Odezwa do narodu Brodyjskiego
#1
Szanowni Brodyjczycy!

Zwracam się do Was jako przedstawiciel bialeńskich władz i społeczeństwa. Chciałbym wyrazić wyrazy smutku z powodu utraty forum, jednocześnie zapewniając o pomocy jaką Bialenia jest w stanie Wam zaoferować. Nasze relacje są z punktu widzenia historii kilkunastu miesięcy zawiłe. Ze względu na początkowe próby budowania sojuszu aż po nieszczęsne zerwanie pomiędzy naszymi państwami. Sądzę, że teraz przyszedł najwyższy czas - czas próby na to czy istnieje jeszcze wzajemna chęć współpracy, porozumienia na rzecz przyszłości naszych narodów. Możemy zapewnić Wam, drodzy Brodyjczycy swobodny rozwój kultury i równoprawną możliwość wpływania, decydowania o przyszłości Naszej wspólnoty.

Z wyrazami estymy, Jan Kaniewski Prezydent Republiki Bialeńskiej
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
#2
Oczywiście! Zajmujcie się dalej tym bagnem i rynsztokiem, zamiast to skupić się na kontaktach dyplomatycznych z poważnymi państwami, takimi jak: Rzeczpospolita Obojga Narodów, Królestwa Agurii albo Cesarstwo Skarlandu. Ale nie... Lepiej na siłę nazywać Brodrię przyjaciółmi, proponować im pomoc i rzekomą współpracę. Ciekawe, co z tej współpracy osiągnie Bialenia?
Temat wraca jak bumerang, i tak czy siak nic z tego nie wychodzi. Bo jak tu rozmawiać z osobami, które nie potrafią zrozumieć pewnych rzeczy i sytuacji, np: Władimir Grutin albo rodzina Aykmów, gdzie nie ma pewności czy czasami to nie jest to jedna ta sama osoba? Widzę, że tutejsi rządzący od pewnego czasu mają klapki na oczach i niczego nie widzą. A nikt poza Bialenią na te pseudo-państewko nie zwraca uwagi. Potem płacz, że Sarmacja wyśmiewa RB.

[Obrazek: dzz3nk.png]
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#3
Poza tym, szkoda mi Swarzewskiego który tam się udziela. Zatraca swój potencjał, a mógłby osiągnąć dużo i mieć sławę jak Kościński...
Tylko po co? Lepiej hejtować mnie, mówić w odniesieniu do mojej osoby "niech spierdala" i wypisywać jakieś bzdury.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#4
Jeśli nie wiesz o co toczy się obecnie gra, to proszę- nie niszcz koncepcji Rady Doradców.
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Bialenia nawiązała kontakty dyplomatyczne z państwami poważniejszymi. Brodria jest na skraju upadku i sam o tym mówię, a podejmowane przeze mnie działania mają z tym związek i są obopólnie korzystne dla Republiki i obywateli brodryjskich.

A Sarmacja prowadzi swoją imperialistyczną politykę bez względu na jakiekolwiek działania Republiki. To naprawdę smutne, że nie potrafią razem z innymi cywilizowanymi państwami, jak chociażby Dreamland, Bialenia i Hasseland, podejmować merytorycznych działań mających na celu przywrócenie świetności Pollinowi i rozwój poszczególnych dziedzin mikronacyjnego życia. Ich wybór, że pomimo wielokrotnego wyciągania ręki przez Republikę, wolą oni tonąć w jakichś antybialeńskich bełkotach i budować politykę opartą na kłamstwach i micie własnej wielkości oraz wspaniałości. Nie mamy na to wpływu i jeśli prowadzone obecnie rozmowy z Sarmacją nie przyniosą skutku, to po prostu powinniśmy dać sobie spokój i poinformować naszych sojuszników oraz potencjalnych sojuszników o naszych staraniach i sarmackim braku chęci do pokojowego współistnienia.

Co do wypowiedzi odnośnie mnie, z diukiem Kościńskim nie mogę się na żadnej płaszczyźnie porównywać, jest on osobą wybitną, zarówno wirtualnie, jak i realnie. Tak samo nie zgadzam się z sugestią, iż nie podejmuję merytorycznych działań. Napisałem szereg różnego rodzaju prac i artykułów, brałem bardzo aktywny udział w Szczycie, który doprowadził do powstania Sojuszu. Praca w Brodrii jest trudna, to specyficzny kraj, aczkolwiek mam swoją misję do wykonania i skoro zobowiązałem się Wiktorowi do stanięcia na czele Federacji i próby zmiany jej oblicza, to będę kontynuował to dzieło.
Także naprawdę, radzę zająć się własną osobą, zamiast czepiać się kogoś, kogo de facto nie znasz. Mnie to nie rusza, możesz mówić co chcesz, aczkolwiek chyba wystarczająco Ci wszystko wyjaśniłem.

Pozdrawiam,
N.N
Odpowiedz
#5
Człowiek o piętnastu siedemnastu nazwiskach ma rację, żeby olać Brodrię. Natomiast muszę zwrócić na to uwagę - co nas obchodzi zdanie prywatnych osób wyrażone w Monarchofaszystanie?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości