Witajcie
Witam wszystkich,
właśnie przybyłem z Hasselandu. Postanowiłem tu teraz mieszkać i "zacząć wszystko od nowa".
Zapewne większość mnie zna, ale część może nie.
Nazywam się Eddard Noqtern, do Pollinu przybyłem niedawno - bo 6 miesięcy temu. Moją ojczyzną był Hasseland - pełniłem tam różne funkcje poczynając od menadżera miasta Shimontsen i dowódcy armii, kończąc na gubernatorze Prowincji Razuri i komendancie policji. Na mikronacjach się już trochę poznałem.

Pragnę zostać Bialeńczykiem  Smile
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Witamy po bialeńskiej mocy zła. Wink
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Witam i ja. Zachęcam do wstąpienia do Jednej Bialenii po uzyskaniu obywatelstwa. Można się spytać skąd ta zmiana?
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Witamy i osobiście raduję się że Bialenia staje się Jachtową potęgą Polionu. Wink
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Policja dobra jest. Zwłaszcza ta od kropek. Big Grin

Oficjalnie witam!
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Witamy p. Eddarda!

Z pewnością znajdzie sobie tu pan "robotę". Smile
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Zmiana jest wywołana wydarzeniami jakie zaszły w Hasselandzie. Jak uzyskać obywatelstwo?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Odpowiedz
Napisać wniosek w Pałacu.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
(26.11.2014, 21:28:50)Eddard Noqtern link napisał(a): Zmiana jest wywołana wydarzeniami jakie zaszły w Hasselandzie. Jak uzyskać obywatelstwo?

Napisać 10 postów, a jako że pan już napisał, wystarczy napisać wniosek, zgodnie z wzorcem. Smile
Odpowiedz
Bardzo się cieszę, że dołączył Pan do nas. Smile
Witam w największej demokratycznej mikronacji. Wink
N.N
Odpowiedz
Dziękuje za miłe powitanie. Napisałem już wniosek o obywatelstwo.

Teoretycznie zakładając, że je dostanę, czym mógłbym się zająć w Bialenii?
Odpowiedz
Dziennikarstwem - ono u Nas raczkuje i nie ma komu prowadzić jakiegoś portalu albo gazety.
Nie mamy nawet własnego numeru na Planecie...

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Niestety, ale nie jestem dziennikarzem.
Czy są może w Bialenii jakieś miasta bez władz?  Wink
Odpowiedz
Tutaj jest ustawa o podziale administracyjnym: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...5#msg19185
Spis miast: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...g20765#new
Chyba wszystkie są wolne. Smile
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Widzę, że mamy niezbyt rozwinięte samorządy. W Hasselandzie mieliśmy mało miast, ale za to rozwinięte. Miasta walczyły o nowych mieszkańców. A jak jest w Bialenii? Jest jakaś stolica - ma ona swoją stronę?
Odpowiedz
(27.11.2014, 16:45:34)Eddard Noqtern link napisał(a): Widzę, że mamy niezbyt rozwinięte samorządy. W Hasselandzie mieliśmy mało miast, ale za to rozwinięte. Miasta walczyły o nowych mieszkańców. A jak jest w Bialenii? Jest jakaś stolica - ma ona swoją stronę?

Och, u nas jest mnóstwo miast, ale nie zagospodarowanych. Zapraszamy do Wolnogradu, aby go opisywać, lecz najpierw chyba trzeba się będzie zwrócić do KIA o zrobienie działu. Nie ma niestety stron. Sad

PS Wolnograd to stolica.
Odpowiedz
W takim razie chętnie zająłbym się tworzeniem "narracji" Wolnogradu.
Sam mógłbym stworzyć stronę miasta np. na wordpressie. Tylko, musiałbym wiedzieć czy są jakieś informacje dot. miasta, czy coś już o nim wiadomo, kto tam mieszka itp.

Mam jeszcze parę pytań:
-gdzie można poczytać na temat geografii Bialenii?
-gdzie mogę dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania polityki, czy jest konstytucja?
-czym się na co dzień zajmujecie?
-wiem, że macie gospodarkę, gdzie mogę się o niej więcej dowiedzieć?
Odpowiedz
W Wolnogradzie sporo osób mieszka(ło) przed reformą: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...opic=178.0

W kwestii geografii - polecam przede wszystkim ściągnąć mapy Bialenii z tego wątku: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...pic=1392.0. W razie dalszych pytań - chętnie odpowiem.

O polityce... można by gadać bardzo długo. Ale równocześnie, nieco trudno mi od czegoś zacząć. Na wstęp polecam lekturę Biuletynu Ustaw: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?board=19.0. I śmiało zadawaj jakieś bardziej szczegółowe pytania. Jako stary wyjadacz nie powinienem mieć problemów z odpowiedzią.

Na co dzień? Po prawdzie, co komu odpowiada. Ostatnio popularna jest forumowa RPG (dział "Metro w Bałdaraszu": http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...oard=261.0).

W kwestii gospodarki, może wkleję tu to, co podesłałem Fryderykowi na PW:
Cytat:Witam serdecznie!

Do prowadzenia działalności gospodarczej w Bialenii niezbędne jest posiadanie obywatelstwa, ponieważ cała gospodarka skupia się w Bialeńskiej Izbie Wymiany, gdzie ustawowo konta posiadać mogą jedynie obywatele.

Aby rozpocząć własną działalność, należy (po uzyskaniu obywatelstwa) przedstawić w sekretariacie w BIW (http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?board=84.0) wniosek o założenie firmy. Jeżeli tylko nie istnieje już firma zajmująca się tym samym, wniosek zostanie przyjęty. Po takim wniosku stworzony zostanie dział dla firmy, oraz uzyskana zostanie możliwość założenia swojej firmie osobnego konta w BIW.

Cała gospodarka skupia się na obrocie - prawie każda firma od przeprowadzonego obrotu odprowadza 10% podatku, zaś 50% musi oddać innym podmiotom (stanowi to wirtualne odwzorowanie kosztów działalności). Istnieją pewne wyjątki od tej reguły, opisane w ustawie o gospodarce. Wymagane jest także prowadzenie księgowości, w której odnotowuje się, ile środków przechodzi przez firmę i dokąd idą. Obowiązek ten został wprowadzony głównie z tego powodu, że nie wszystkie należności odprowadza się od razu (dla zmniejszenia liczby operacji obowiązkowe przelewy są tylko dla należności powyżej 20 bialenów). Ogólny rozkład kosztów działalności (zależny od rodzaju prowadzonej działalności) zawarty jest w ustawie o gospodarce - jeżeli jednak firma nie jest możliwa do przyporządkowania któremuś punktowi, koszty wyznaczy Prezes Bialeńskiej Izby Wymiany (w tym momencie ja pełnię tę funkcję).

To byłoby na tyle w skrócie - bardziej szczegółowo ujęte to zostało w ustawach gospodarczych: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...oard=184.0. Polecam szczególnie uważnie przeczytać te dwie przyklejone.

Jak mam nadzieję nie jest to zbyt przerażające. Smile

Pozdrawiam.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Dziękuje za bardzo obszerną odpowiedź.

1) Konstytucję już przeczytałem. Postanowiłem dołączyć do partii Jedna Bialenia.

2) Geografia - mam mapy - widzę, że miast bardzo wiele, ale nie zamieszkałe. Może warto to zmień i je trochę sfabularyzować. Zawsze dodaje to klimatu.
A tak ogólnie to jesteśmy "tak jakby" w jakim stylu? Europejskim, bo raczej nie Afrykańskim?

3) Co do metra, to pewno się tym zainteresuje Smile

4) A gospodarka - muszę jeszcze się dokładniej przyjrzeć, bo na razie nie za bardzo wszystko rozumiem. Ale planuje się w nią też zaangażować. Szczególnie jeśli nie ma jeszcze żadnego hotelu Smile

5) Jeszcze mam pytanie - jak z tym Wolnogradem?
Odpowiedz
Cytat:A tak ogólnie to jesteśmy "tak jakby" w jakim stylu? Europejskim, bo raczej nie Afrykańskim?

Bialenia - Rosja
Anatolia - Sybir

;D ;D ;D

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości