Świecki Kościół Wandejski
#1
Cytat:"I przyjdzie czas, kiedy będą się ścierać i walczyć za swoje maluczkie religie. Powiadam Wam: tylko w Wandzie znajdziecie równość społeczną" Tak rzekł Janusz Żenada. (Mchs 69, 17)

Towarzysze,

Jako Archiksięć Wysp, arcywandezji misyjnej Świeckiego Kościoła Wandejskiego, chciałbym rozpocząć ten wątek jako swoistą ambasadę świeckiej wiary w Bialenii. Krótko wprowadzając: Świecki Kościół Wandejski naucza tego, co przekazał nam tow. Wanda i jego przyjaciele (Janusz Żenada, komendant Krystyna). Kościół otwiera przed wszystkimi wandną drogę życia (wandwanę) i napełnia ich Duchem Świeckim, opromienia Jutrzenką Socjogramu i Wszechczasu.

Wszystkich zainteresowanych bliższym poznaniem ŚKW zapraszam na strony:
- Pism Świeckich
- Opos Vandi, radykalnego skrzydła wiary

Bardziej historycznie: Świecki Kościół Wandejski jest jedną z najstarszych i chyba najbardziej rozpowszechnioną wiarą świata wirtualnego. Wyznawcami były lub są bardzo różne jednostki - niekiedy kontrowersyjne, niekiedy nawet monarchofaszyści. Świecki Kościół nikogo nie wyklucza (chyba, że Ojcowie Świeccy tak postanowili - ale nikt nie jest nieomylny, ja sam przetrwałem ekswandonikę[1]) i wszystkich zaprasza na swoją - wandną - ścieżkę.

W wątku będę publikował wszelkie nowe informacje o ŚKW. Oczywiście można tu zadawać pytania, na które z chęcią odpowiem.

/-/ akć Prezerwatyw Tradycja Radziecki


[1] Jak mówią pisma: "Przed nikim drzwi świeckiej świątyni zamknięte być nie mogą/ Nikomu Wandwany odmówić nie możemy" [Mchs 24, 25]
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#2
Na początek ciekawostka związana poniekąd z Bialenią - w początkowych rozważaniach przed i podczas soboru Hodży I, archiwandezja misyjna (obejmująca wszelkie tereny, gdzie nie są ustanowione inne archiwandezje) miała być ulokowana na kontynencie valhallijskim, w Karnowicach (valh. Carnutum). Ostatecznie przeważyły argumenty o umieszczeniu siedziby na terytorium aktywnego państwa (w Soli, na sarmackiej Tropicanie). Gdyby Bialenia wtedy istniała w obecnym kształcie, prawdopodobnie decyzja byłaby inna Smile

{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#3
W jaki sposób można wstąpić w struktury Kościoła Wandejskiego?  Smile
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
#4
Nie ma żadnej szczególnej procedury czy spisu. Wystarczy oświadczyć wiarę w Wandę - i później postępować wandnie Smile Spisy wiernych przeprowadza się tylko przed konklawe wybierającym Ojca Świeckiego, aby umożliwić im udział w konklawe Smile
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#5
Gebruder und Geschewstern!

Wszystkim wiernym w Wandzie obwieszczam i ogłaszam, że towarzysz Dalajwanda Zoidberg Cedenbał ogłosił, działając w zastępstwie nieobecnego Mistrza Ceremonii Michasia Winnickiego, konklawe Świeckiego Kościoła Wandejskiego. Zbierzemy się już po raz trzynasty aby wskazać osobę napełnioną Duchem Świeckim, która zasiądzie na sedes zenonicum.

Zgodnie z zarządzeniem i ogłoszeniem towarzysza Dalajwandy, konklawe rozpocznie się 4 grudnia, o godzinie 21:00, pod jego natchnionym przewodnictwem. Wejście do sali konklawe przez wandejski Plac Żenady (IRC), który można znaleźć pod tym linkiem

Wszyscy wierni, którzy postanowią wziąć udział w konklawe proszeni są o wpisanie się w SPISIE WIERNYCH. Jest to niezbędne, ponieważ na tej podstawie wysyłane będą do was indywidualne hasła, które pozwolą wam oddać głos w konklawe. Ewentualne wskazówki mogę udzielić ja - pytajcie tu lub na priv.
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#6
Towarzysze!
Przyłączacie się do rewandyformacji!
Niech Świecki Wanda czuwa nad nami!
(a przy okazji możecie zasercować mi artykuł)

http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/6963/3
~Sukces IRC #bialenia (serwer: irc.mizure.net port: 6667)
#7
Jak rozumiem owa "rewandyformacja" to swoisty rodzaj schizmy w kościele świeckim?
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
#8
Towarzyszu Dostojewski,

Nie jest to schizma, bowiem postulaty tej rewandyformacji nie mają charakteru teologicznego, a jedynie reform systemowych kościoła. Nie ma też postulatu oddzielenia, a jedynie dążenia do reformy - które w ramach ŚKW są jak najbardziej dopuszczalne.
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#9
Przypominam, że konklawe ma miejsce już jutro. Szczegóły w ogłoszeniu tow. Dalajwandy:

Cytat:Towarzysze!

Hasła do konklawe wysłano. Informuję, że IRC sarmacki nie stanowi dostatecznego miejsca kontaktowego i proszę dwóch sarmackich wiernych o spisanie się jeszcze raz. Info to do Sarmacji przekażę sam.

Na chwilę obecną mamy spisanych 17 wiernych o sile głosu 108. Zgłoszenia będą akceptowane do jutra, do momentu rozpoczęcia konklawe.

Przypominam, że próby kloningu będą monitorowane w czasie konklawe. Wszelkie próby układania wyniku konklawe, po zgłoszeniu do mnie wiarygodnych świadectw, kończą natychmiastowym wykopaniem z konklawe i zgłoszeniem do ekswandyfikacji nowemu ojcu świeckiemu. Nadal oczekuję na info o ew. spiskach na IRC - nie znane są mi żadne nazwiska.

Spis pozostaje otwarty do jutra, pozostaje zamknięty w momencie otwarcia konklawe. Posiadając hasło można przystąpić do konklawe w każdej chwili.

Wypierdalać!
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#10
Kiedy można się spodziewać kolejnego konklawe, bo to przegapiłem? :|
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
#11
Wrzucam ostatni istotny post ze starego forum.W ramach niusów: W Wandei Ludu, ojciec świecki Wziernik Fał I zdecydował się - po około półrocznej przerwie - podsumować obrady Soboru Gagarińskiego, który miał przynieść reformę ŚKW, zmniejszającą rolę ekspapieży i wyrównującą nierówności między doświadczonymi a mniej doświadczonymi wiernymi na Konklawe. Podsumowanie można przeczytać tutaj: http://wandea.wandystan.eu/2766.


Jeszcze postfactum nad niektórymi kwestiami toczą się spory i dyskusje - dość nietypowo, bo w komentarzach w GoogleDocs, w których umieszczono projekt zmiany. Dokument jest zalinkowany w w/w artykule, więc wszystko jest oficjalne i dostępne a także otwarte na udział innych wiernych.


Po podsumowaniu i wydaniu bulli zmieniającej Kodeks Świecki spodziewane jest zapowiadane gdzieniegdzie przez samego Jego Świeckojebliwość opuszczenie Ducha Świeckiego ciała Wziernika V i ogłoszenie kolejnego konklawe wg. nowych zasad.
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
#12
W związku z nieaktywnością wspólnoty przez ponad 90 dni, dział na forum przeznaczam do archiwizacji na podstawie ustawy o zrzeszeniach z dnia 12 marca 2016 r., wraz z późniejszymi zmianami.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
#13
Co oznacza nieaktywność? Rozumiem, ze aby istnieć trzeba spełniać jakieś faszystowskie wymogi? Informuję, że jako archiksięć Wysp nadal reprezentuję ŚKW w Bialenii. Nic się w tej mierze nie zmieniło.

Ponadto zwracam uwagę, że ŚKW nigdy nie było rejestrowane w Bialenii więc nie ma ona zastosowania w stosunku do ŚKW. Mówiąc wprost - ponieważ nie byliśmy rejestrowani, nie można nas z rejestru wykreślić.

Natomiast jeżeli dział komuś przeszkadza to można go zlikwidować - proszę tylko o przeniesienie tego wątku do jakiegoś ogólnego działu. W sumie o osobny dział nigdy nie prosiliśmy, został nadany z automatu po tym jak założyłem wątek.

Serdecznie pozdrawiam prawniczych analnych fiksatyków!
{~} Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości