Prezydencka debata przedwyborcza - grudzień 2014
Otwieram debatę przedwyborczą, do której zapraszam wszystkich trzech kandydatów na ten urząd: Andrzeja Swarzewskiego, Hugona Hewreta von Vincisa oraz Tomasza Rabotowicza. Debata odbędzie się na tych samych zasadach, co poprzednia prowadzona przez Krzysztofa, czyli:

1. Debatę rozpoczynają swobodne wystąpienia wszystkich kandydatów, przy czym dla usprawnienia przebiegu debaty nie wyznaczam kolejności - wszyscy kandydaci mają przedstawić swoje wystąpienie, nie ma znaczenia który zrobi to pierwszy.

2. Następnie przejdziemy do się serii pytań wzajemnych wszystkich kandydatów, którzy odpowiedź na pytanie kontrkandydata zakończą pytaniami skierowanymi do niego. Przy czym przewidywane jest dwukrotna wymiana pytań, choć prowadzący zastrzega sobie prawo do skrócenia lub wydłużenia serii pytań wzajemnych w zależności o potrzeb i rozwoju debaty, jak również ingerencję w postaci pytań precyzujących jeśli uzna, że kandydat nie odpowiedział w pełni na zadane pytanie.

3. Kolejnym punktem debaty są odpowiedzi na pytania publiczności oraz prowadzącego debatę (który również może prosić kandydatów o uzupełnienie odpowiedzi na pytania publiczności jeśli uzna je za niepełne lub pomijające poruszone w pytaniach kwestie), kandydaci będą odpowiadać naprzemiennie, a o kolejności odpowiedzi zdecyduje prowadzący. Prowadzący też określi kiedy publiczność ma rozpocząć zadawanie pytań i kiedy ma nastąpić odpowiedź kandydata. Cykl pytań będzie mógł być powtórzony - o czym zdecyduje prowadzący debatę.

4. Na zakończenie debaty każdy z kandydatów otrzyma możliwość jednej wypowiedzi swobodnej na zakończenie.

5. Do czasu oddania głosu publiczności o czym poinformuje prowadzący, proszę nie komentować wypowiedzi kandydatów, ani nie zadawać pytań kandydatom - posty łamiące tą zasadę będą usuwane, jak zresztą i inne które będą się wyłamywać z ustalonego oraz kierowane przez prowadzącego porządku debaty.

Debatę uważam za otwartą.

Wtryniłem się trochę... tym razem debata jest na trzy osoby, słowo "obu" w pewnych momentach nie pasowało. Wink
~ Gestapo
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
No, to może ja zacznę. Wink
Na wstępie chciałbym podziękować za zaproszenie do debaty oraz podziękować za jej zorganizowanie. Z pewnością pomoże to społeczeństwu poznać nasze pomysły.
Chyba każdy mnie zna, już 7 razy byłem Prezydentem Republiki Bialeńskiej, w czasie ostatniej kadencji byłem Doradcą Prezydenta RB Jana de Kaniewskiego. Tak więc doświadczenie zdecydowanie mam, a ostatnie 3 miesiące poza stołkiem prezydenckim pozwoliły mi nabrać świeżości oraz nowego spojrzenia na pewne kwestie.
Już w specjalnym wątku na forum zaprezentowałem swoją kandydaturę oraz swoje postulaty. Tutaj więc chciałbym się skupić na krótkim, ogólnym przedstawieniu mojej wizji prezydentury. Będę starał się być przyjacielem wszystkich Bialeńczyków. W mojej gminie mieszka ponad 20 tysięcy ludzi, a praktycznie każdy twierdzi, że "Tadziu jest moim dobrym znajomym". Tak więc i my może się to udać, zwłaszcza, że przez poprzednie kadencje się udawało. Wink
Dysponuję dużą ilością czasu, który jestem w stanie poświęcić dla Republiki Bialeńskiej. Jak wskazuje liczba napisanych przeze mnie postów, jestem bardzo aktywny. Wspierałbym radą i dobrym słowem pozytywne inicjatywy, jak czyniłem to wcześniej. Uważam, iż zadaniem prezydenta jest przede wszystkim kreowanie przyjaznej atmosfery w państwie. Ja jestem do wszystkich obywateli bialeńskich bardzo pozytywnie nastawiony. Nie ma wśród nas osoby z którą nie chciałbym współpracować, ani osoby, której nie cenię.

Zachęcam kontrkandydatów oraz społeczeństwo do aktywnego udziału w debacie przed tymi przełomowymi wyborami. Smile
N.N
Odpowiedz
Nie wiem za bardzo co mam powiedzieć ale przynajmniej nie będę pogrubiał tekstów które świadczą o tym jaki jestem wspaniały. Wink
Nikt mnie nie zna ale jak będę prezydentem to każdy mnie pozna. Będę działał z myślą o dobro republiki i pilnował demokracji i wolności obywateli. Wszystko co sam chciałem powiedzieć to już powiedziałem więc czekam na pytania. Wolnego czasu też mam trochę więc zostaje mi prosić was o głosy gdyż głosując na mnie głosujesz na siebie a na zachętę macie kucyka*. ^^
[Obrazek: img-865974-1-i_found_da_whiskey__by_bris...5inrqh.png]
Mam jeszcze do was taką prośbę obywatele, jeśli nie macie na mnie głosować bo kucyk się wam nie podoba to głosujcie na Andrzeja bo Hugon ma za wiele władzy jako admin. Tongue
* Proszę by wojsko się nie denerwowało, kuce nie zawładną bialenią.
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
Hugon kazał przekazać, że przez brak czasu nie weźmie udziału w debacie.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Nie wiem za bardzo co mam powiedzieć ale przynajmniej nie będę pogrubiał tekstów które świadczą o tym jaki jestem wspaniały. Wink
Pogrubione części mają podkreślić najważniejsze atuty mojej kandydatury.
Ja sam w sobie wspaniały nie jestem, aczkolwiek moje rządy byłyby wspaniałe. Tylko to sobie wyobraź: aktywny rząd ze zmieniającą się częścią składu (aktualnie najaktywniejsi obywatele, mający pomysły na aktywizację kraju i podniesienie poziomu wewnętrznego), aktywna prasa i prezydencki ask, liczne referenda konsultacyjne, a także wiele innych inicjatyw, które będą ustalana razem z ekspertami Rady Państwa. Sam nieskromnie to powiem: będzie super. Wink
Cytat:Mam jeszcze do was taką prośbę obywatele, jeśli nie macie na mnie głosować bo kucyk się wam nie podoba to głosujcie na Andrzeja bo Hugon ma za wiele władzy jako admin. Tongue
Dziękuję za tą rekomendację.  :-*
Co do Hugona, to powiem tylko, że wybór Schachta na Fuhrera niekoniecznie byłby dobry, nawet dla niego samego. Wink Zasług informatycznych mojego kontrkandydata nie da się nie docenić, jednakże uważam, iż to ja byłbym w stanie bardziej się zaangażować, skupić tylko na Bialenii oraz wnieść świeżość do życia obywatelskiego, którego Hugon w dalszym ciągu byłby niezwykle ważnym i kluczowym elementem.
N.N
Odpowiedz
Nie zadałeś pytania. :p
No i trochę mniej skromności Andrzej, jesteś wspaniały. Prawie tak bardzo jak ja. Big Grin
Wypada mi zadać ci pytania:
Kogo uważasz za najaktywniejszych obywateli?
Jak sprawisz, że ten rząd będzie aktywniejszy niż inne?
Jak często będziesz zmieniał skład?
Jak się odwołujesz do Awary południowej, czy uważasz ją za Bialeńską?
Jak chcesz uaktywnić prasę?
Referenda konsultacyjne? Czyli ankiety? Tego chyba nie musi robić rząd? (Jedno pytanie).
A czym ci eksperci będą bardziej profesjonalni od innych? Na wielu stanowiskach mamy raczej nie zmiennych ekspertów jak MON czy Policja.

Poetka w "Ciemnica"

Odpowiedz
Cytat:Kogo uważasz za najaktywniejszych obywateli?
W kwestii powoływania tymczasowo do Rady Państwa nie będą sugerował się jakimś "wzorem na aktywność", a po prostu zauważalnością na forum, podejmowanymi inicjatywami. W chwili obecnej nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty wszedł w skład Rady, aczkolwiek powołanie Ciebie na całe 9 tygodni byłoby wielką niepewnością. Stąd właśnie czasowe powołania.

Dodam jeszcze, że obywatele będą mogli sami zgłaszać się do członkostwa w Radzie Państwa, poprzez wysłanie do mnie propozycji na swoją aktywną obecność w niej.
Cytat:Jak sprawisz, że ten rząd będzie aktywniejszy niż inne?
Właśnie m.in. tymi okresowymi członkami rządu, a przede wszystkim wyznaczaniem ludziom konkretnych zadań. W Sali Tajnej stworzę listę zadań dla każdego członka Rady, wraz z terminem do którego najlepiej byłoby zadanie wypełnić. No, a jeśli ktoś nie będzie miał czasu, to zawsze będzie można wymienić na aktywniejszy model, albo też ja będę mógł wiele rzeczy robić. W końcu żadnej pracy się nie boję.  Smile)
Cytat:Jak często będziesz zmieniał skład?
Nie będę robił przetasować całego składu. Wiceprezydent i MSZ będą stali, ponieważ ich zmiany wpływałyby negatywnie na stabilność państwa. Pozostałych członków będę natomiast powoływał na z góry określony czas, niekoniecznie taki sam dla wszystkich. I osoby, które aktywnie i dobrze będą wypełniały swoje zadania, będą zostawały na dłużej, a może nawet z Członków Rady Państwa będą awansowani na Sekretarzy Rady Państwa. Wink
Będę starał się w jednym tygodniu nie wymieniać więcej niż jednej osoby, aby nie było chaosu.
Cytat:Jak się odwołujesz do Awary południowej, czy uważasz ją za Bialeńską?
Jest to kwestia trudna, trzy kraje mają w jakimś stopniu prawo do uważania, że Awara należy do nich. Z tego co wiem, to Minister Michalski przygotowuje jakiś artykuł na ten temat. Poczekajmy na niego, a dopiero później przejdźmy do dyskusji.
Cytat:Jak chcesz uaktywnić prasę?
Jak już zapowiadałem w swoim wątku wyborczym, stworzę ogólnopaństwową gazetę, na łamach której będą się ukazywać regularne raporty rządu, a także- jeśli czas pozwoli- będę publikował jakieś artykuły. Oczywiście każdy chętny będzie miał prawo do pisania na łamach tej gazety.
Cytat:Referenda konsultacyjne? Czyli ankiety? Tego chyba nie musi robić rząd? (Jedno pytanie).
Oczywiście nie musi tego robić rząd, aczkolwiek ogłaszane przez Radę Państwa referenda, choć miałyby taką samą moc faktyczną, miałyby większą moc polityczną. Dodatkowo, broniłbym decyzji obywateli.
Cytat:A czym ci eksperci będą bardziej profesjonalni od innych? Na wielu stanowiskach mamy raczej nie zmiennych ekspertów jak MON czy Policja.
Owszem, obecnie też na wielu stanowiskach mamy ekspertów. Nie mówię, że inni byliby bardziej profesjonalni od tych, którzy są. Aczkolwiek przykład rządu Prezydenta Kaniewskiego pokazuje, że tego typu rządy się sprawdzają.

Moje pytania:
1) Jaką masz wizję działania Twojego rządu?
2) Czy byłbyś aktywny przez całą kadencję?
3) Czy masz w planach przeprowadzenie jakichś większych reform?
4) Jaką postać przyjmie Twój rząd? (Rada Ministrów, czy organ kolegialny)
N.N
Odpowiedz
Spokojnie Andrzej nie zamierzam się starać o stołek ekspercki. Wink
(06.12.2014, 11:34:47)AndrzejSwarzewski link napisał(a): 1) Jaką masz wizję działania Twojego rządu?
Generalnie chciałbym zaktywizować obywateli by sami tworzyli inicjatywy bez rządu lub tylko z jego wsparciem. Konkretne sprawy mam zamiar zostawić ekspertom. Powołam coś na wzór twojej rady państwa ale z lepszą nazwą po ta jest nudna. Zmniejszę rolę urzędu prezydenta jak już mówiłem. Dla mnie model silnego przywódczy w mikronacjach się nie sprawdza, chce by głowa państwa była pośrednikiem między ekspertami a ludem oraz kolesiem co jak głupi rozdaje ordery, folwarki itp.

Cytat:2) Czy byłbyś aktywny przez całą kadencję?
Jakbym został wybrany to miałbym przymus bycia aktywnym całą kadencję ale oczywiście czasem jakieś 2 dniowe wpadki jak poprzednim prezydentom mogą się zdarzyć w takich ewentualnościach mam wice. ^^
Cytat:3) Czy masz w planach przeprowadzenie jakichś większych reform?
Na pewno jak już mówiłem moja kadencja zmniejszy rolę prezydenta. Po za tym na pewno wykorzystam dla dobra Bialenii pomysły moich kontrkandydatów na prezydenta jak 2 izby parlamentu czy twój najważniejszy postulat "ask prezydencki". Wink
Cytat:4) Jaką postać przyjmie Twój rząd? (Rada Ministrów, czy organ kolegialny)
Będą to eksperci w czymś jak twoja rada państwa ale zmienię nazwę bo ta jest twoja.

Pytania:
Czy prezydent Andrzej Swarzewski byłby w stanie powiększyć Bialenię o więcej pikseli?
Czy prezydent Andrzej Swarzewski będzie walczył o zwiększenie liczby kar za które będzie pałowanie?
Dlaczego pana program jest lepszy od programu Hugona?
Co zrobisz jak Hugon przegra i odłączy forum?
Byłbyś moim gościem w radiu jakbyś był prezydentem?
Kogo uważasz za najważniejszego sojusznika Bialenii?

Poetka w "Ciemnica"

Odpowiedz
Cytat:Dla mnie model silnego przywódczy w mikronacjach się nie sprawdza
Podaj przykład mikronacji w której model słabego przywódcy się sprawdził. Wink
Cytat:Jakbym został wybrany to miałbym przymus bycia aktywnym całą kadencję
Tak tylko pytam, bo jako premier nie czułeś takiego przymusu.  Smile)

Cytat:Czy prezydent Andrzej Swarzewski byłby w stanie powiększyć Bialenię o więcej pikseli?
Każdy byłby w stanie, aczkolwiek na chwilę obecną nie widzę takiej potrzeby. Anatolia to wciąż ogromny, niezagospodarowany teren. Jednakże po zajęciu się Anatolią, jak najbardziej będzie można postarać się o jakąś kolonię, tym razem w innym klimacie, np. afrykańskim. Kiedyś już nawet o tym mówiłem, ale nie pamiętam w jakim wątku. Wink
Niemniej, nie sądzę, aby miało to miejsce w ciągu najbliższej kadencji.
Cytat:Czy prezydent Andrzej Swarzewski będzie walczył o zwiększenie liczby kar za które będzie pałowanie?
Nie. Big Grin
Cytat:Dlaczego pana program jest lepszy od programu Hugona?
Sam program Hugona nie jest zły. Nie zgadzam się z nim w kwestii zwiększenia kompetencji parlamentu, które i tak są duże.
Uważam natomiast, że ja byłbym w stanie realizować więcej inicjatyw i skupić się przede wszystkim na Bialenii. Mój kontrkandydat jest aktywnym uczestnikiem życia wielu mikronacji, czego nie można mieć mu za złe. Ma wielkie zasługi dla Bialenii, bowiem bez niego nie bylibyśmy krajem takim, jakim jesteśmy. Sądzę jednak, że w społeczeństwie każdy ma określone zadania i póki co, to właśnie moim zadaniem jest koordynowanie prac rządu i aktywizowanie społeczeństwa. Wink
Cytat:Co zrobisz jak Hugon przegra i odłączy forum?
Jak rozumiem, pytanie żartobliwe...  :Smile
Cytat:Byłbyś moim gościem w radiu jakbyś był prezydentem?
Może, może. Wink
Cytat:Kogo uważasz za najważniejszego sojusznika Bialenii?
Najbardziej wpływowym sojusznikiem jest zdecydowanie Królestwo Dreamlandu, jednakże istotnymi dla nas krajami są też Królestwo Hasselandu, Carstwo Brodryjskie, La Palma.

Ja na chwilę obecną nie mam więcej pytań. Smile
N.N
Odpowiedz
Cytat:Tak tylko pytam, bo jako premier nie czułeś takiego przymusu.
Premier < Prezydent po za tym wiesz, że nie była to wina mojego widzimisia czy znudzenia się urzędem po kilku dniach tylko ważniejszych problemów więc takie pytania i odzywki są po prostu chamskie.
Cytat:Podaj przykład mikronacji w której model słabego przywódcy się sprawdził.
Dobrym przykładem będzie Brodira. Wink No i 2/3 wymarłych mikronacji w których była monarchia lub silna rola prezydenta. Tongue
Poetka w "Ciemnica"

Odpowiedz
Przechodzimy do punktu trzeciego debaty. Na pytania czekam do 18, potem kandydaci zaczną odpowiadać.
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
1.Co sadzą kandydaci na temat sojuszu? Ma on jeszcze racje bytu?
2. Czy w twoim rządzie będą stałe miejsca? jeśli tak to dla kogo? - do Akrypy
3. Chcesz wiecej pikseli dla Bialenii? Jeśli tak to po co? - Akrypa
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
1. Jakie jest zapatrywanie kandydatów na kwestie gospodarcze?
2. Czy w związku z powyższym mają jakieś plany i pomysły w tym zakresie?
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Jaki stosunek posiadają kandydaci do Sarmacji oraz w jaki sposób planujecie zażegnać konflikt dot. sarmackich rozstrzeń terytorialnych? 
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
Dziękuję za pytania. Proszę kandydatów o udzielenie odpowiedzi. Smile
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
(06.12.2014, 13:35:56)MvP link napisał(a): 1.Co sadzą kandydaci na temat sojuszu? Ma on jeszcze racje bytu?
Według mnie nie. Tworzenie jakiś wymyślnych sojuszy które nic nie dają jakoś mnie nie przekonuje. Ale politykę zagraniczną oddam w role Ekspertów od tych spraw.
Cytat:2. Czy w twoim rządzie będą stałe miejsca? jeśli tak to dla kogo?
Za pewne jakieś tam będą ale jak ktoś nic nie będzie robił to stołka grzać nie będzie, no i uważam iż ekspertów powinien wybierać parlament.
Cytat:3. Chcesz wiecej pikseli dla Bialenii? Jeśli tak to po co? - Akrypa
Nie chcę ale jakby Sarmacja upadła to chętnie bym wziął Teutonię. ^^
(06.12.2014, 13:43:53)Krzysztof Razorblade link napisał(a): 1. Jakie jest zapatrywanie kandydatów na kwestie gospodarcze?
Nie znam się na mikronacyjnej gospodarce więc nie będę głupot pisał. Zajmą się tym eksperci itd.
Cytat:2. Czy w związku z powyższym mają jakieś plany i pomysły w tym zakresie?
Nie ale jestem wolny na sugestie.
(06.12.2014, 14:02:37)Feliks Waldemar Spirkin link napisał(a): Jaki stosunek posiadają kandydaci do Sarmacji oraz w jaki sposób planujecie zażegnać konflikt dot. sarmackich rozstrzeń terytorialnych? 
Póki nie roszczą o ziemie żyjących państw nie mam problemu ale uważam iż nasz rząd powinien wcześniej działać i sam podbijać ziemie żeby zrobić Sarmatom za złość. Big Grin
Poetka w "Ciemnica"

Odpowiedz
Cytat:Dziękuję za pytania. Proszę kandydatów o udzielenie odpowiedzi. Smile

Przecież czas miał być do godziny osiemnastej Wink. Tak więc pozwolę sobie zadań pytanie kandydatom:

Jak w przypadku Twojego urzędowania układały się będą relacje z Carstwem Brodryjskim?
(—) Alberto Carlos de Médici y Zep
Odpowiedz
(06.12.2014, 18:39:50)Adam Aleksander Dostojewski von Vincis link napisał(a): Przecież czas miał być do godziny osiemnastej Wink. Tak więc pozwolę sobie zadań pytanie kandydatom:
O jejciu, faktycznie. Przepraszam. Akrypuś, odpowiedziałbyś jeszcze na to pytanko? :3
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Cytat:1.Co sadzą kandydaci na temat sojuszu? Ma on jeszcze racje bytu?
Tak. Uważam, że Sojusz to szczytna idea, którą warto ratować. Jako prezydent będę starał się pomóc w reanimacji, oczywiście jeśli taką wolę wyrazi też jakieś inne państwo, chociażby Hasseland.
Cytat:1. Jakie jest zapatrywanie kandydatów na kwestie gospodarcze?
Jak wiadomo, nie jest to moja ulubiona dziedzina wirtualnego życia. Niemniej jednak, będę wspierał gospodarkę, która dla części społeczeństwa jest najwyraźniej atrakcyjna.
Cytat:2. Czy w związku z powyższym mają jakieś plany i pomysły w tym zakresie?
Będę kierował się opiniami osób zainteresowanych gospodarką. Sądzę, iż ułatwienie i uproszczenie gospodarki byłoby dobre dla liczebności jej uczestników. W tym celu wesprę tworzenie poradnika do korzystania z bialeńskiej gospodarki.
Cytat:Jaki stosunek posiadają kandydaci do Sarmacji oraz w jaki sposób planujecie zażegnać konflikt dot. sarmackich rozstrzeń terytorialnych? 
Do Sarmacji nic nie mam, jest mi właściwie obojętna. Obecna polityka tego kraju mi się nie podoba i będę podejmował działania przeciwko nim, jeśli tylko działania te nie będą sprzeczne z bialeńską racją stanu.
Natomiast w przypadku chęci powrotu Księstwa do normalności i chęci pokojowego uczestnictwa w rodzinie polskich mikronacji, będę wspierał ich dążenia ze wszystkich sił.
Cytat:Jak w przypadku Twojego urzędowania układały się będą relacje z Carstwem Brodryjskim?
Bialenia w dalszym ciągu będzie wspierała Carstwo Brodryjskie i pomagała Carstwu we wszystkim, w czym tylko będzie mogła. Brodryjski Car, znajdujący się na uchodźstwie w Bialenii, będzie dla mnie istotną osobą, którą chętnie będę widział w Pałacu Prezydenckim. Tak samo, jak i pozostałych Brodryjczyków w Bialenii- mych przyjaciół i współobywateli.

N.N
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi. Proszę kandydatów o wygłoszenie swoich mów końcowych, zwieńczających debatę.
(–) Kristian Arped
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości