Cytaty i przysłowia ludowe
W tym miejscu zbierzmy mądrość naszych przysłów ludowych, a także cytaty znanych i mniej znanych Bialeńczyków. Smile SmileSmile

"Nadchodzi dzień, kiedy rewolucja dosięgnie najbardziej rozwinięte kraje mikroświata." - Jan de Kaniewski, 23 marca 2012
"Nie ma osoby, która choćby przez stworzone godności ludzkie, mogłaby być wywyższana." - Jan de Kaniewski, 22 kwietnia 2012
N.N
Odpowiedz
Skąd te moje cytaty? Może mi Pan prezydent wytłumaczyć w prywatnej rozmowie? Big Grin Big GrinBig Grin
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Cytat:Skąd te moje cytaty? Może mi Pan prezydent wytłumaczyć w prywatnej rozmowie? Big Grin Big GrinBig Grin
Mogę nawet tutaj, z naszego archiwum dżamahirijskiego. Wink
N.N
Odpowiedz
A ja tez mam powiedzenia :
-Trzymajmy sie ramy bo sie zes@@@
-chamstwo w państwie(zapożyczane ze Świata Według kiepskich używam na co dziennie tego powiedzenia w realu)
(-) Baltazar Aleksander Dostojewski - Swarzewski
Odpowiedz
"Wieczny jak pułkownik Sabin."
"Khmerski mór." - z naszej "już-prawie" epopei narodowej.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
" Nie ma ludzi niezastąpionych." Jan Kotze
" Jednostka jest niczym wobec zbiorowości." Jan Kotze
" Ile dywizji ma papież? " Jan Kotze
" Obywatel ma tylko dwie drogi: albo awans, albo pod ścianę. " Jan Kotze
" Jesteście jak ślepe kocięta. Beze mnie ten kraj zginie. " Jan Kotze
" Największym szczęściem jest określić wroga, przygotować wszystko, zemścić się, a potem pójść spać. " Jan Kotze
" Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam." Jan Kotze
" Wrogiem ludu jest nie tylko ten, kto szkodzi, ale i ten, kto wątpi w słuszność linii partyjnej. Takich jest wśród nas jeszcze wielu, a my musimy zrobić z nimi porządek." Jan Kotze
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Stalinizm zawitał do Bialenii? Big Grin Big GrinBig Grin
N.N
Odpowiedz
Postac Jana Kotze to będzie mój "czarny charakter" :twisted: :twisted::twisted: , będę się do niego odwoływac przy tworzeniu faktów i legend RB.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Hmm, tak wpasowując się w nasz klimat, to można go umieścić w czasie Wielkiej Wojny Mikronacyjnej. Wie Pan czym jest Wielka Wojna Mikronacyjna?
N.N
Odpowiedz
Myślę że może chodzi tu o Wielką Wojnę Wirtualną, która jest odpowiednikiem II wojny światowej. Proszę o pomoc przy tym zagadnieniu, przeszukałem google, micropedie rozpuściłem wici na IRC-u Sarmacji, ale nadal nie potrafię roztrzaskac hasła Wielka Wojna Mikronacyjna :/
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Cytat:Postac Jana Kotze to będzie mój "czarny charakter" :twisted: :twisted::twisted: , będę się do niego odwoływac przy tworzeniu faktów i legend RB.
To naprawdę musiał być świrem, skoro pomieszał nazizm ze stalinizmem. :lol: :lol::lol:
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Myślę że może chodzi tu o Wielką Wojnę Wirtualną, która jest odpowiednikiem II wojny światowej. Proszę o pomoc przy tym zagadnieniu, przeszukałem google, micropedie rozpuściłem wici na IRC-u Sarmacji, ale nadal nie potrafię roztrzaskac hasła Wielka Wojna Mikronacyjna :/
A skąd wie Pan o IRC-u Sarmacji? Smile SmileSmile Działa Pan w tamtym kraju?
Natomiast, co do WWW to jedyne informacje o których pamiętam w tej chwili, to te, które znajdują się w starej już Historiae Sarmaticae: sclavinia.sarmacja.org/wiki/Historiae_Sarmaticae
N.N
Odpowiedz
Wiem stąd, że wszedłem, zobaczyłem i się zapytałem. Nie działam, ani nie działałem w żadnym wirtualnym państwie, jak już pisałem we wcześniejszych postach. Nie uzyskałem informacji o WWM, napisali mi tylko, że pouciekaliście z Sarmacji jak szczury z tonącego okrętu. Nic nie mam ani do nich ani do nikogo, tylko wkurza mnie postawa Prezesa Policji Krajowej, który wiedząc że jestem nowy, nie ograniam nawet połowy zagadnień, nie pomoże tylko wyśmieje i wielkopańsko nie odpisuje, bo stoi wyżej w hierarchii.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Cytat:Nie uzyskałem informacji o WWM, napisali mi tylko, że pouciekaliście z Sarmacji jak szczury z tonącego okrętu.
A kto pouciekał jak szczury z tonącego okrętu? No i miło, że Sarmacja w końcu zauważyła, że tonie. Big Grin Big GrinBig Grin
Natomiast Bialenia nie jest krajem wywodzącym się z Sarmacji, bardzo niewiele mamy z nimi wspólnego.
N.N
Odpowiedz
Cytat:Nic nie mam ani do nich ani do nikogo, tylko wkurza mnie postawa Prezesa Policji Krajowej, który wiedząc że jestem nowy, nie ograniam nawet połowy zagadnień, nie pomoże tylko wyśmieje i wielkopańsko nie odpisuje, bo stoi wyżej w hierarchii.
Że niby co? Przykłady zarzucanego mi zachowania poproszę.
Przy okazji - ja działam zgodnie z ustawą o Policji. W ustawie ani słowa nie ma o tym, żebym miał obowiązek każdemu nowemu obywatelowi wszystko tłumaczyć. Jak ktoś ma naglące pytania, to niech je zadaje prywatnie. Żeby nie było wątpliwości, moje obowiązki określa artykuł 1, cytuję:
1. Policja Krajowa jest organizacją państwową dbającą o porządek w miejscach publicznych Republiki Bialeńskiej oraz ochrona bezpieczeństwa obywateli.
2. Policja Krajowa jest oskarżycielem publicznym.
Odpowiedz
W razie jakichkolwiek pytań mówiłem, żeby zgłaszać się do mnie. Nie zauważyłem, żeby baron Kamiński wielkopańsko odpisywał. No chyba, że odpisał Panu wielkopańsko w prywatnych wiadomościach, na to wpływu nie mam.
N.N
Odpowiedz
Cytat:W razie jakichkolwiek pytań mówiłem, żeby zgłaszać się do mnie. Nie zauważyłem, żeby baron Kamiński wielkopańsko odpisywał. No chyba, że odpisał Panu wielkopańsko w prywatnych wiadomościach, na to wpływu nie mam.
Z Panem Sapiehą nie wymieniłem żadnej PW, więc o tym nie ma mowy.
Mam jednak po lekturze postów z ostatniej doby pewne podejrzenie co do tego, co zostało wzięte za ów "wielkopański styl". Że są jedynie snuciem teorii, nie zwrócę się do nikogo osobowo, ale objaśnię:
Na forum Republiki Bialeńskiej wchodzę zwykle raz na dobę. Nie jest to jedyne, czym się zajmuję w ciągu dnia, nie jest to jedyne, co robię na komputerze w ciągu dnia, jak również nie jest to jedyna przestrzeń wirtualna, gdzie się wypowiadam. Czasem już tak bywa, że czeka się dobę albo i nieco dłużej, aż na coś odpiszę - to nie znaczy, że nie mam zamiaru odpowiadać. W zakładce "Użytkownicy" można natomiast sprawdzić, kiedy ostatnio byłem na forum, żeby uniknąć nieporozumień.
Odpowiedz
Potwierdzam że korespondencji z Panem Lehrabią nie prowadziliśmy. W związku z tym że mam wyznaczone konkretne zadanie, stworzenie kroniki dziejów RB, skoncentruje całą swoją uwagę na niej. Nie poprawi na pewno mojej sytuacji wchodzenie w spory z kimkolwiek, a mogę się pozytywnie wykazać jako autor. Nie mam żalu do nikogo, robię swoje, a Wy to ocenicie.
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu
Odpowiedz
Cytat:Potwierdzam że korespondencji z Panem Lehrabią nie prowadziliśmy. W związku z tym że mam wyznaczone konkretne zadanie, stworzenie kroniki dziejów RB, skoncentruje całą swoją uwagę na niej. Nie poprawi na pewno mojej sytuacji wchodzenie w spory z kimkolwiek, a mogę się pozytywnie wykazać jako autor. Nie mam żalu do nikogo, robię swoje, a Wy to ocenicie.
Z Panem Kamińskim, jeśli mogę prosić o taką formę. :wink: :wink::wink:
Bardzo słuszna decyzja. Sam chętnie zobaczę efekty Pana pracy.
Odpowiedz
"Marksizm-leninizm-stalinizm-maoizm-hodżyzm-swarzyzm"
W czasie rozmowy z Prezesem Jednej Bialenii nt. ideologii państwowej.
N.N
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości