Sarmacja, Awara i my
Przede wszystkim to powinniśmy dojść do wspólnego konsensusu z Księstwem Sarmacji w sprawie Nowej Sclavinii, a na bycie mediatorem poprosić jakieś neutralne państwo jak np. Królestwo Dreamlandu. Konflikt bialeńsko-sarmacki zaczyna mi do złudzenia przypominać konflikt wurstlandzko-sclaviński, który moim zdaniem dorzucił swoje trzy grosze do upadku obydwu tych państw.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
(09.12.2014, 15:14:44)Feliks Waldemar Spirkin link napisał(a): Przede wszystkim to powinniśmy dojść do wspólnego konsensusu z Księstwem Sarmacji w sprawie Nowej Sclavinii, a na bycie mediatorem poprosić jakieś neutralne państwo jak np. Królestwo Dreamlandu. Konflikt bialeńsko-sarmacki zaczyna mi do złudzenia przypominać konflikt wurstlandzko-sclaviński, który moim zdaniem dorzucił swoje trzy grosze do upadku obydwu tych państw.

Miliard razy tłumaczyłem. Nie możemy dojść do kompromisu z KS, nawet jakbyśmy nie chcieli. Są osoby które żądają opuszczenia Nowej Sclavinii i nie zmienią zdania. I koniec, nawet KD ich nie przekona. Co z tego iż p. kanclerz jest pro-bialeńska, jak istnieją takie osoby jak Andronik.

PS Niedługo (zapewne) KS upomni się o Nową Sclavinię. Coś tak czuję.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
(09.12.2014, 15:14:44)Feliks Waldemar Spirkin link napisał(a): Przede wszystkim to powinniśmy dojść do wspólnego konsensusu z Księstwem Sarmacji w sprawie Nowej Sclavinii...
Przede wszystkim powinniśmy przestać zwracać uwagę na to co ta cała Sarmacja robi, pisze czy twierdzi... nie ma najmniejszego powodu do tego by w ogóle z nimi gadać o czymkolwiek. Teren Anatolii, zanim został przez nas przejęty był terenem bez przynależności państwowej - co zostało wtedy sprawdzone i żadna Sarmacja nie może wykazać się nawet połową posta, że było inaczej. Dyskusja z nimi więc jest całkowicie pozbawiona sensu... Ich zdanie nas po prostu nie interesuje i tak było, jest i będzie wrogie wobec RB (dla zasady). No i pies z nimi tańcował - bo nas to akurat ich zdanie powinno guzik obchodzić.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Nie takie proste, bo chcąc czy nie chcąc mikroświat nie składa się tylko z Bialenii.
Odpowiedz
(09.12.2014, 15:59:40)Feliks Waldemar Spirkin link napisał(a): Nie takie proste, bo chcąc czy nie chcąc mikroświat nie składa się tylko z Bialenii.
Ale też nie tylko z Sarmacji...

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
(09.12.2014, 15:59:40)Feliks Waldemar Spirkin link napisał(a): Nie takie proste, bo chcąc czy nie chcąc mikroświat nie składa się tylko z Bialenii.
Poza Sarmacją jest jeszcze 20 państw z którymi możemy utrzymywać stosunki.
Z Sarmacją też moglibyśmy, jeśli w kraju tym dojdzie do mentalnych przemian. I myślę, że temat wyczerpany. Nie zmieni się nikogo na siłę, nawet dla jego dobra.  Wink
N.N
Odpowiedz
(09.12.2014, 15:35:31)Konstanty Jerzy Michalski link napisał(a): [quote author=Feliks Waldemar Spirkin link=topic=2212.msg22434#msg22434 date=1418130884]
Przede wszystkim to powinniśmy dojść do wspólnego konsensusu z Księstwem Sarmacji w sprawie Nowej Sclavinii, a na bycie mediatorem poprosić jakieś neutralne państwo jak np. Królestwo Dreamlandu. Konflikt bialeńsko-sarmacki zaczyna mi do złudzenia przypominać konflikt wurstlandzko-sclaviński, który moim zdaniem dorzucił swoje trzy grosze do upadku obydwu tych państw.

Miliard razy tłumaczyłem. Nie możemy dojść do kompromisu z KS, nawet jakbyśmy nie chcieli. Są osoby które żądają opuszczenia Nowej Sclavinii i nie zmienią zdania. I koniec, nawet KD ich nie przekona. Co z tego iż p. kanclerz jest pro-bialeńska, jak istnieją takie osoby jak Andronik.

PS Niedługo (zapewne) KS upomni się o Nową Sclavinię. Coś tak czuję.
[/quote]

Takie osoby jak Andronik niekoniecznie muszą dojśc do władzy, a jak uczy nas Awara dobry układ daje spokój na kilka lat realnych. Proponuje poczekanie do końca wyborów w KS i wspieranie i duszą i czynem TPF a później starania mające na celu cywilizowane wyjaśnienei sporu, a nei debilne pyskówki i wywyższanie się w stylu "Sarmacja jest Gupia, Bialenia Stronk" Tylko czekać aż ktoś wpadnie na pomysł nakładania na KS sankcji, co był oby już kompletnym szczytem absurdu i wyżynami idiotyzmu. Smile
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Cytat:PS Niedługo (zapewne) KS upomni się o Nową Sclavinię. Coś tak czuję.
Krzysztof nas obroni. ;D A tak na serio to wątpię, bo na tę chwilę jesteśmy zbyt mocni by mogli do nas z łapami wystartować.
Odpowiedz
(09.12.2014, 16:43:59)MvP link napisał(a): ...co był oby już kompletnym szczytem absurdu i wyżynami idiotyzmu. Smile
Jak dla mnie wyżynami absurdu jest właśnie jakiekolwiek zadawanie się z Sarmacją - od początku plują jadem na Bialenię, a niektórzy dalej uważają, że deszcz pada i nawet potrafią tam bywać i z nimi rozmawiać czy chcieć rozmawiać.

Odpowiedz
Wydaje mi się ,że przede wszystkim warto trochę tę sprawę wyciszyć. Póki co można w ogóle o tym nie rozmawiać, dajmy sobie spokój z Sarmacją. Ale po jakimś czasie, gdy już ucichnie sprawa Awary, i u nas , i w Sarmacji można w pokojowy sposób bez jakiś wielkich fanfarów wrócić do sprawy. Właśnie sobie uświadamiam jakim to pacyfistą jestem. Big Grin
(-) Dan Mark
Odpowiedz
Cytat:i nawet potrafią tam bywać i z nimi rozmawiać czy chcieć rozmawiać.
O, dobrze, że o tym wspomniałeś. Uważam, że "bywanie" niektórych osób w Sarmacji i przyjazne rozmawianie z osobami odpowiedzialnymi za obecny kształt stosunków, to jakiś ponury żart. Albo wte albo wewte. Każdy powinien sam zdecydować do której społeczności należy: bialeńskiej czy sarmackiej.
N.N
Odpowiedz
(09.12.2014, 17:39:32)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Uważam, że "bywanie" niektórych osób w Sarmacji i przyjazne rozmawianie z osobami odpowiedzialnymi za obecny kształt stosunków, to jakiś ponury żart.
Z nazwiska, kochanie. Z nazwiska.
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Zgadzam się połowicznie z Andrzejem. Z jednej strony nie możemy zakazać komuś przebywania na terenie drugiego kraju, ale z drugiej jednak bratanie się osobami, które używają niezbyt wyrafinowanych epitetów w stosunku do Bialenii jest jeszcze gorsze.
Odpowiedz
(09.12.2014, 17:41:26)Kristian Iversen link napisał(a): Z nazwiska, kochanie. Z nazwiska.
Nie będę nikogo publicznie oskarżał, bo nie o to chodzi. Po prostu chcę zwrócić uwagę na pewne zjawisko. Liczę się każdy sam wie, czy jego to też dotyczy, czy nie.
(09.12.2014, 17:47:45)Feliks Waldemar Spirkin link napisał(a): Zgadzam się połowicznie z Andrzejem. Z jednej strony nie możemy zakazać komuś przebywania na terenie drugiego kraju, ale z drugiej jednak bratanie się osobami, które używają niezbyt wyrafinowanych epitetów w stosunku do Bialenii jest jeszcze gorsze.
Nie chodzi o zakazywanie, każdy ma prawo robić to, co chce. Jednakże bycie obywatelem bialeńskim to zaszczyt, ale i obowiązek godnego reprezentowania kraju.
N.N
Odpowiedz
(09.12.2014, 17:50:36)AndrzejSwarzewski link napisał(a): [quote author=Kristian Iversen link=topic=2216.msg22456#msg22456 date=1418139686]
Nie będę nikogo publicznie oskarżał, bo nie o to chodzi. Po prostu chcę zwrócić uwagę na pewne zjawisko. Liczę się każdy sam wie, czy jego to też dotyczy, czy nie.
[/quote]

Zrobiłeś to wiec miej jaja powiedzieć to wprost a nie półsłówkami i sugestiami, Panie Prezydencie.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
(09.12.2014, 17:39:32)AndrzejSwarzewski link napisał(a):
Cytat:i nawet potrafią tam bywać i z nimi rozmawiać czy chcieć rozmawiać.
O, dobrze, że o tym wspomniałeś. Uważam, że "bywanie" niektórych osób w Sarmacji i przyjazne rozmawianie z osobami odpowiedzialnymi za obecny kształt stosunków, to jakiś ponury żart. Albo wte albo wewte. Każdy powinien sam zdecydować do której społeczności należy: bialeńskiej czy sarmackiej.
Bez takich. To tak jakbyś zabronił mi lubić Abdula.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(09.12.2014, 17:41:26)Kristian Iversen link napisał(a): [quote author=AndrzejSwarzewski link=topic=2216.msg22455#msg22455 date=1418139572]
Uważam, że "bywanie" niektórych osób w Sarmacji i przyjazne rozmawianie z osobami odpowiedzialnymi za obecny kształt stosunków, to jakiś ponury żart.
[/quote]

Zdradzasz mnie? >Sad
~Sukces IRC #bialenia (serwer: irc.mizure.net port: 6667)
Odpowiedz
(09.12.2014, 20:49:40)Zdzisław Marlena Pytkiewicz link napisał(a): Zdradzasz mnie? >Sad
Ja? W życiu! To po prostu pieszczotliwe określenie, kotku Ty mój. :3
(–) Kristian Arped
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości