Oświadczenie z dnia 18.12.2014 r. ws. Księstwa Sarmacji
#1
Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych


Niezmiernie niepokoi nas fakt ograniczenia dostępności forum sclavińskiego dla Bialeńczyków, za czym przemawia znany w Konsulacie Sclavinii anty-bialenizm i rasizm, do tego - tenże projekt popiera prawie cała Izba Obywatelska. Na fali powstałego poprzez "podbój" (którego to nie uznajemy) Awary ultra-nacjonalizmu i monarchofaszyzmu - a tejże odmianie bardzo blisko do faszyzmu, są głosy aby zaatakować Republikę Bialeńską, co z każdą chwilą jest coraz bardziej możliwe. Samo to, iż Sarmaci chcą aby ich kraj był "imperium zła", znanym z nieistniejacego reala. Księstwo łamie jedna po drugiej wszelkie możliwe normy dyplomatyczne, jakie jeszcze w mikroświecie istnieją. Zajmuje bezprawnie terytorium, dowolnie wycofuje uznanie kraju, "kiedy nam się podoba" dla własnych korzyści - najpierw pisze do niego ultimatum, później nawet z nim oficjalnie rozmawia, potem nagle udaję że nic tam nie ma. Jako iż nie został zawarty kompromis, to uznajemy że Awara Południowa należy do Królestwa Scholandii.

Awara jest precedensem dla imperializmu sarmackiego i przykładem dla przyszłych kreatorów polityki zagranicznej Księstwa - "możemy zajmować co chcemy i robić co chcemy". To co robi Sarmacja, wygląda jakby znajdowała się w terrarium pośrodku pokoju zwanego mikroświat i anektowała; szafę, stół na którym leży, inne terraria, a jednak robi to tylko dla swoich mrówek, aby miały igrzyska. Na dzisiejszą chwilę, Księstwo jest rewizjonistycznym i reważystycznym tworem, który uprawia propagandę, aby w oczach swoich obywateli było nieskazitelne, a inwazja na Awarę - sprawiedliwością dziejową. Czy III RP ma w tej chwili ubiegać się i zajmować Miśnię czy Smoleńsk - pójdźmy nawet dalej - stepy Kubania - bo przecież stamtąd wywodzą się ludy indo-europejskie? Potwierdziły się również nasze spostrzeżenia co do wojny z Królestwem Scholandii - nie zostały uzgodnione żadne zasady i Księstwo atakuje połączonymi siłami zbrojnymi - czołgami z realnego '45 i statkami typu Mistral, co nawet dla mało obeznanego w temacie wydaję się być co najmniej śmieszne.

Dlatego też popieramy oficjalne stanowiska ws. Awarskiej Wspólnoty Korony Erbuzów i Mandragoratu Wandystanu, zatem ponownie potępiamy działania Księstwa Sarmacji, z całego serca wspieramy Królestwo Scholandii w działaniach na rzecz pokoju na Awarze i solidaryzujemy się z Scholandzykami.

/-/ Konstanty Jerzy Michalski
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości