikwentów z forum bez angażowania do tego sądu. Dzięki temu każda jednostka, której jedynym celem jest wszczynanie burd zostanie wyrzucona z forum od ręki.

Rusza Liga Prezydencka!
Już w najbliższych dniach sześć drużyn będzie rywalizować w ramach Ligii Prezydenckiej. Ma to wyjątkowe znaczenie ponieważ to umożliwi Bialenii wstąpienie do Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej.

Kolejna reaktywacja Siedmiogrodu
Jak poinformowała Gazeta Robotnicza, dzisiaj tow. Siergiej Makłow powołał drugą kadencję komitetu rządzącego Republiki Ludowej Siedmiogrodu. Jest to już druga próba wskrzeszenia tego państwa, tym razem lekiem na odbudowanie potęgi Siedmiogrodu ma być makłowizm, który jest rozwinięciem słynnej już doktryny kovacsyzmu-weerlandyzmu.

Mistrzostwa Bialenii w Skokach Narciarskich
Kubiłaj Ugedej zaproponował zorganizowanie turnieju narciarskiego na terenie Republiki Bialenii. Cała zabawa odbywałaby się w systemie Deluxe Ski Jump 2.1. W trakcie dyskusji nad projektem przedstawiono również pomysł organizacji turnieju przy współpracy z innymi państwami m.in. z Republiką Palmową, która jest obecnie przodownikiem w organizowaniu sportowych zawodów w mikroświecie.
Komentarz od redakcji:
Następne wydania będą stworzone bardziej profesjonalnie oraz w bardziej ciekawszej formie. Echo Bialenii będzie wydawane w formie komentarzy oraz przemyśleń, a informacje będę tylko i wyłącznie dodatkiem do pisma.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości