Debata o obecnej sytuacji
Wykres ten przedstawia liczbę pocztów w Bialenii od czasu ponownego włączenia licznika, a więc prawie od początku mojej prezydentury. Ale nie potrzeba wykresów, by zauważyć, że ostatnimi czasy aktywność spadła. Jest to trend ogólnoświatowy, aczkolwiek zauważyć można też swoisty bojkot. Szkoda jednak, że nie przedstawiono konkretnych postulatów. Jak wiecie, ja jestem skłonny do wielu ustępstw i kompromisów, a także do rozmów, o czym świadczy chociażby prowadzony przeze mnie ask.

Rozumiem, że moje działania nie podobają się części społeczeństwa, o czym świadczą wyniki sondażu, aczkolwiek sytuacja jest taka, jaka jest. Mi też nie wszystko pasuje, ale żyjemy w społeczeństwie i musimy się jakoś komunikować, dochodzić do kompromisów. Proponuję, żebyśmy jeszcze przez te 3 tygodnie nie utrudniali sobie życia. Napiszcie, jakie macie oczekiwania, to będę mógł coś zmienić. Bo milczenie nie jest zbyt dobrym sposobem prowadzenia debaty publicznej. Wink
N.N
Odpowiedz
Na ten stan wpływ może mieć wiele czynników:
- koniec semestru
- ferie zimowe - potrzeba przerwy też od mikronacji
- zakończenie szczytu

Myślę, że tutaj do Prezydenta nie można mieć zarzutów. Nie można zapomnieć, że na stan w państwie wpływ ma nie tylko 1 prezydent/premier/król a wszyscy obywatele.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Owszem, koniec semestru itd. to jeden z powodów, aczkolwiek nie można wszystkiego zwalać na czynniki zewnętrzne.
Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie wszystko jest idealnie (a potwierdza to ten sondaż dot. oceny mojej pracy) i jestem gotowy wziąć za to pełną odpowiedzialność. Aktywność nie zależy od 1 osoby, ale 1 osoba ponosi za to odpowiedzialność, ponieważ ma zadanie mobilizowanie społeczeństwa do aktywności i pracy. Ogólna aktywność w czasie mojej prezydentury jest wysoka, aczkolwiek odpowiedzialność jestem w stanie wziąć także za tą ostatnią, nie najwyższą.

N.N
Odpowiedz
To tylko taka moja prywatne rozmyślania, ale być może był szczyt, ale w nim brały udział tylko 2 osoby z Bialenii. Może przydałoby się jakieś wydarzenie/konkurs? Bo ja wiem... Zdrowa rywalizacja zawsze podnosi aktywność Smile
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Odpowiedz
Andrzej, za przeproszeniem, skończ biadolić.
Aktywność jest mała bo w grudniu były święta a nie dlatego, że ktoś nie popiera twojej prezydentury. Ja mam też kuce i przygotowuje się do Konwentu i mam gorzej z aktywnością ale staram się wchodzić. Aktywność raz większa raz mniejsza a jeśli już winić cię za coś to za to, że skupiłeś się na sprawach zewnętrznych a jak one się skończył to musisz wrócić do aktywności wewnętrznej. Wink
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
(19.01.2015, 22:22:58)Eddard Noqtern link napisał(a): To tylko taka moja prywatne rozmyślania, ale być może był szczyt, ale w nim brały udział tylko 2 osoby z Bialenii. Może przydałoby się jakieś wydarzenie/konkurs? Bo ja wiem... Zdrowa rywalizacja zawsze podnosi aktywność Smile
Konkursy niekoniecznie podnoszą aktywność, ale ciekawe wydarzenia w których mogłaby być udział większa liczba obywateli- jak najbardziej. Potwierdza to wzrost aktywności zawsze w okresach przedwyborczych.
Stąd ta debata, aby się coś ruszyło. Wink
Cytat:Andrzej, za przeproszeniem, skończ biadolić.
To byłoby sprzeczne z moją naturą. Tongue
Cytat:jeśli już winić cię za coś to za to, że skupiłeś się na sprawach zewnętrznych a jak one się skończył to musisz wrócić do aktywności wewnętrznej. Wink
Dziękuję za radę. Smile Te sprawy zewnętrzne też były ważne, wreszcie nas Al Rajn uznał i docenił, pozytywnie zauważyło nas też więcej mikronacji... Wink Ale rzeczywiście, czas skupić się ponownie na sprawach wewnętrznych. Bo same się one jednak nie potoczą, niestety. Wink
N.N
Odpowiedz
Ja bym nie przywiązywał zbyt dużej wagi do tego wykresu - okres nieco ponad miesiąca (bo chyba tyle ten wykres obejmuje? - to są dni grudnia/stycznia?) to trochę za mało aby wyciągać wnioski o trendzie.
Odpowiedz
(19.01.2015, 21:59:20)AndrzejSwarzewski link napisał(a): Rozumiem, że moje działania nie podobają się części społeczeństwa, o czym świadczą wyniki sondażu, aczkolwiek sytuacja jest taka, jaka jest.
Nigdy nie będzie tak, że wszystko, będzie podobało się wszystkim... a z tym sondażem to chyba masz problem z jego interpretacją, bo ja na 9 głosów widzę 8 pozytywnych czyli 3 i więcej (Tomasz sam przyznał, że źle zaznaczył i powinno być nie 2, a 3). To przepraszam - o co chodzi?

Spadek ilości postów? Oczywiście - szczyt podniósł ich ilość, bo wypowiadały się osoby z zagranicy, co automatycznie zwiększyło ilość postów. Szczyt się skończył to średnia ilość postów zmalała... nic w tym dziwnego.

Ja to bym zauważył, ze na forum mikronacji z zasady wszystko dzieje się "akcyjnie" - ktoś wpadnie na jakiś pomysł i jest chwilowy wzrost ilości postów. Przy takich kameralnych forach to wystarczy, że 2-3 osoby mają w tym samym czasie nieco więcej czasu czy po prostu mniej zajęć w realu i już jest wzrost "aktywności"... ale i odwrotnie czyli wystarczy by 2-3 osobom czas nie dopisywał (więcej zajęć w realu) i już jest chwilowy spadek. Fora mikronacji, to nie są fora realowe, gdzie jest 200 aktywnych użytkowników i wszystko łapie się w jakiejś średniej. Tutaj zawsze będzie tak, że brak czasu, wyjazd, nawał pracy w realu 2-3 osób będzie miał widoczny wpływ na ilość postów.

I nie dopisywałbym tutaj na siłę jakiś teorii o lepszym czy gorszym prezydencie... Jako prezydent robisz to co do Ciebie należy, załatwiasz na czas to co powinieneś załatwić (nie ma opóźnień jak za prezydentury Primisza). Rolą prezydenta nie jest wymyślanie nie wiadomo czego... aktywność zależy od pomysłów reszty obywateli. raz ktoś coś wymyśli... a raz przez pewien czas nikt na nic nie wpadnie.
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Cóż, może macie rację. Ja jednak chcę być uczciwy- jeśli krytykowałem spadek aktywności za kadencji Primisza, to nie chcę ignorować spadku aktywności za mojej kadencji. Wink
Ale rzeczywiście, nie ma co narzekać i trzeba brać się dalej do roboty. W sobotę wraca Konstanty, więc powinno się poprawić. Wink
N.N
Odpowiedz
Dzisiaj mam nocny dyżur, co prawda jeszcze wcześnie, ale jak będzie spokój to postaram się cos tam wrzucić... czego i tak nikt nie czyta, no ale posty będą nowe. Tongue
[Obrazek: oJmKP26.jpg]   [Obrazek: 7GVD8cn.jpg]

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Odpowiedz
Tu nie chodzi o samą ilość postów i przecież o tym wiesz. Tongue Ale ilość postów jest takim najłatwiejszym sposobem sprawdzania aktywności. Wink Lecz i gołym okiem można zobaczyć obecną sytuację.

Pocieszeniem jest tylko to, że w przytłaczającej większości państw jest jeszcze gorzej.  O:-)
N.N
Odpowiedz
Sądzę, że jeśli to  już jakiś problem, to tylko przejściowy.
Nie daję gwarancji na ciągłą aktywność, ponad to, na ile mam siłę.

(-) Jan Kaniewski
Odpowiedz
Powoli idzie ku lepszemu. Smile
N.N
Odpowiedz
Czy wykres będzie aktualizowany regularnie? Smile
Odpowiedz
Tabelka w Excelu jest, wystarczy dopisywać liczby postów w czasie kolejnych dni. Wink
N.N
Odpowiedz
Jest lepiej niż tydzień temu, utrzymajmy dobrą passę! Smile
N.N
Odpowiedz
Ja ze świętowaniem sukcesu wstrzymał bym się aż do przekroczenia magicznej wartości "100"  Smile
Odpowiedz
Urlopy, ferie, wyjazdy i w innych przypadkach koniec semestru, wystawienie ocen, a jeszcze w innych przypadkach ciężki tydzień w pracy. To wszystko powoduje ten stan aktywności. Jednakże, wykażcie mi gdzie indziej nie ma sytuacji podobnej do naszej (nie liczymy Sarmacji, która "cheatuje", ponieważ ma taką nazwę + hype). Nie ma takiego państwa, a nawet jest jeszcze gorzej niż u nas. Aktywność się ustabilizuje, stworzymy kilka inicjatyw, będzie dobrze. Nie należy się martwić niczym. Dosłownie niczym.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Jak dla mnie ten post i tak jest próbą Andrzeja, żeby nabić te więcej postów.
Obywatelka Najjaśniejszej Republiki Garapeńskiej i Królestwa Dreamlandu 
Poetka w "Ciemnica"
Była Premier Republiki Bialeńskiej 

Odpowiedz
(27.01.2015, 11:53:54)Tomasz Rabotowicz link napisał(a): Jak dla mnie ten post i tak jest próbą Andrzeja, żeby nabić te więcej postów.
Dlaczego nabić? To sensowna dyskusja.  Wink
N.N
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości