Uchwała parlamentu o dofinansowaniu budżetu sił zbornych
#1
Cytat:
[Obrazek: ya7Wecs.png]

WNIOSEK
O DOFINANSOWANIE BUDŻETU SIŁ ZBROJNYCH

31 grudzień 2014

1.

Zgodnie z artykułem 2 Ustawy o budżecie Sił Zbrojnych wnoszę o przekazanie z budżetu państwa 10000 BLN do budżetu Sił Zbrojnych.

2.

Wniosek swój uzasadniam faktem, że Siły Zbrojne dokonując na bieżąco modernizacji oraz rozbudowy (np. w związku z rozszerzeniem terenu RB o Anatolię) swoich sił wyczerpały dotychczas posiadane środki finansowe. Obecnie na koncie SZ RB znajduje się kwota 702 BLN.

Nie jest winą Sił Zbrojnych, że budżet państwa ma obecnie małe wpływy, co powoduje że zasilanie budżetu SZ RB jest znikome lub żadne. Ostatni przelew na konto Sił Zbrojnych miał miejsce 19 października. Jest to po części winą zarówno BIW, jak i istnienia wielu "martwych" firm, które pomimo otrzymywanych środków nie są rozliczane oraz nie dokonują żadnych operacji gospodarczych, co powoduje brak wpływów, z których część powinna zasilić budżet SZ RB.

Kwoty wydatkowane przez armię wpływają na konta firm zbrojeniowych, które akurat jako jedne z nielicznych terminowo i prawidłowo dokonują rozliczeń oraz uczestniczą w życiu gospodarczym RB, dokonując zresztą przy okazji swoich inwestycji usprawnień infrastruktury państwa (np. udział w kosztach budowy lotniska na Anatolii czy zasilanie programu kosmicznego).

Bez dokonania zasilenia konta SZ RB na obecnej restrukturyzacji WL (która zużyła resztki posiadanych środków) działalność modernizacyjna armii się skończy - z braku środków. Natomiast budżet RB posiada obecnie na koncie 97300 BLN, a i to bez rozliczania niektórych firm (mających bieżące dochody) już ponad 2 miesiące.

W związku z powyższym wnioskuję jak na wstępie.

Dowódca Sił Zbrojnych
(-)
Marszałek Krzysztof Razorblade.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości