Ambasada Republiki Palmowej
#1
Dyplomaci lub przedstawiciele mikronacji zakładający ambasady w Republice Bialeńskiej są proszeni o umieszczenie w pierwszym poście następujących danych:
Pełna nazwa państwa
Republika Palmowa

Flaga Republiki Palmowej
[Obrazek: jJTEMcF.png]

Herb Republiki Palmowej
[Obrazek: 7SmuWTJ.png]

Forum państwowe

Strona główna

Republika Palmowa (espagugl. República de Palma, La Palma) – państwo usytuowane w polskim mikroświecie w południowo-wschodniej części pollinu na Kontynencie Vaarlandzkim, w Archipelagu Manty.

Państwo to składa się z wyspy o nazwie La Palma oraz dwóch otaczających ją od północy mniejszych wysepek, Isla Sońador i Clara Isla. La Palma to największa z wysp palmowych, a druga co do wielkości w Archipelagu Manta. Otaczające wyspy głębiny morskie sięgają 6500 m.
Stolicą La Palmy jest Santiago de Palma (Santiago), a największe miasta to: Armadillo, Puerto Zafiro, San Martin oraz Salinas.
Republika Palmowa jest oddzielona od Agurii, Cieśniną Agurską (Estrecho Agures), od Skarlandu, Francji i Wielkiej Polondii — Morzem Bezkresnym (Mar Sin Fin). Brzegi są dobrze rozwinięte i obfitują w liczne zatoki (m.in. Palma Bahia, Zafiro Bahia).

Większość wyspy zajmuje nizina. W zachodnio-centralnej części wznoszą się wapienne góry Sierra Segura (najw. szczyt Pico Herrero – 2035m n.p.m. ). Na Isla Sońador wzdłuż zachodniego wybrzeża ciągnie się łańcuch gór Sierra Montańa z najwyższym szczytem La Palmy — Pico Juracán (2785m n.p.m.).

Klimat podzwrotnikowy, z przeciętną opadów 1000–1500 mm. Pora deszczowa występuje między majem a październikiem. Średnie temperatury wynoszą w styczniu 20–24 stopnie Celsjusza, w gorącym sierpniu 25–28 stopni C. Jesienią dość często występują huragany.

(-)Juan Pablo Morales
El Presidente Republica de Palma
#2
Nowy Rok to zwykło się mawiać -
dobra okazja do tego, by się zmienić, więc w imieniu Republiki Palmowej najserdeczniejsze życzenia:
samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych , szczęścia, dobrego zdrowia, powodzenia,
sukcesów na tle prywatnym jak i zawodowym, pogody ducha, aktywnych działań i ciekawych inicjatyw, i abyście następny sylwester obchodzili w  tym samym  v-gronie. Wszystkiego dobrego. Daj buziaka!
[Obrazek: kwlogo.png][Obrazek: 2ilo755.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości