Witam.
#1
(Nie wiem czy to dobre miejsce na taki post - nie znalazłem dedykowanego wątku więc pozwoliłem sobie napisać go tutaj).

Jestem Tomasz Anter - były obywatel nie istniejącej już Rzeczpospolitej Eskwilińskiej, obecnie mieszkaniec Osterii - dawniej kantonu Rzeczpospolitej a obecnie na wpół aktywna mikronacja w Vaarlandzie.

W Eskwilinii pełniłem kilka ważnych funkcji, jeszcze w czasach świetności tej mikronacji.

Obecnie pełnię tymczasowo funkcje głowy państwa w Osterii, aczkolwiek jest to funkcja symboliczna bowiem wszelka aktywność na terenie Osterii ustała.

Obecnie szukam miejsca do aktywnego działania w v-świecie.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
#2
Witam serdecznie nocnego marka (Tomka?) w Republice Bialeńskiej! Mniemam, iż jako p.o. głowy państwa masz już wypracowany jakiś gust, więc spytam się wprost: czym chciałbyś się zająć?

Ach, zapomniałbym. Mamy z zwyczaju zwracać się do siebie bez używania formułek grzecznościowych, choć używanie takowych nie jest zabronione, oczywiście. Big Grin
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
#3
Zajmować się mogę(to jest mam w tym pewne v-doświadczenia):

-Kartografia - tutaj przykład mapy przeze-mnie zrobionej: (Uwaga - dość duży obrazek) http://oi62.tinypic.com/29ngqrn.jpg
-Wojskowość
-Gospodarka
-Jeśli trzeba mogę zrobić np logo,etc
-Samorządy

Odpowiedz
#4
Samorządy u nas nie działają najsprawniej... chociaż to pewnie wynika z pewnego rodzaju tradycji. Co do wojskowości, to na pewno Marszałek Razorblade się ucieszy, bo mu bratniej duszy brak. Big Grin Więc trzeba będzie trochę poczekać, aż się obudzi.
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
#5
(03.01.2015, 04:51:11)Kristian Iversen link napisał(a): Więc trzeba będzie trochę poczekać, aż się obudzi.
Obudził się, zeżarł i kawy się już napił... Tongue

Witam Serdecznie!

Zainteresowania nowego mieszkańca mnie jak najbardziej cieszą - zarówno te wojskowe, jak i kartograficzno-graficzne... bo momentami już się nie wyrabiam z pewnymi kwestiami.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#6
Dziękuję za powitanie Smile

Z tego co wyczytałem w różnych aktach prawnych to wstąpienie do Wojska wymaga dysponowania obywatelstwem. Muszę jeszcze kilka postów napisać zanim będę mógł się ubiegać o nie.

A co do kartografii - jak od strony organizacyjnej wygląda kartografia w Bialenii? Jakie wymagania trzeba spełnić (i jakie są zarobki Wink) aby pracować w tej "branży"?
Odpowiedz
#7
(03.01.2015, 09:12:46)Tomasz Anter link napisał(a): Z tego co wyczytałem w różnych aktach prawnych to wstąpienie do Wojska wymaga dysponowania obywatelstwem. Muszę jeszcze kilka postów napisać zanim będę mógł się ubiegać o nie.
Zgadza się... choć "w między czasie" zapraszam do prowadzenia dyskusji w Akademii Wojskowej - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...286.0.html - która co prawda dopiero działalność rozpoczyna, ale ta działalność jest uzależniona od zainteresowania, bo na razie była tam tylko jedna osoba i to z zagranicy.

(03.01.2015, 09:12:46)Tomasz Anter link napisał(a): A co do kartografii - jak od strony organizacyjnej wygląda kartografia w Bialenii? Jakie wymagania trzeba spełnić (i jakie są zarobki Wink) aby pracować w tej "branży"?
Jak na razie cała "organizacja" to moja skromna osoba i Bialeńskie Biuro Kartograficzne - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...109.0.html

Zarobki są... marne (w zasadzie symboliczne) - ale firma prowadzi uboczną działalność w postaci wykonywania usług graficznych, tutaj już indywidualna umowa z klientem. Chętnie kogoś zatrudnię do pomocy by rozszerzyć działalność, bo na razie robię to gry mam czas.

Chętnie rozwinąłbym kartografię "kosmosu" w ramach - Bialeńskiego Programu Kosmicznego - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...215.0.html

Wizerunki ciał niebieski są - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...705.0.html - przydałoby się na tej podstawie porobić mapy tych planet i księżyców. Tutaj coś zapłacę, nawet nieźle - z własnej kasy... biedny nie jestem, mam kilka nieźle prosperujących firm (np. praktycznie cała zbrojeniówka - kieruję też innymi, ale niektóre cienko przędą z braku zamówień). Po prostu nie mam czasu (nad bardzo czasochłonną restrukturyzacją armii siedzę) na zrobienie tych map, a Ty widzę ładne fizyczne mapy robisz - za mapy tych ciał niebieskich to i z 1000 BLN bym zapłacił.

I od tego mógłbyś zacząć... na pewno zarobiłbyś na tym na otwarcie własnej firmy w RB i rozwinięcie zainteresowań oraz uzyskałbyś niezależność finansową. Jak jesteś zainteresowany to chętnie omówię szczegóły.

Tutaj wizerunki odkrytych ciał niebieskich:
- http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...628.0.html
- http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...629.0.html
- http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...704.0.html
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#8
Witamy!
Zapraszam w pierwszej chwili do zapoznania się z kodeksem cywilno-karnym i porządowym by nie było przykrych wydarzeń:
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...368.0.html
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...305.0.html
Jak widzę nie interesuje pana kultura więc trudna mi będzie pomóc. Ale jeśli gospodarka nadal aktualna to chętnie pogadam na pw lub gg (42818637).
Jestem pomocny wszystko wyjaśnić w sprawie Republiki itd..

Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
#9
Dopowiem tylko, że w kwestii tej kartografii nie obarczałbym na razie sprawami formalno-gospodarczymi (by był czas się spokojnie wdrożyć w RB), a po prostu zatrudnił jako wykonawcę na umowę cywilno-prawna czyli tym samym, wszelkie kwestie formalne biorę na siebie. Po prostu wykonujesz np. te mapy planet i je publikujesz we wskazanych miejscach, a ja płace na konto, a wszelkie kwestie kosztów i podatków wynikających z ustaw są na mojej głowie.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
#10
Witam w Bialenii Eskwilińczyka. Wink
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#11
Witam Pana serdecznie w Bialenii. Smile
Równocześnie zapraszam WE, jako głowę państwa Osterii, na odbywający się u nas Szczyt. Smile
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...313.0.html
N.N
Odpowiedz
#12
Witam serdecznie w Bialenii.
Odpowiedz
#13
Dołączam się do powitań i mam nadzieje że ci się u nas spodoba. Big Grin
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
#14
Witam serdecznie! Chętnie pomogę w kwestiach gospodarki jako stojący na czele tej dziedziny życia.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
#15
(03.01.2015, 14:54:52)Maciej Kamiński link napisał(a): Witam serdecznie! Chętnie pomogę w kwestiach gospodarki jako stojący na czele tej dziedziny życia.

Ktoś zapomniał o tej zieleńszej trawie? Big Grin

Również witam. Smile
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
#16
Na wstępie dziękuję wszystkim za powitanie.

(03.01.2015, 10:06:22)Krzysztof Razorblade link napisał(a): Ty widzę ładne fizyczne mapy robisz
Dziękuję za uznanie  :-[

(03.01.2015, 10:06:22)Krzysztof Razorblade link napisał(a): Wizerunki ciał niebieski są - http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index...705.0.html - przydałoby się na tej podstawie porobić mapy tych planet i księżyców. Tutaj coś zapłacę, nawet nieźle - z własnej kasy... biedny nie jestem, mam kilka nieźle prosperujących firm (np. praktycznie cała zbrojeniówka - kieruję też innymi, ale niektóre cienko przędą z braku zamówień). Po prostu nie mam czasu (nad bardzo czasochłonną restrukturyzacją armii siedzę) na zrobienie tych map, a Ty widzę ładne fizyczne mapy robisz - za mapy tych ciał niebieskich to i z 1000 BLN bym zapłacił.

I od tego mógłbyś zacząć... na pewno zarobiłbyś na tym na otwarcie własnej firmy w RB i rozwinięcie zainteresowań oraz uzyskałbyś niezależność finansową. Jak jesteś zainteresowany to chętnie omówię szczegóły.
Jestem jak najbardziej zainteresowany. Prosił bym o szczegóły, być może na PW.

(03.01.2015, 10:44:34)Krzysztof Razorblade link napisał(a): Dopowiem tylko, że w kwestii tej kartografii nie obarczałbym na razie sprawami formalno-gospodarczymi (by był czas się spokojnie wdrożyć w RB), a po prostu zatrudnił jako wykonawcę na umowę cywilno-prawna czyli tym samym, wszelkie kwestie formalne biorę na siebie. Po prostu wykonujesz np. te mapy planet i je publikujesz we wskazanych miejscach, a ja płace na konto, a wszelkie kwestie kosztów i podatków wynikających z ustaw są na mojej głowie.

Rozumiem. Smile
Odpowiedz
#17
(03.01.2015, 20:25:29)Tomasz Anter link napisał(a): Jestem jak najbardziej zainteresowany. Prosił bym o szczegóły, być może na PW.

Bardzo się cieszę... bo znowu będzie mógł ruszyć nasz program kosmiczny - bez pomocy po prostu nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć. A skoro będzie ktoś kto będzie robił mapy "odkryć" do dalsze "odkrywanie" v-kosmosu znowu będzie miało sens.

Szczegóły postaram się najpóźniej jutro podesłać na PW... może część nawet dzisiaj (do rana w pracy siedzę, jak będzie spokojnie to coś sklecę).
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości